Radio Białystok | Wiadomości | Podlaska policja podsumowała 2018 rok

Podlaska policja podsumowała 2018 rok

autor: Marcin Gliński

21.01.2019, 18:34, akt. 18:36

Ponad 300 nowych funkcjonariuszy przyjętych do służby, nowoczesny sprzęt w komisariatach, większa wykrywalność przestępstw i poprawa bezpieczeństwa na drogach - podlaska policja podsumowała ubiegły rok.

fot. Marcin Gliński
fot. Marcin Gliński

Podczas odprawy w Białymstoku działalność mundurowych z naszego regionu ocenił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

2018 rok był dobrym rokiem dla policji w Polsce i w województwie podlaskim. Był dobrym rokiem dla bezpieczeństwa. W województwie podlaskim mamy mało wakatów, przyjęto ponad 300 osób do garnizonu podlaskiego. Jest mniej wypadków drogowych, mniej rannych, mniej zabitych. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa świetnie funkcjonuje. Województwo podlaskie jest na pierwszym miejscu jeżeli chodzi o zgłoszenia zagrożeń przez obywateli, które są potwierdzane przez policję. Potwierdzalność sięgająca powyżej 63 procent jest najwyższa w Polsce

 - mówi wiceminister.

Wcześniej w Suwałkach wiceminister podkreślał, że tamtejsza komenda ma jeszcze wyższy wskaźnik, który dochodzi nawet do ponad 64 procent.

Jarosław Zieliński mówił, że plany na 2019 rok to m.in. podwyżki i kolejne inwestycje.

Będzie podwyżka uposażeń, bardzo istotna. 655 zł średnio na każdy etat funkcjonariusza. Będą także podwyżki dla pracowników cywilnych policji i innych służb mundurowych. Kolejne zakupy niezbędnego sprzętu, wyposażenia, samochodów. Będą kolejne inwestycje. Budujemy w Białymstoku komisariat. W województwie podlaskim nowe posterunki policji. Policja musi być blisko ludzi i dla ludzi, a to oznacza, że ma być blisko terytorialnie i oczywiście musi być przyjazna dla uczciwych obywateli 

- dodaje Jarosław Zieliński.

W Podlaskiem jest już 9 odtworzonych posterunków policji m.in. w Suchowoli, Wiźnie czy Knyszynie. W najbliższym czasie ma być odtworzony także posterunek w Mielniku. W planach resortu jest również budowa placówek m.in. w Grodzisku, Sztabinie, Raczkach i Szypliszkach.

| red: mak

ZOBACZ TEŻ:


10:10 z dzielnicowym

21.01.2019, 10:10

- Jeśli ktoś do nas dzwoni i prosi o jakiekolwiek pieniądze, to już powinna nam się zapalić czerwona lampka, że coś jest nie tak - policjanci mówią, jak ustrzec się fałszywych wnuczków, funkcjonariuszy, urzędników, itp.


Policjanci i strażacy dbają o bezpieczeństwo dzieci podczas ferii

18.01.2019, 15:40

Pokazy, konkursy i pogawędki o bezpieczeństwie - to elementy gry terenowej przygotowanej przez białostockich policjantów, strażaków i ratowników medycznych.


Podlaskie władze i służby apelują o zachowanie bezpieczeństwa podczas ferii

17.01.2019, 13:58

O bezpieczeństwo podczas ferii zaapelowali w czwartek (17.01) przedstawiciele władz woj. podlaskiego, służb i kuratorium oświaty na wspólnej konferencji prasowej w Białymstoku. W regionie ferie rozpocznie w poniedziałek (21.01) ponad 130 tys. dzieci i młodzieży.

Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Kult" Łukasza Orbitowskiego

RadioRower
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok