Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia nie strzela karnego i przegrywa mecz z Cracovią

Jagiellonia nie strzela karnego i przegrywa mecz z Cracovią

24.02.2019, 17:22, akt. 25.02.2019, 03:55

Piłkarze Jagiellonii Białystok bez punktów wracają z ligowego meczu w Krakowie. W niedzielny (24.02) wieczór przegrali na wyjeździe z Cracovią 0:1 (0:0).

Cracovia - Jagiellonia Białystok, 24.02.2019, fot. Joanna Szubzda

0:00
0:00
Jagiellonia nie strzela karnego i przegrywa mecz z Cracovią - relacja Jerzego Kułakowskiego | Pobierz plik.

Historyczna wygrana Pasów

W niedzielnym meczu 23. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Cracovia pokonała na swoim stadionie Jagiellonię Białystok 1:0. Dla podopiecznych trenera Michała Probierza było to już siódme kolejne zwycięstwo. "Pasy" ostatnio podobną serię zanotowały w 1948 roku, gdy wywalczyły po raz ostatni w historii tytuł mistrza Polski.

Zobacz zdjęcia z meczu

W pierwszej połowie mecz miał wyrównany przebieg, ale obydwa zespoły nie potrafiły wypracować sobie zbyt wielu okazji bramkowych. W 31. minucie Mateusz Wdowiak znalazł się w sytuacji sam na sam z Grzegorzem Sandomierskim i umieścił piłkę w siatce. Po konsultacji z arbitrem VAR Szymon Marciniak nie zaliczył jednak tego trafienia, gdyż wcześniej na spalonym był Airam Cabrera.

Osiem minut później, po znakomitym podaniu Javiego Hernandeza, w znakomitej sytuacji znalazł się Sergiu Hanca. Rumuński skrzydłowy "Pasów" kopnął jednak piłkę nad poprzeczką. Za moment boisko, z powodu kontuzji, musiał opuścić Hernandez, który przed tygodniem zdobył dwie bramki w meczu z Legią w Warszawie.

Strata tego pomocnika nie wpłynęła jednak negatywnie na grę krakowskiego zespołu, który po zmianie stron przejął całkowicie inicjatywę.

Gol zaraz po przerwie

Zaraz po wznowieniu gry bramkę mógł zdobyć Wdowiak, lecz jego strzał z woleja na rzut rożny sparował Sandomierski. Było to tylko odroczenie wyroku, gdyż po dośrodkowaniu z kornera Milan Dimun zgrał piłkę głową do Ołeksija Dytiatjewa, a ten mocnym strzałem posłał piłkę do siatki.

Gospodarze poszli za ciosem i za moment mogło być 2:0. Tym razem po strzale Damiana Dąbrowskiego Sandomierski odbił piłkę na słupek. Zawodnicy Jagiellonii sprawiali wrażenie kompletnie zamroczonych. Chwilę później, po podanku Cabrery, w sytuacji sam na sam znalazł się Wdowiak, lecz posłał piłkę w boczną siatkę.

Scepović nie wykorzystuje karnego

W 58. minucie goście otrzymali niespodziewany prezent od Cracovii. Michał Helik sfaulował w niegroźnej sytuacji Martina Pospisila. Arbiter, który stał blisko, bez wahania podyktował rzut karny. "Jedenastki" nie wykorzystał jednak Stefan Scepovic, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką.

Potem Cracovia marnowała kolejne okazje. Cornel Rapa i Cabrera spudłowali, a Wdowiak trafił w słupek. Mimo słabej skuteczności "Pasy" bez większych problemów utrzymały prowadzenie do końca i dzięki wywalczonym trzem punktom awansowały na siódme miejsce w tabeli.

Następny mecz Jagiellonia zagra w przyszłą sobotę (2.03). Rywalem żółto-czerwonych na stadionie w Białymstoku będzie Górnik Zabrze, który zajmuje miejsce w dolnej części tabeli.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Ołeksij Dytiatjew (48).

Żółta kartka - Jagiellonia Białystok: Marko Poletanovic, Nemanja Mitrovic.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 11 043.

W 58. minucie Jagiellonia nie wykorzystała rzutu karnego - Stefan Scepovic posłał piłkę nad poprzeczką.

Cracovia: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Michał Helik, Ołeksij Dytiatjew, Michal Siplak - Sergiu Hanca (86. Diego Ferraresso), Damian Dąbrowski, Javier Hernandez (41. Milan Dimun), Janusz Gol, Mateusz Wdowiak - Airam Cabrera.

Jagiellonia Białystok: Grzegorz Sandomierski - Jakub Wójciki, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Martin Kostal (72. Jesus Imaz), Marko Poletanovic, Martin Pospisil (59. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Arvydas Novikovas - Stefan Scepovic (80. Patryk Klimala).

źródło: PAP | red: wsz

Trener Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot uważa, że aby przywieźć punkty z Krakowa jego zespół musi zagrać jeszcze lepiej, niż w dwóch dotychczasowych meczach w tym roku. W jego ocenie dla przebiegu niedzielnego spotkania kluczowa będzie dyspozycja środkowych pomocników.

Novikovas wybrany najlepszym piłkarzem Litwy 2018

21.02.2019, 20:59

W czwartek (21.02) w Wilnie podczas uroczystej ceremonii przyznano nagrody najlepszym piłkarzom Litwy za rok 2018.

Nie ma już konfliktu pomiędzy Romanczukiem i Furmanem

21.02.2019, 17:05

Nie ma już konfliktu pomiędzy Tarasem Romanczukiem i Dominikem Furmanem. Nieoficjalnie wiadomo, że w roli mediatora wystąpił prezes PZPN-u, Zbigniew Boniek.

Jagiellonia i Cracovia wiosną jeszcze nie przegrały - niedzielny mecz na naszej antenie

24.02.2019, 08:17

W niedzielę (24.02) piłkarze Jagiellonii Białystok walczą o trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Ich rywalem jest zespół Cracovii, który też wiosną wygrał dwa razy. Spotkanie transmitujemy na naszej antenie i w internecie.