Radio Białystok | Wiadomości | Wynalazek białostockich studentów debiutuje na Kickstarterze

Wynalazek białostockich studentów debiutuje na Kickstarterze

29.10.2018, 17:23, akt. 18:07

Twórcy "elektronicznej przypominajki" - systemu powiadomień Anima, która może być wykorzystywana w domu i biurze, chcą na jej komercjalizację zdobyć pieniądze na platformie crowfundingowej Kickstarter. W poniedziałek (29.10) rozpoczęła się zbiórka pieniędzy.

źródło: youranima.com/pl
źródło: youranima.com/pl

Rusza zbiórka crowfundingowa na "elekroniczną przypominajkę" Anima - relacja Adama Janczewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Animę stworzyli studenci Politechniki Białostockiej. To kolejny - po robocie edukacyjnym Photon - pomysł studentów tej uczelni, który ma szansę na zaistnienie na rynku.

Anima – "elektroniczna przypominajka"

Anima to - jak wyjaśniają jego twórcy - inteligentny system powiadomień, działający w oparciu o lokalizację. Elektroniczna gadżet stylizowany na figurkę liska, ustawiony w domu lub biurze użytkownika, aktywuje zapisane w telefonie przypomnienia w momencie, gdy znajdziemy się w zasięgu jego działania. Dzięki temu użytkownik otrzymuje przypomnienie w najkorzystniejszym miejscu i czasie. System pozwala też na dodawanie zadań dla członków rodziny, czy współlokatorów.

Miesiąc na zebranie 40 tys. dolarów

Aby móc wejść na rynek z Animą, jej twórcy założyli spółkę. Teraz otwierają zbiórkę na platformie internetowej Kickstarter, gdzie każdy może wesprzeć pomysł pewną kwotą. To od użytkownika zależy wielkość wsparcia. Zbiórka potrwa 30 dni, innowatorzy chcą zebrać 40 tys. dolarów - poinformował jeden z twórców Animy Mateusz Bajko.

Jako zespół analizowaliśmy rynek, rozważaliśmy różne opcje i wyszło, że Kickstarter jest najlepszą. Nie celowaliśmy w ogromne kwoty, bo zależało nam na promocji, aby ludzie mogli poznać nasz produkt, a także zamówić - powiedział Mateusz Bajko.

Pieniądze mają pomóc w skomercjalizowaniu pomysłu. Produkcja Animy miałaby ruszyć w połowie przyszłego roku, a produkt trafiłby do pierwszych klientów w listopadzie 2019 roku.

Mateusz Bajko powiedział, że obecnie stworzony został działający prototyp Animy oraz aplikacja, a pieniądze pomogą przygotować urządzenie do produkcji masowej, aby m.in. zdobyć potrzebne certyfikaty.

Od początku zmienił się wygląd Animy: z klasycznego rudego liska, stała się nowoczesnym białym urządzeniem o uszach lisa. Jak powiedział Mateusz Bajko, zmiana wyniknęła z potrzeb produkcji masowej, klasyczny lisek byłby bardzo trudny w produkcji, ale zmiana - jak dodał - to także wynik rozmów z potencjalnymi klientami, którzy zwracali uwagę, że klasyczny wygląd nie pasuje do nowoczesnego wystroju mieszkań. "Stąd postawiliśmy na minimalizm i na biały kolor" - mówił.

Zgodnie z założeniami, Anima na rynku ma kosztować 49 dolarów (ok. 200 zł).

Więcej o projekcie można znaleźć na: www.youranima.com


Anima studentów Politechniki Białostockiej


"Anima" otrzymała główne nagrody w konkursie "Technotalent" dla innowacyjnych projektów młodych ludzi z województwa podlaskiego, zdobyła też drugie miejsce w finałach krajowych Imagine Cup 2017 - największego konkursu technologicznego Microsoftu oraz drugie miejsce w konkursie ABB It challenge "Interact with the real world" i należy do TOP 10 Start-up Polski Wschodniej 2017. W 2017 roku otrzymała też wsparcie w wysokości 100 tys. zł z projektu "Inkubator Innowacyjności", finansowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W Polsce sprzedano już ponad 5 tys. Photonów - robot wchodzi na rynki zagraniczne

4.07.2018, 13:29

Ponad 5 tys. Photonów, edukacyjnych robotów dla najmłodszych, zostało już sprzedanych na polskim rynku. Start-up założony przez absolwentów Politechniki Białostockiej, wchodzi ze swoim produktem także na rynki zagraniczne.


Na Politechnice Białostockiej przyznano statuetki absolwentom, którzy odnieśli sukces

28.03.2018, 14:29

Wynalazcy, architekci, przedsiębiorcy i sportowiec - to pierwsze czternastoosobowe grono Honorowych Ambasadorów Politechniki Białostockiej.


Anima studentów Politechniki Białostockiej

23.02.2018, 13:29

100 tys. złotych na przystosowanie urządzenia do produkcji otrzymali twórcy Animy od Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej. Pomysł studentów Politechniki to inteligentny system powiadomień, czyli rodzaj "przypominajki".


100 tys. zł na projekt studentów Politechniki Białostockiej

15.12.2017, 14:01

Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk to studenci Politechniki Białostockiej, którzy stworzyli interaktywny system Anima. Projekt otrzymał wsparcie finansowe w postaci 100 tys. zł.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej

Andrzej Strumiłło, fot. Sylwia Krassowska
WAŻNE!
9.04.2020, 17:30, akt. 17:37

Nie żyje Andrzej Strumiłło

źródło: stock.adobe.com
KORONAWIRUS
8.04.2020, 18:30, akt. 9.04.2020, 12:24

18 nowych przypadków zakażenia w Podlaskiem
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok