Radio Białystok | Wiadomości | "Tęczowy Białystok" upomina się o prawa osób LGBT+

"Tęczowy Białystok" upomina się o prawa osób LGBT+

autor: Marta Nazarko

20.08.2018, 13:57, akt. 14:29

W Białymstoku brakuje miejsc, w których pomoc mogą uzyskać osoby o innej orientacji seksualnej - tak uważa Stowarzyszenie "Tęczowy Białystok".

fot. Marta Nazarko
fot. Marta Nazarko

Przedstawiciele stowarzyszenia złożyli w urzędzie miejskim petycję w tej sprawie. Wcześniej otrzymali od władz miasta odpowiedź, że taką pomoc można znaleźć np. w miejskich ośrodkach pomocy społecznej.


- To zdecydowanie za mało - uważa Katarzyna Rosińska ze stowarzyszenia. - Ponieważ osoby LGBT+ na co dzień spotykają się z dyskryminacją ze względu na orientację seksualną, tożsamość płciową. Nie mają żadnej gwarancji, że jeśli zwrócą się do miejskich ośrodków pomocy społecznej, nie spotka ich również dyskryminacja - mówi Katarzyna Rosińska.


Stowarzyszenie chce, by Ośrodek Interwencji Kryzysowej jasno zadeklarował, że pomoc tam znajdą również osoby o innej orientacji seksualnej. - Gdyby nie było to możliwe, trzeba założyć telefon zaufania specjalnie dla takich osób - uważa Katarzyna Rosińska.

"Tęczowy Białystok" chce też zorganizować marsz równości. Stowarzyszenie zapytało kandydatów na prezydenta miasta, co sądzą o ich postulatach. Jak informuje Katarzyna Rosińska, poparli ich Wojciech Koronkiewicz oraz Katarzyna Sztop-Rutkowska. Od pozostałych kandydatów jak dotąd nie dostali odpowiedzi. "Tęczowy Białystok" działa od lipca 2018 r.


| red: zmjStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok