Radio Białystok | Wiadomości | W białostockim zakładzie poprawczym 18-latek pobił nauczyciela deską

W białostockim zakładzie poprawczym 18-latek pobił nauczyciela deską

autor: Renata Reda

24.09.2018, 09:28, akt. 09:49

To kolejny przypadek zaatakowania wychowawcy w zakładzie poprawczym w Białymstoku w ciągu ostatnich trzech lat. Teraz 18-letni wychowanek dotkliwie pobił nauczyciela deską.

Fotolia.com
Fotolia.com

Jak informuje prokurator Anna Milewska z Prokuratury Rejonowej Białystok Północ, do zdarzenia doszło 9 września. 18-latek znienacka kilka razy uderzył nauczyciela w głowę drewnianą deską. Uciskał mu też szyję. Było to w obecności innych osób, a zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Pedagog trafił do szpitala, jest jeszcze na zwolnieniu lekarskim. 18-latek przyznał się do pobicia, ale odmówił składania zeznań. Trafił na 3 miesiące do aresztu, prokuratura postawiła mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Od decyzji sądu o areszcie jego obrońca złożył zażalenie, nie jest jeszcze rozpatrzone.

Pracownicy zakładu poprawczego nieoficjalnie mówią, że rośnie wśród nich poczucie zagrożenia. Przypominają m.in. zdarzenie z końca 2015 roku, gdy dwóch wychowanków zakładu z nożem zaatakowało wychowawczynię. Jeden z napastników ranił ją w dłoń.

Dyrektor zakładu poprawczego Paweł Niewodowski mówi tymczasem, że takie sytuacje się zdarzają, podobnie jak w więziennictwie, nie jest to żadna eskalacja przemocy wśród wychowanków. Na niektóre sytuacje nie ma się wpływu, bez względu na to, czy nauczyciele dysponują odpowiednimi narzędziami wychowawczyni, czy nie.

W zakładzie poprawczym w Białymstoku przebywają osoby w wieku od 14 do 21 lat. Wszyscy osadzeni są uzależnieni od środków psychoaktywnych.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Grupa młodych Czeczenów groziła nożem innym nastolatkom? – sprawdza to policja

6.09.2018, 07:22

Białostoccy policjanci sprawdzają czy na osiedlu Białostoczek grupa chłopców pobiła, a potem groziła nożem innym nastolatkom.


Nauczyciel podejrzany o seksualne wykorzystywanie podopiecznych usłyszał kolejne zarzuty

26.06.2018, 12:38

Kolejne zarzuty usłyszał białostocki nauczyciel i trener siatkarek podejrzany o seksualne wykorzystywanie swoich podopiecznych. W sprawie tej są już trzy pokrzywdzone dziewczynki.


Pół roku więzienia za wyrzucenie psa z balkonu

6.03.2018, 16:25

Sąd Rejonowy w Białymstoku skazał we wtorek (6.03) na sześć miesięcy pozbawienia wolności mężczyznę, który wyrzucił psa z balkonu na czwartym piętrze. W ocenie sądu, było to "zwykłe barbarzyństwo". Wyrok jest nieprawomocny.


Pijany 25-latek dotkliwie pobił starszego mężczyznę w Białymstoku

27.07.2017, 12:35

Agresywnego 25-latka zatrzymali białostoccy dzielnicowi na osiedlu Antoniuk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok