Radio Białystok | Wiadomości | "Podlaskie. Zasil się naturą" - oryginalna promocja regionu w internecie

"Podlaskie. Zasil się naturą" - oryginalna promocja regionu w internecie

autor: Monika Kalicka

9.08.2018, 16:28, akt. 10.08.2018, 09:49

Niebanalne wpisy na portalach społecznościowych reklamują województwo podlaskie. Hasłem głównym komunikacji w internecie jest "Podlaskie. Zasil się naturą".

Najpopularniejszy wpis Podlaskie Travel na FB (stan na 9.08.2018 r.)
Najpopularniejszy wpis Podlaskie Travel na FB (stan na 9.08.2018 r.)

"Podlaskie Travel" w niebanalny sposób promuje województwo w internecie - relacja Moniki Kalickiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


"Podlaskie oferuje regularne zasilenia. Na konto Twojego zdrowia. Masz to jak w banku", "Podlaskie. Jesteś częścią natury. Wracaj często do domu", "Ty. Puls. Podlaskie. W harmonii. 120/80 Zażywaj do woli" - to tylko wybrane wpisy z mediów społecznościowych. Towarzyszą one przepięknym zdjęciom autorstwa podlaskich fotografików. - Czasy są takie, że ofert turystycznych szuka się w internecie - i tam trzeba być obecnym przede wszystkim - mówi prezes zarządu Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Michał Podbielski. 

- Ogląda się obrazki w internecie, kupuje się pod wpływem emocji, które zostały wywołane tym, co się w internecie zobaczyło. Dlatego i my jesteśmy teraz obecni w internecie, w mediach społecznościowych, na stronie internetowej podlaskie.travel. Staramy się wzorować na najlepszych, np. na organizacjach turystycznych ze Skandynawii, które robią to bardzo dobrze" - wyjaśnia Michał Podbielski.

Podlaskie Travel chce trafić przede wszystkim do mieszkańców Warszawy, osób zamożnych, w wieku od 35 do 60 lat. To pod takie osoby tworzone są niesztampowe wpisy. - Ta komunikacja musi być chwytliwa, ona musi się wyróżnić, w myśl podstawowej zasady - wyróżnij się - albo zgiń. Staramy się pokazać, w jaki sposób w naszym regionie można zaspokoić deficyty, które ludzie pracując w Warszawie, w korporacjach mają i nasz region pokazać jako takie remedium, lekarstwo, stad też te odwołania z przymrużeniem oka do reklam środków farmaceutycznych.

Katarzyna Stempniak z obsługującej profile "Podlaskie Travel" białostockiej agencji WhiteBits mówi, że komunikacja jest skierowana do ludzi, którym brakuje ciszy i spokoju.

- Do osób, które są zmęczone miastem, przeżywają stres, brakuje im wolnego czasu, czasu dla rodziny, dla siebie. Oni już byli w wielu europejskich stolicach, widzieli już największe atrakcje, zazwyczaj jeżdżą nad morze czy  w góry. A być może lepszym wyborem dla nich jest to, żeby pojechać w miejsce, gdzie jest przestrzeń i ta cisza, i ten spokój i nie ma nadmiaru bodźców."Podlaskie Travel" można znaleźć na Facebooku, Instagramie i... Linkedinie, który jest portalem dla profesjonalistów. Michał Podbielski podkreśla, że nasze województwo  jest pierwszym, które promuje się na tej platformie - i znów - oryginalnie.


Jesteśmy niekwestionowanym liderem zasilania naturą. Mamy za sobą kilkusetletnie doświadczenie w udostępnianiu przyrody światowej klasy. Zaufały nam już miliony użytkowników, którzy stosując nasze naturalne produkty, odzyskali spokój i równowagę. Naszą misją jest regularne dostarczanie równowagi, w każdej sferze życia

- tak Podlaskie Travel opisuje się na Linkedinie.

- To jest naturalna konsekwencja tego, jaka jest nasza grupa docelowa. Ludzie z korporacji, którzy żyją w Warszawie w codziennym pędzie, są na Linkedinie, to jest taki Facebook, gdzie ludzie chwalą się swoimi osiągnięciami w pracy. Dlatego Linkedin. W komunikacji stosujemy gry słowne, zabawy, zabiegi, kojarzące się z pojęciami z "korpomowy".

- Są to treści, które w przewrotny i niestandardowy sposób pokazują siłę, moc natury, jej piękno, to że ona jest i czemu może ona w naszym życiu służyć. Staramy się pokazywać kontrasty, tak jak w jednym z postów - "Podlaskie. jesteś częścią natury. Wracaj często do domu", gdzie zestawiamy ze sobą  meandry autostrady z meandrami podlaskiej rzeki. To są rzeczy, które mówią same za siebie, bardzo szybko ten komunikat dociera, to nie są rzeczy przegadane, nie ma tu dużo treści, mało słów - mocny i piękny obraz. I to działa i jest to udostępniane, bo najwyraźniej ludzie tego potrzebują - podsumowuje Katarzyna Stempniak. 
W ciągu 3 miesięcy wpisy na profilach w mediach społecznościowych Podlaskie Travel dotarły do pół miliona osób. Jak podkreśla Michał Podbielski - inwestycja w internet jest tańsza niż w targi turystyczne. Jeden wyjazd na targi np. do Poznania kosztuje w sumie kilkadziesiąt tysięcy zł i nie wiadomo do kogo docierają ulotki, które są rozdawane na targach. Te same pieniądze pozwalają na kilka miesięcy działań w internecie, z wiedzą do kogo dotarły wpisy. To nie ostatnie słowo Podlaskiego w internecie, planowana jest m.in. współpraca z blogerami - niekoniecznie piszącymi o podróżowaniu.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białystok laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej "EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski"

30.07.2018, 07:21

To nagroda za promocję działań ekologicznych i ochronę środowiska. Białystok został laureatem Krajowej Nagrody Ekologicznej "EkoJanosik – Zielona Wstęga Polski" w kategorii "samorząd", a jedna ze spółek komunikacyjnych - Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - w kategorii "firma".


"A to historia. Augustów" - reportaż Moniki Kalickiej

28.07.2018, 00:01

Wodna stolica Polski - położona bajecznie nad dziewięcioma jeziorami, otoczona prastarą Puszczą Augustowską, jest rajem dla turystów. Przyciągają ich malownicze widoki, czyste powietrze i mikroklimat bogaty w olejki eteryczne z sosnowo-świerkowych lasów. Mówi się, że być w Augustowie i nie popłynąć w rejs statkiem, to jak być w górach i nie wejść na szczyt.


Ponad 80 wystawców na Targach Turystycznych "Agro - Eko" w Augustowie

8.07.2018, 06:09

To inicjatywa, której głównym celem jest promocja polskich produktów regionalnych. W Augustowie trwają Targi Turystyczne "Agro - Eko".


W Drohiczynie bezpłatne przeprawy promami przez Bug

5.05.2018, 10:50

Turyści, rowerzyści, a także osoby zmotoryzowane mogą przeprawić się przez rzekę Bug, korzystając z promów. W Drohiczynie trwa siódmy sezon bezpłatnych transportów wodnych.


Można przejechać się przez Puszczę Białowieską - wąskotorowa kolejka w Hajnówce rozpoczyna sezon

27.04.2018, 17:56

Każdego roku z tych przejażdżek korzystają tysiące turystów. Wąskotorowa kolejka leśna w Hajnówce rozpoczyna sezon.


"Między Biebrzą a Niemnem" - reportaż Joanny Sikory i Źmiciera Kościna

29.04.2018, 00:01

Mówi się o nim, że jest cudem techniki. Kanał Augustowski zachwyca od prawie 200 lat. Powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Miał połączyć dopływy Wisły, Narew i Biebrzę z Niemnem, a dalej nawet z Bałtykiem.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok