Radio Białystok | Wiadomości | Pacjenci w Białymstoku mają problem z dojazdem do przychodni przy Ciołkowskiego - przez remont

Pacjenci w Białymstoku mają problem z dojazdem do przychodni przy Ciołkowskiego - przez remont

autor: Marcin Mazewski

3.07.2018, 18:29, akt. 18:55

Kierowcy, a wśród nich pacjenci przychodni rehabilitacyjnej przy Ciołkowskiego w Białymstoku, skarżą się na źle oznakowany dojazd. Trwa tam przebudowa ulicy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Pacjenci mają problem z dojazdem do przychodni przy Ciołkowskiego - przez remont - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Dojazd do przychodni przez budowę

Największy kłopot jest przy zjeździe z ronda Kawelina, jadąc z centrum miasta. Aby trafić do przychodni, trzeba wjechać na plac budowy, jednak nie jest to w żaden sposób oznaczone.


- Zostawiłam samochód w pobliżu ronda i dalej, może kilometr, musiałam iść pieszo. Nic tu nie jest oznakowane - mówi jedna z pacjentek. - Jak mamy rehabilitację co dwa tygodnie, to za każdym razem jest inny dojazd. Jechałam po omacku, między samochodami z budowy. Jakoś dotarłam - mówi inna.


- Jest źle. Natomiast później już będzie tylko pięknie. Możemy tylko naszych pacjentów przeprosić, nie mamy na to żadnego wpływu. My również czekamy na koniec remontu. Wtedy będziemy mieli piękną, szeroką drogę prowadzącą do samego Centrum - mówi Michał Gleń z Familijnego Centrum Medycznego.


Mają stanąć tablice


- W tej chwili trwają najbardziej intensywne prace przy ulicy Ciołkowskiego. Jednak teren budowy jest przejezdny, można też korzystać z drogi serwisowej, więc do przychodni jest zapewniony dojazd. Dotychczas nie mieliśmy żadnych zgłoszeń od mieszkańców - mówi Anna Kowalska z Departamentu Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.


- Oczywiście postaramy się ułatwić dotarcie do przychodni kierowcom, którzy mają z tym kłopot. Dlatego postanowiliśmy zwrócić się z prośbą do wykonawcy tej inwestycji o ustawienie dodatkowych tablic, które będą wskazywały kierunek do przychodni - informuje Anna Kowalska.


Intensywne prace jeszcze miesiąc


- Rozumiemy problem i wiemy, że mogą być trudności z poruszaniem się po terenie budowy, bo jest dosyć skomplikowana - przyznaje kierownik budowy ulicy Ciołkowskiego Robert Sikora z firmy Budimex.


- Od strony ronda Kawelina musimy zrobić wcinkę i jest to jedyny sposób, w który można to zrobić. Jest mało czytelny, ale mam nadzieję, że sobie z tym szybko poradzimy i pacjenci bez problemu będą mogli trafić do przychodni. Osobom z zewnątrz jest szczególnie ciężko, bo dynamika tego, co się dzieje na budowie, może wprowadzać w lekką dezorientację, ale postaramy się jakoś pomóc. Jest sygnał, zainterweniujemy - dodaje Robert Sikora.


Jak zapewnia kierownik budowy, najbardziej intensywne prace na tym odcinku ulicy Ciołkowskiego potrwają jeszcze miesiąc.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Kłopoty kierowców na nowym skrzyżowaniu Wiosennej z Kawaleryjską w Białymstoku

27.06.2018, 08:14

Kierowcy w Białymstoku narzekają na nową organizację ruchu na ulicy Wiosennej. Chodzi o nowo wybudowane skrzyżowania Wiosennej ze Słoneczną i Wiosennej z Kawaleryjską.


Nie trzeba będzie jeździć objazdami - drogowcy otwierają ul. Wiosenną w Białymstoku

22.06.2018, 15:55

To koniec ważnej przebudowy ulic w zachodniej części Białegostoku. W sobotę rano (ok. 6:00) drogowcy otworzą ulicę Wiosenną od skrzyżowania z Ciołkowskiego do skrzyżowania z ulicą Wiejską.


Znaleziono kolejny pocisk przy ul. Ciołkowskiego

13.06.2018, 16:08

Pracownicy budowlani znaleźli kolejny pocisk przy ulicy Ciołkowskiego w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


Jarmark w wigierskim klasztorze, fot. Anna Przybycień
WARTO TAM BYĆ
15.08.2020, 08:35, akt. 08:49

Dwudniowy Jarmark Wigierski


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok