Radio Białystok | Wiadomości | 100 tys. zł na projekt studentów Politechniki Białostockiej

100 tys. zł na projekt studentów Politechniki Białostockiej

autor: Marcin Gliński

15.12.2017, 14:01, akt. 20.12.2017, 09:22

Mateusz Bajko, Mateusz Markiewicz i Michał Jaszczuk to studenci Politechniki Białostockiej, którzy stworzyli interaktywny system Anima. Projekt otrzymał wsparcie finansowe w postaci 100 tys. zł.

100 tys. zł na projekt studentów Politechniki Białostockiej, fot. Marcin Gliński
100 tys. zł na projekt studentów Politechniki Białostockiej, fot. Marcin Gliński

Pieniądze pozwolą wprowadzić urządzenie na rynek

Pieniądze, otrzymane w ramach projektu "Inkubator Innowacyjności+" Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pozwolą wprowadzić Animę na rynek. Jak mówi współtwórca urządzenia Mateusz Bajko, wynalazek służy do przypominania o ważnych sprawach.

Anima jest urządzeniem, które przypomina nam o tym, co chcieliśmy zrobić po powrocie np. do domu. Zostawiając takie urządzenie, takiego liska w okolicy swoich drzwi domowych, dostaniemy powiadomienie w momencie kiedy zbliżymy się do niego i nie ma wtedy możliwości, byśmy zapomnieli zrobić coś, co zaplanowaliśmy. Wykorzystuje to łączność bezprzewodową z naszym telefonem i dostarcza te wiadomości właśnie na nasz telefon

 - mówi współtwórca Animy.

Otrzymane pieniądze pozwolą doprowadzić projekt do końca, by był gotowy do produkcji. Obecnie opracowana jest aplikacja, gotowy jest prototyp Animy. 

Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na dopracowanie grafiki i samego urządzenia oraz przygotowanie do zdobycia niezbędnych certyfikatów, a także na rozpoczęcie kampanii crowdfundingowej na platformie Kickstarter. Bajko zapowiedział, że "Anima" ma być gotowa do produkcji w lipcu 2018 roku, wtedy też ma ruszyć akcja na Kickstarterze.

Na wsparcie mogą liczyć podobne pomysły

Prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej Tomasz Stypułkowski mówi, że na wsparcie mogą liczyć podobne pomysły.

- Dzięki "Inkubatorowi Innowacyjności+" z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostaliśmy wyposażeni w kolejne narzędzie wspierania komercjalizacji i tworzenia projektów, które mają autentycznie zastosowanie na rynku. Projekt Animy to jedna z pięciu umów, które mamy podpisane - mówi Tomasz Stypułkowski. 

Wynalazek Anima zdobył w tym roku główną nagrodę w kategorii Technotalent Politechniki Białostockiej, a także nagrodę w kategorii Biznes.

źródło: PAP | red: mag, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Studenci i wykładowcy z zagranicy wzięli udział w świątecznym spotkaniu na Politechnice Białostockiej

7.12.2017, 18:39

Takie wydarzenie to promocja polskiej kultury i tradycji, a także zachęta do studiowania w Białymstoku. Zagraniczni studenci, którzy uczą się na Politechnice Białostockiej i wykładowcy z uczelni partnerskich mieli okazję porozmawiać z prezydentem miasta Tadeuszem Truskolaskim podczas spotkania świątecznego.


Studenci to jej mocna strona - Politechnika Białostocka ma 68 lat

30.11.2017, 17:08

Od Prywatnej Wieczorowej Szkoły Inżynierskiej, przez Wyższą Szkołę Inżynierską, do Politechniki Białostockiej. Największa uczelnia techniczna w województwie podlaskim świętuje 68-lecie istnienia.


Uczniowie podstawówek będą zdobywać wiedzę o ekonomii na Politechnice Białostockiej

4.11.2017, 05:50

Mają zaledwie po 10 lat, a już są studentami. Ok. 100 dzieci z Białegostoku rozpoczęło zajęcia na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym Politechniki Białostockiej.


Drukarka 3D, rower elektryczny i proteza ręki – białostoccy uczniowie otrzymali stypendia "Odkrywcy Diamentów"

18.10.2017, 13:44

Autorzy innowacyjnych projektów - nowoczesnej drukarki 3D i inteligentnego elektrycznego roweru - otrzymali granty od Politechniki Białostockiej i przedsiębiorców w ramach programu "Odkrywcy diamentów". Przyznano też pięć stypendiów zdolnym studentom uczelni.


Prawie 8,5 tysiąca studentów rozpoczęło naukę na Politechnice Białostockiej

11.10.2017, 15:19

Około 8,5 tys. studentów Politechniki Białostockiej rozpoczęło w środę (11.10) nowy rok akademicki. Uczelnia chce wciąż stawiać na wynalazki, ale też szuka nowych silnych stron - zapewnił rektor uczelni prof. Lech Dzienis, wymieniając m.in. inżynierię biomedyczną.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

Dwudniowy Jarmark Wigierski, fot. Marta Sołtys
WARTO TAM BYĆ
15.08.2020, 08:35, akt. 16:28

Dwudniowy Jarmark Wigierskiźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok