Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura umorzyła śledztwa ws. obraźliwych komentarzy pod adresem Krzysztofa Truskolaskiego

Prokuratura umorzyła śledztwa ws. obraźliwych komentarzy pod adresem Krzysztofa Truskolaskiego

autor: Grzegorz Pilat

27.11.2018, 17:43, akt. 19:30

Białostocka prokuratura rejonowa umorzyła śledztwa w sprawie obraźliwych komentarzy i gróźb wobec podlaskiego posła Krzysztofa Truskolaskiego. Śledczy zakończyli w sumie 10 spraw z powodu niewykrycia sprawców lub braku możliwości ustalenia gdzie mogą się znajdować.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

W październiku zeszłego roku poseł Nowoczesnej złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Na jego profilu na Facebooku pojawiły się obraźliwe komentarze i, zdaniem posła, groźby, po tym jak jego partia poparła rezolucję Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w niektórych krajach Europy, w tym Polsce.


Krzysztof Truskolaski złożył zawiadomienie za hejt w internecie – obawia się o swoje bezpieczeństwo


Jak mówi poseł Krzysztof Truskolaski, sprawę ponad rok wyjaśniała białostocka prokuratura rejonowa, ale postępowania umorzyła.

Wszystkie 10 spraw zostało umorzonych. Uważam, że jeżeli przez rok prowadzi się śledztwo to powinno się znaleźć te osoby. Niestety w aż 9 przypadkach takich osób nie znaleziono, a jedna osoba okazuje się być niepoczytalna i też się umarza śledztwo. Apeluję do prokuratury żeby jednak spróbowała jeszcze raz poszukać tych sprawców z uwagi na to, że w Internecie nikt nie jest anonimowy. Jak najszybciej ta sprawa powinna być wznowiona i wobec osób, które mi groziły powinny zostać wyciągnięte konsekwencje - tłumaczy poseł Nowoczesnej.

Krzysztof Truskolaski podczas konferencji prasowej przedstawił wyniki własnego poszukiwania osób, które miały mu grozić na portalu społecznościowym. Poseł mówi, że znalezienie ich nie zajęło mu więcej niż 5 minut, dlatego apeluje do prokuratury o ponowne wszczęcie śledztwa.

Poseł Nowoczesnej apeluje też o przeciwstawieniu się mowie nienawiści.

Nie zgadzam się na hejt w Internecie czy w życiu publicznym. To nie istotne czy dotyka to mnie, czy posła partii rządzącej. Uważam, że nikt nie powinien doświadczyć takich słów czy to na żywo czy poprzez portale internetowe - podkreśla Krzysztof Truskolaski.

Poseł zapowiedział, że odwoła się od decyzji prokuratury.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jak chronić dzieci przed cyberprzemocą?

6.06.2018, 17:08

Świat wirtualny jest pełen zagrożeń, ale możemy sprawić, że dzieci korzystające z internetu będą bezpieczne - przekonywali uczestnicy konferencji w Białymstoku.


Ryszard Petru złożył w prokuraturze zawiadomienie ws. spalenia kukły z jego podobizną

26.03.2018, 14:00

Były szef Nowoczesnej, poseł Ryszard Petru poinformował w poniedziałek (26.03), że złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku ze spaleniem kukły z jego podobizną. W piątek (23.03) zrobili to działacze białostockiej Młodzieży Wszechpolskiej.


Krzysztof Truskolaski złożył zawiadomienie za hejt w internecie – obawia się o swoje bezpieczeństwo

18.10.2017, 14:29

Podlaski poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski zawiadomił w środę (18.10) policję o tym, iż obawia się o swoje bezpieczeństwo i czuje się nękany. Chodzi o komentarze w mediach społecznościowych, które padają pod jego adresem w związku z głosowaniem w ZP Rady Europy.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok