Radio Białystok | Wiadomości | Spotkanie ku czci prezydenta Gdańska w Suwałkach i Łomży

Spotkanie ku czci prezydenta Gdańska w Suwałkach i Łomży

autor: Adam Dąbrowski, Marcin Kapuściński

15.01.2019, 14:39, akt. 17:07

Minutą ciszy Suwałki uczciły pamięć zamordowanego w niedzielę (13.01) prezydenta Gdańska. Spotkanie ku czci Pawła Adamowicza odbyło się we wtorek (15.01) rano pod Dębem Wolności. Przybyli na nie przedstawiciele różnych stron lokalnej sceny politycznej.

Spotkanie ku czci prezydenta Gdańska w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński
Spotkanie ku czci prezydenta Gdańska w Suwałkach, fot. Marcin Kapuściński

Spotkanie pod Dębem Wolności w Suwałkach

Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz podkreślał, że bardzo ważne jest, aby suwalczanie pokazali swoją solidarność z mieszkańcami Gdańska.

To jest nasza powinność i rola. Będę apelował do miejskich instytucji, aby w najbliższych dniach ograniczyć wydarzenia rozrywkowe. W ten sposób chcemy uczcić pamięć prezydenta Adamowicza.

Radny Prawa i Sprawiedliwości Jacek Juszkiewicz akcentował, że w tych dniach ważne jest szukanie tego co łączy. 

W takich chwilach trzeba być razem. Wykazać smutek z tego, że brat zabił brata. Żyjemy w jednym domu i w jednej ojczyźnie. Wszyscy bez względu na przynależność partyjną jesteśmy wspólnotą. Taka tragedia mogła wydarzyć się w każdym mieście i dotknąć każdej osoby. Dlatego nie powinno się w tym szukać paliwa politycznych sporów i podziałów.

W poniedziałek (14.01) wieczorem pamięć prezydenta Gdańska uczcili mieszkańcy Augustowa. Na rynku Zygmunta Augusta zebrało się tam kilkadziesiąt osób. W Sejnach opuszczono flagi do połowy masztów, a w budynku ratusza wyłożono księgę kondolencyjną.

Łomżyńska młodzież chce uczcić prezydenta Gdańska

Minutą ciszy chce uczcić pamięć zamordowanego prezydenta Gdańska łomżyńska młodzież. Młodzieżowa Rada Miejska wyszła z inicjatywą, by minutą ciszy upamiętnić  Pawła Adamowicza i tragiczne wydarzenia, do których doszło w  Gdańsku podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wszyscy, którzy chcą wziąć udział w akcji "Stop nienawiści - Łomża" mogą przyjść w środę (16.01) na Stary Rynek około godz. 18:00. Wydarzenie ma na celu wyrażenie współczucia rodzinie Pawła Adamowicza i udzielenie wsparcia dla Jerzego Owsiaka - informują organizatorzy.

| red: mag, kap

ZOBACZ TEŻ:


Uczniowie z Białegostoku jeszcze przed feriami wezmą udział w specjalnych zajęciach

15.01.2019, 14:53

Białostoccy uczniowie jeszcze przed feriami wezmą udział w specjalnych zajęciach dotyczących problemu języka nienawiści. To pokłosie niedzielnych (13.01) wydarzeń z Gdańska, gdzie 27-letni mieszkaniec na oczach tłumów zaatakował nożem prezydenta Pawła Adamowicza, który po kilkunastu godzinach zmarł w szpitalu.


W Białymstoku odbył się milczący wiec poświęcony pamięci prezydenta Gdańska

14.01.2019, 19:25

Milcząca manifestacja poświęcona pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbyła się w poniedziałek (14.01) wieczorem w Białymstoku. Spotkanie miało pokazać, że w taki dzień białostoczanie potrafią być razem. Wzięło w nim udział kilkaset osób.


Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

14.01.2019, 14:43

Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. O jego śmierci poinformowało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. - Mimo wszelkich starań, nie udało się go uratować - powiedział doktor Tomasz Stefaniak, dyrektor ds. lecznictwa gdańskiej placówki. Przedstawiciele wszystkich stron sceny politycznej przekazują kondolencje rodzinie zmarłego.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower

Fotolia.com
WYPADEK
18.08.2019, 11:44, akt. 12:03

Wypadek koło Krynek - 4 osoby ranneźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok