Radio Białystok | Wiadomości | Skromna wygrana z 3-ligowcem - Jagiellonia awansuje do 1/16 finału Pucharu Polski

autor: Jerzy Kułakowski

26.09.2018, 06:04, akt. 27.09.2018, 12:01

Jagiellonia Białystok awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu żółto-czerwoni wygrali 1:0 z Lechią Dzierżoniów.

Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok, fot. Joanna Szubzda

Żółto-czerwoni awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski, ale grą absolutnie nie zachwycili. Wicemistrzowie pokonali na wyjeździe 3-ligową Lechię Dzierżoniów tylko 1:0, a zwycięską bramkę w 59. minucie zdobył Karol Świderski.

Oba zespoły dzieli różnica kilku klas rozgrywkowych, ale na boisku nie było tego widać, a trener Ireneusz Mamrot miał do drużyny pretensje zwłaszcza za pierwszą połowę.

Jednym z tych, którzy dostali szansę był Patryk Klimala, który trafił do Jagiellonii z Lechii Dzierżoniów. Po meczu przyznał, że drużyna zagrała słabo, choć nie zlekceważyła rywala.

Do 1/16 finału Pucharu Polski awansowały też 1-ligowe Wigry Suwałki, które wygrały na wyjeździe z 4-ligowym Falubazem Zielona Góra 1:0. Odpadł 3-ligowy Tur Bielsk Podlaski, który przegrał 1:4 ze spadkowiczem z ekstraklasy Termaliką Nieciecza.

Kolejnych rywali Jagiellonii i Wigier poznamy w piątkowe (26.09) południe.

Następny mecz - już w lidze Jagiellonia zagra w poniedziałek (1.10). O 18:00 przed własną publicznością zmierzy się ze Śląskiem Wrocław.

| red: wsz, maj, mag

Jagiellonia Białystok wygrała 3:1 (0:1) w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze. Dzięki wygranej żółto-czerwoni awansowali na pierwsze miejsce w piłkarskiej ekstraklasie.

Jagiellonia pewnie pokonała Cracovię i awansowała na pozycję wicelidera [zdjęcia]

15.09.2018, 04:00

Jagiellonia Białystok wygrała z Cracovią 3:1 mecz w piłkarskiej ekstraklasie. Dzięki wygranej Jaga awansowała na drugie miejsce w tabeli.

Tarasa Romanczuka czeka ponad miesiąc przerwy od gry

8.09.2018, 19:18

Taras Romanczuk nie zagra we wtorkowym (11.09) meczu towarzyskim piłkarskiej reprezentacji Polski z Irlandią.

Wysokie zwycięstwo Jagiellonii w sparingu w Giżycku

8.09.2018, 16:40

Piłkarze Jagiellonii Białystok rozgromili w Giżycku miejscowe czwartoligowe Mamry 8:0 w rozegranym w sobotę (8.09) meczu. Spotkanie trwało dwa razy po 30 minut.