Radio Białystok | Wiadomości | Kontuzja Savkovicia poważna - nie zagra do końca sezonu

Kontuzja Savkovicia poważna - nie zagra do końca sezonu

autor: Robert Bońkowski

9.02.2019, 18:30, akt. 22:17

Mile Savković w piątkowym meczu (08.02) piłkarskiej ekstraklasy, w którym Jagiellonia pokonała na wyjeździe Miedź 3:0 doznał poważnej kontuzji.

Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok, 02.2019, fot. Joanna Szubzda

Kolejny pech Savkovicia

Mile przeciwko Miedzi Legnica został wpuszczony na boisko w 79. minucie meczu. Chwilę później po starciu z jednym z rywali z grymasem na twarzy musiał opuścić boisko na noszach.

Trener Ireneusz Mamrot przyznał na konferencji po meczu, że cała ta sytuacja nie wyglądała optymistycznie i Mile czeka prawdopodobnie dłuższa przerwa.

Po badaniach okazało się, że skrzydłowy Jagi ma złamaną kostkę i wszystko skończy się na jej śrubowaniu.

Piotr Wołosik z redakcji Przeglądu Sportowego poinformował także na Twitterze, że piłkarz Jagiellonii ma m.in. zerwane więzadła.

Są to na tyle poważne urazy, że skrzydłowy Jagi nie wróci już na boisko w tym sezonie.

Nie jest to pierwszy uraz piłkarza Jagi w tym sezonie. W połowie października ubiegłego roku serbski skrzydłowy doznał urazu po starciu z piłkarzem Korony Kielce. Czekała go wówczas długa rekonwalescencja.

Serb dotychczas zagrał 11 razy w Jagiellonii. W swoim debiucie strzelił pierwszego gola pokonując golkipera Piasta Gliwice.

| red: rbon

Po meczu kilka słów powiedział nam obrońca Jagiellonii Ivan Runje oraz skrzydłowy Arvydas Novikovas.

Ireneusz Mamrot: nie pozwoliliśmy na wiele zawodnikom Miedzi

8.02.2019, 20:41

Jagiellonia pokonała na wyjeździe Miedź Legnica 3:0.

Udany początek piłkarskiej wiosny - Jagiellonia wygrywa w Legnicy

8.02.2019, 16:35

Piłkarze Jagiellonii Białystok udanie rozpoczęli rundę wiosenną piłkarskiej ekstraklasy. W pierwszym meczu wygrali na wyjeździe z Miedzią Legnica 3:0 (2:0).