Radio Białystok | Wiadomości | Kolejne zażalenia na areszt podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki

Kolejne zażalenia na areszt podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki

20.03.2019, 14:26, akt. 14:52

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynęły kolejne zażalenia na areszt tymczasowy mężczyzny, podejrzanego o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki. Zażalenie złożyli drugi z obrońców i sam podejrzany - poinformowała w środę (20.03) rzecznik tego sądu Beata Wołosik.

Fotolia.com
Fotolia.com

W miniony czwartek wpłynęło zażalenie złożone przez pierwszego z obrońców i wczoraj przekazano je do Sądu Okręgowego w Białymstoku, który ma je rozpoznać. Terminu jeszcze nie wyznaczono. Teraz przekazano dwa kolejne zażalenia - dodała sędzia Wołosik.

Dotąd nie wpłynęło natomiast zażalenie na areszt drugiego z podejrzanych.


Sąd aresztował obu mężczyzn na 3 miesiące

10 marca białostocki sąd rejonowy aresztował obu mężczyzn na trzy miesiące. Wnioskowała o to Prokuratura Okręgowa w Białymstoku, która postawiła mężczyznom zarzut bezprawnego pozbawienia wolności 25-letniej kobiety i jej trzyletniej córki. Grozi za to od trzech miesięcy do 5 lat więzienia. Sąd zgodził się wtedy z argumentacją prokuratury, iż zachodzi duże prawdopodobieństwo, że podejrzani dopuścili się popełnienia zarzucanego im przestępstwa. Uznał też, że zachodzi obawa tzw. matactwa procesowego, jeśli podejrzani pozostaną na wolności.Porwanie 3-letniej Amelki i jej matki – policja uruchomiła Child AlertDo porwania kobiety i jej córki doszło 7 marca przed południem na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała policja, dwaj sprawcy wepchnęli kobietę i jej 3-letnią dziewczynkę do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali. Jeszcze tego dnia po południu w związku z zaginięciem dziecka ogłoszony został tzw. Child Alert, opublikowany był również wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka. To on w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

W ramach akcji poszukiwawczej m.in. policja prowadziła kontrole na głównych drogach wyjazdowych z Białegostoku. Akcja trwała ponad dobę. 8 marca po południu w Ostrołęce (Mazowieckie) policja uwolniła kobietę i jej córkę. Pomogły informacje z Child Alert. Zatrzymani w związku z tymi wydarzeniami zostali: ojciec dziecka - mąż 25-latki oraz jego znajomy.


Podejrzany nie przyznaje się do porwania żony i córki

Pierwszy z podejrzanych nie przyznał się do zarzutów. Według jego wersji zdarzeń żona dobrowolnie wsiadła do auta i podróżowała z nim. Drugi mężczyzna przyznał się do udziału w porwaniu i do udzielenia pomocy ojcu 3-letniej Amelki, ale nie przyznał się do stosowania przemocy wobec pokrzywdzonych.

Choć kierunek śledztwa zakładał nie tylko zarzut bezprawnego pozbawienia wolności, ale również uprowadzenie małoletniej wbrew woli osoby uprawnionej do opieki nad nią, na razie Prokuratura Okręgowa w Białymstoku tego drugiego zarzutu zatrzymanym nie postawiła. Jej rzecznik Łukasz Janyst mówił dziennikarzom, że musi to być przedmiotem śledztwa i wymaga m.in. zgromadzenia dokumentacji sądowej dotyczącej władzy rodzicielskiej małżonków, bo takie postępowania się toczyły.

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Obrońca podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki złożył zażalenie na areszt

14.03.2019, 16:51

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynęło w czwartek (14.03) zażalenie na tymczasowe aresztowanie Cezarego R. - podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki. Złożył je jego obrońca.


Areszt tymczasowy dla zatrzymanych ws. porwania 3-latki i jej matki

10.03.2019, 09:27

Sąd zdecydował o trzymiesięcznych aresztach dla dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności 25-latki i jej córki - poinformowała rzeczniczka Sądu Rejonowego w Białymstoku Beata Wołosik.


25-letnia kobieta i jej 3-letnia córka Amelka odnalezione w okolicach Ostrołęki

9.03.2019, 07:00

25-latka i jej 3-letnia córka zostały odnalezione w Ostrołęce w województwie mazowieckim, zatrzymano dwie osoby podejrzewane o udział w ich uprowadzeniu - poinformował zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń.


Porwanie 3-letniej Amelki i jej matki – policja uruchomiła Child Alert

7.03.2019, 10:46

W związku z uprowadzeniem w Białymstoku trzyletniego dziecka został uruchomiony system Child Alert - poinformował rzecznik prasowy KGP insp. Mariusz Ciarka. To trzeci przypadek w Polsce, kiedy uruchomiono ten system.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok