Radio Białystok | Wiadomości | Studenci białostockiego uniwersytetu mogą otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną

Studenci białostockiego uniwersytetu mogą otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną

autor: Ryszard Minko

9.10.2018, 14:17, akt. 14:28

Studenci Uniwersytetu w Białymstoku mogą otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną. Na wydziale pedagogiki rozpoczyna działalność specjalna poradnia. Przez pięć dni w tygodniu wykładowcy psychologii będą pomagali w rozwiązywaniu studenckich problemów.

Fotolia.com
Fotolia.com

Studenci białostockiego uniwersytetu mogą otrzymać bezpłatną pomoc psychologiczną - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Student, zwłaszcza na pierwszym roku narażony jest na silny stres – mówi psycholog z poradni dr Agnieszka Nowakowska-Kaliszuk. Chodzi tu między innymi o bycie w nowej roli, stres egzaminacyjny czy tęsknota za domem, w przypadku osób spoza Białegostoku.

W poradni nie będzie prowadzona psychoterapia, ale jedynie wstępne wsparcie w kryzysowej sytuacji – dodaje psycholog dr Andrzej Dakowicz z APP UwB. Student, który się umówi na wizytę otrzyma pełną informacje o ośrodkach, które będą mogły udzielić mu kompleksowego wsparcia.

Pytani przez nas studenci przyznają, że niejednokrotnie dochodzi do sytuacji, kiedy mogliby skorzystać z porady psychologa. To głównie stres związany z egzaminami, ale też i trudności w budowaniu relacji rówieśniczych. Zwracają jednak uwagę, że w Akademickiej Poradni Psychologicznej pracują wykładowcy, z którymi mogą mieć kontakt na zajęciach. To ich zdaniem może powodować konflikt etyczny – trudno jest opowiedzieć o swoich problemach nauczycielowi w obawie przed tym jak później wykorzysta tę wiedzę – mówią.

Pracownicy poradni zapewniają, że to student zdecyduje od kogo otrzyma pomoc psychologiczną, a wizytę można zorganizować tak, by nie była to porada wykładowcy. Dodają, że niejednokrotnie spotykają się z sytuacjami, że to sami studenci po zajęciach inicjują rozmowy, w których próbują zwrócić uwagę na swoje problemy.

Zgodnie z regulaminem każdy żak UwB ma prawo do dwóch 45 minutowych sesji z psychologiem w semestrze. Zapisywać można się tylko droga mailową.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Białostoczanie wśród najlepszych maturzystów w Polsce

27.09.2018, 07:17

Są wizytówką szkoły, bo odnieśli ogromny sukces. Absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku: Weronika Kozłowska i Patryk Bartoszuk znaleźli się wśród 25 najlepszych maturzystów z prawie 250 tysięcy, którzy w całym kraju w tym roku zdawali egzamin dojrzałości.


Obcokrajowcy chętnie studiują na Uniwersytecie Medycznym

21.09.2018, 05:00

Rekordowa liczba zagranicznych studentów rozpocznie w tym roku naukę na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.


UMB podsumował tegoroczną rekrutację na studia

23.07.2018, 05:45

Siedem razy więcej kandydatów niż miejsc. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku podsumowuje pierwsze efekty tegorocznej rekrutacji. Na ponad 1100 miejsc zgłosiło się 7,5 tysiąca osób.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok