Radio Białystok | Wiadomości | Cztery osoby niepełnosprawne będą mogły zacząć pracę w Wirtualnym Salonie Rozrywki w Łomży

Cztery osoby niepełnosprawne będą mogły zacząć pracę w Wirtualnym Salonie Rozrywki w Łomży

autor: Adam Dąbrowski

15.01.2019, 15:06, akt. 15:21

Cztery osoby niepełnosprawne i jedna długotrwale bezrobotna będą mogły zacząć pracę w Wirtualnym Salonie Rozrywki w Łomży. Przedsiębiorstwo Fundacji Ja i Ty, będzie mogło zaistnieć dzięki 100 tys. zł dotacji z Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.

Cztery osoby niepełnosprawne będą mogły zacząć pracę w Wirtualnym Salonie Rozrywki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Cztery osoby niepełnosprawne będą mogły zacząć pracę w Wirtualnym Salonie Rozrywki w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Wirtualny Salon Rozrywki to nowy pomysł na łomżyńskim rynku. Jak mówi prezes Fundacji Ja i Ty, Katarzyna Kuklińska, łączyć ma rozrywkę z edukacją.

- Gry edukacyjne przede wszystkim umożliwiające przeżycie niesamowitej przygody, wędrówki przy księżycu, przedzierania się przez puszcze lub skoku na bungee. Ta technologia daje możliwość osobie, która jest częściowo lub całkowicie sparaliżowana poczucie doznań, które na co dzień są jej niedostępne - mówi Katarzyna Kuklińska.

Wśród pięciu osób, które pracować będą w tym łomżyńskim przedsiębiorstwie społecznym, znalazła się m.in. Magdalena Krajewska.

- Bardzo się cieszę, że po 15 latach bezczynności społecznej, bo tyle niestety trwało moje dostosowanie się do życia z chorobą. Mogę znowu pracować. Jest to dla mnie bardzo ważne, bo każdy chce się czuć potrzebny. Wiem, że mam jakieś możliwości intelektualne, techniczne również, więc chce z tego korzystać i czerpać z tego zyski, które pomogą mi się utrzymać - mówi Magdalena Krajewska.

 Wirtualny Salon Rozrywki zamierza zaprezentować swoje stoisko już za dwa tygodnie (1. lutego) podczas II Gali Ekonomii Społecznej w Piątnicy. W pierwszej fazie działalności ma być mobilny i dojeżdżać do placówek oświatowych i społecznych, które będą chciały skorzystać z jego oferty. Docelowo - jeszcze w pierwszej połowie tego roku ma znaleźć swoją siedzibę na parterze budynku przy ul. Polowej 16.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Zasady korzystania z ulgi rehabilitacyjnej

9.01.2019, 17:50

Osoba niepełnosprawna lub podatnik, który się nią opiekuje, ma prawo do skorzystania z tak zwanej ulgi rehabilitacyjnej


Prawie 8 mln zł na aktywizację zawodową pół tysiąca osób w trudnej sytuacji

27.12.2018, 17:53

Aktywizacja zawodowa, wsparcie doradców i psychologów, staże i praktyki – obejmują projekty skierowane do osób z woj. podlaskiego, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.


Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia "Alpi" w Białymstoku

12.12.2018, 17:26

Nie wszystkie osoby z niepełnosprawnościami mogą znaleźć pracę, nie wszystkie są zdolne do pracy. Są też takie osoby, które mogą pracować tylko w bardzo określonych warunkach i na specjalnych zasadach.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


RadioRower


fot. Marek Romanowski
MÓWI SIĘ
19.08.2019, 16:48, akt. 17:14

Wysyp grzybów w podlaskich lasach


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok