Radio Białystok | Wiadomości | Ogólnopolskie stowarzyszenie broni białostockiej lekarki, która kwestionuje bezpieczeństwo szczepień

Ogólnopolskie stowarzyszenie broni białostockiej lekarki, która kwestionuje bezpieczeństwo szczepień

autor: Ryszard Minko

14.11.2018, 18:55, akt. 19:41

Ogólnopolskie stowarzyszenie walczące o zniesienie obowiązku szczepień występuje w obronie białostockiej lekarki, która kwestionuje bezpieczeństwo szczepionek.

Andrzej Tokarski - Fotolia.com
Andrzej Tokarski - Fotolia.com

Wystąpienie na obradach sejmowej komisji

Chodzi o pracownicę Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Władze uczelni, na której jest zatrudniona lekarka, w oficjalnym stanowisku zaznaczają, że antyszczepionkowe poglądy nie mają oparcia w wiedzy naukowej.

O poglądach dr Doroty Sienkiewicz z kliniki rehabilitacji UDSK stało się głośno po jej wystąpieniu podczas obrad sejmowej komisji zdrowia i polityki społecznej. Dr Sienkiewicz była jednym z ekspertów Stowarzyszenia STOP NOP, które domaga się wprowadzenia dobrowolności szczepień.

Wypowiedzi "w rażącej sprzeczności z naukowymi standardami"

Po nagłośnieniu sprawy przez media władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zapowiedziały wyjaśnienie sprawy przed komisją dyscyplinarną. Niedawno na oficjalnej stronie internetowej uczelni pojawiło się także oświadczenie w tej sprawie. Możemy w nim przeczytać, że władze UMB stanowczo odcinają się od prywatnych wypowiedzi pojedynczych pracowników, które "pozostają w rażącej sprzeczności"  z naukowymi standardami uczelni.

Uniwersytet nie pochwala też działalności przedstawicieli ruchów antyszczepionkowych, którzy wykorzystują podobne wypowiedzi naukowców do potwierdzenia zdyskredytowanych naukowo argumentów. Kwestionowanie przez lekarzy obowiązku szczepień krytykują także przedstawiciele Okręgowej Izby Lekarskiej, którzy nie wykluczają oficjalnego zajęcia stanowiska w tej sprawie.

Stowarzyszenia STOP NOP: to akt najwyższej odwagi

Tymczasem przedstawiciele Stowarzyszenia STOP NOP w internecie bronią białostockiej lekarki, która ich zdaniem dokonała aktu najwyższej odwagi, decydując się na krytykę obecnego systemu szczepień. Sama lekarz nie chce rozmawiać z mediami. Podkreśla jednak, że nie jest przeciwniczką sczepień w ogóle, ale zwraca uwagę na niebezpieczeństwo ich stosowania.


| red: zmj

ZOBACZ TEŻ:


Pracownica UMB wspierała ruchy antyszczepionkowe - władze uniwersytetu chcą wyjaśnień

13.11.2018, 16:11

W debacie dotyczącej zniesienia obowiązku szczepień wspierała ruchy antyszczepionkowe – teraz władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku chcą wyjaśnień od swojej pracownicy.


Ognisko odry w powiecie pruszkowskim - Podlaskie nie jest zagrożone

2.11.2018, 14:13

Lekarze zgłosili do tamtejszej stacji sanitarno-epidemiologicznej 10 potwierdzonych zachorowań wśród dzieci z jednej ze szkół podstawowych i ich rodzin.


42 mln zł z UE na finansowanie pięciu programów profilaktyki zdrowia w Podlaskiem

15.10.2018, 14:04

42 mln zł z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego jest przeznaczonych na sfinansowanie pięciu programów profilaktyki zdrowia mieszkańców województwa podlaskiego - poinformowano w poniedziałek (15.10) na konferencji prasowej w urzędzie marszałkowskim w Białymstoku.


Seniorzy w Białymstoku skorzystają z darmowych szczepień przeciw grypie

22.08.2018, 17:59

Prawie cztery tysiące bezpłatnych szczepionek przeciwko grypie trafi do białostoczan powyżej 60. roku życia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Nasz Moniuszko


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok