Radio Białystok | Wiadomości | Po opadach śniegu, wypadki na podlaskich drogach - jeden śmiertelny

Po opadach śniegu, wypadki na podlaskich drogach - jeden śmiertelny

autor: Ewelina Buczyńska

16.12.2018, 08:42, akt. 17.12.2018, 08:07

Intensywne opady śniegu zapowiadają synoptycy w niedzielę (16.12) w Podlaskiem. Drogi i chodniki zabieliły się już w nocy. Po opadach śniegu są już pierwsze kolizje i wypadki w regionie.

Przed Przewalanką w Kopisku zderzyły się 3 auta osobowe, autobus i TiR, fot. Marcin Mazewski
Przed Przewalanką w Kopisku zderzyły się 3 auta osobowe, autobus i TiR, fot. Marcin Mazewski

Ślisko na drogach - relacja Marcina Mazewskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Synoptycy zapowiadają, że pokrywa śnieżna osiągnie od 8 do 10 cm, a miejscami - w południowych powiatach - do 14 cm. Trzeba przygotować łopaty i szczotki do odśnieżania.


Kilka wypadków w regionie


Dziecko ucierpiało w wypadku w Supraślu. Na drodze wyjazdowej w stronę Krynek zderzyły się dwa auta osobowe. Jechały nimi 3 osoby, z nich tylko dziecko ma obrażenia głowy. Droga z Supraśla w kierunku Krynek jest już przejezdna.

Wypadek również na krajowej ósemce Białystok - Augustów. Przed Przewalanką w Kopisku zderzyły się 3 auta osobowe (audi, golf i hyundai), autobus i TiR z ładunkiem papieru. W wyniku tego wypadku lekkie obrażenia ma trójka pasażerów autobusu. Jednej z tych osób rozbita szyba pokaleczyła rękę.

Do wypadku doszło też w Malinnikach na drodze Bielsk Podlaski - Czeremcha. Tu zderzyły się dwa auta osobowe - 1 osoba jest ranna.

Wczesnym rankiem na drodze Mońki - Grajewo samochód dostawczy wypadł z  drogi i przewrócił się na dach. Ani kierowcy, ani pasażerom nic się nie  stało. Jak informuje policja - kierowca jechał zbyt szybko, został  ukarany mandatem.

Ruch wahadłowy był na krajowej 19 w powiecie siemiatyckim. Tam na wysokości miejscowości Czartajew - TiR wpadł do rowu.


Wypadek na DK8 w powiecie sokólskim


Również na drodze krajowej numer 8 w okolicy miejscowości Domuraty w powiecie sokólskim doszło do wypadku komunikacyjnego. Droga przez kilka godzin była zablokowana. 

Kierowcy musieli korzystać z objazdów: drogami nr 61 i 65 przez Augustów, Grajewo, Mońki i Białystok, kierowcy ciężarówek musieli czekać na udrożnienie trasy.Śmiertelny wypadek w m. Świdry-Dobrzyce


Dwie osoby zginęły w wypadku drogowym, do którego doszło w niedzielę po południu na odcinku Grajewo - Łomża drogi krajowej nr 61 - podały policja i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

W miejscowości Świdry-Dobrzyce zderzyły się samochód osobowy i ciężarówka, zginęły dwie osoby - podała GDDKiA.

Dyżurny w komendzie wojewódzkiej policji w Białymstoku poinformował, że ze wstępnych informacji wynika, iż do wypadku doszło, gdy samochód osobowy zjechał z nieustalonych przyczyn na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z TiR-em.

Warunki na drogach w Podlaskiem do wieczora jeszcze się pogorszą. Śnieg ma intensywnie padać do północy.

źródło: PAP | red: wsz, mag

ZOBACZ TEŻ:


Czy suwalska zima zaskoczyła drogowców?

10.12.2018, 10:19

To, co działo się na suwalskich drogach w piątek rano, budziło grozę wśród kierowców. Jak twierdzili, padającego śniegu nikt nie uprzątał, było ślisko i niebezpiecznie.


Ślisko na drogach w Podlaskiem - wypadki w regionie

7.12.2018, 14:59

Biało w regionie - pada śnieg, na drogach i chodnikach jest bardzo ślisko. Policja apeluje o ostrożność. 3 osoby ucierpiały w wypadku w pobliżu Dąbrowy Białostockiej. Również na drodze wojewódzkiej na wysokości Kolonii Bieniowce zderzyły się dwa samochody. 2 osoby ucierpiały w wypadku drogowym niedaleko Suwałk.


Podlaskie służby są przygotowane do nadchodzącej zimy - zapewnia wojewoda podlaski

5.12.2018, 18:08

Przedstawiciele podlaskiej policji, straży pożarnej, transportu drogowego, nadzoru budowlanego i GDDKiA przedstawili stan przygotowań do sezonu zimowego. Wojewoda poinformował o uruchomieniu infolinii, gdzie można dowiedzieć się o miejscach udzielania pomocy potrzebującym.


Mroźna noc w Podlaskiem - w Białymstoku -14°C

2.12.2018, 07:20

Najzimniej w regionie było w nocy w Białymstoku - minus 14 stopni.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wakacje ze smakiem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok