Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia wygrała z Wisłą Kraków

Jagiellonia wygrała z Wisłą Kraków

autor: Jerzy Kułakowski

6.08.2018, 06:50, akt. 13:00

Jagiellonia Białystok pokonała Wisłę Kraków 1-0. Wisła Kraków kończyła ten mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce Michała Buchalika.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków, 5.08.2018, fot. Monika Kalicka

0:00
0:00
Kibice, trenerzy i piłkarze po meczu Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków - relacja Grzegorza Pilata | Pobierz plik.

Dwie wymuszone zmiany w pierwszej połowie

Ireneusz Mamrot już w pierwszej połowie musiał skorzystać z dwóch zmian. Pierwsza wymuszona była urazem Łukasza Burligi, druga kontuzją Karola Świderskiego, który został zniesiony z boiska na noszach.

Pierwsze zwycięstwo w lidze "u siebie"

Drużyna Ireneusza Mamrota pokonując Wisłę Kraków wygrała pierwszy ligowy mecz w tym sezonie na własnym stadionie. W 57. minucie meczu Roman Bezjak otrzymał podanie górą i wyszedł sam na sam z bramkarzem "Białej Gwiazdy". Michał Buchalik sfaulował słoweńskiego napastnika przed polem karnym i w konsekwencji otrzymał od sędziego Szymona Marciniaka czerwoną kartkę. Z rzutu wolnego, w 60. minucie gola zdobył Arvydas Novikovas.

Wynik meczu nie uległ już zmianie.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Arvydas Novikovas (60')

Żółta kartka: Jagiellonia - Ivan Runje. Wisła Kraków - Zdenek Ondrasek.

Czerwona kartka: Wisła Kraków - Michał Buchalik (57')

Sędzia: Szymon Marciniak.

Jagiellonia Białystok: Marian Kelemen - Łukasz Burliga (30' Jakub Wójcicki), Ivan Runje, Lukas Klemenz, Guilherme Sitya - Mateusz Machaj (71' Rafał Grzyb), Taras Romanczuk, Martin Pospisil - Karol Świderski (43' Przemysław Frankowski), Roman Bezjak, Arvydas Novikovas.

Wisła Kraków: Michał Buchalik - Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Maciej Sadlok, Rafał Pietrzak - Vullnet Basha, Dawid Kort (76' Kamil Wojtkowski) - Rafał Boguski (84' Marko Kolar), Jesus Imaz, Patryk Małecki (59' Mateusz Lis) - Zdenek Ondrasek.

| red: rbon, mak, maj

Jagiellonia Białystok zremisowała 4-4 z portugalskim Rio Ave i zapewniła sobie awans do III rundy eliminacji Ligi Europy.

Jagiellonia pokonała na wyjeździe Arkę Gdynia - bohaterem meczu Świderski

29.07.2018, 07:29

Jagiellonia Białystok wygrała 2:0 (1:0) z Arką Gdynia w drugiej kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Żółto-czerwoni mają 3 pkt. na swoim koncie.

Jagiellonia skromnie wygrała z Rio Ave z Portugalii [zdjęcia]

26.07.2018, 19:42

Jagiellonia Białystok wygrała 1:0 z portugalskim Rio Ave w pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacji Ligi Europy. Rewanż za tydzień w Portugalii.