Radio Białystok | Wiadomości | 11 chirurgów z SOR w USK w Białymstoku złożyło wypowiedzenia z pracy

11 chirurgów z SOR w USK w Białymstoku złożyło wypowiedzenia z pracy

autor: Renata Reda

22.03.2019, 17:07, akt. 17:41

Lekarze nie przychodzą na dyżury. Dyrekcja placówki uspokaja jednak, że nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów przyjmowanych na SOR.

Fot. Joanna Szubzda
Fot. Joanna Szubzda

Chirurdzy z SOR w USK złożyli wypowiedzenia - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W piątek (22.03) szpital nie pełnił tak zwanego ostrego dyżuru, miał go w czwartek (21.03). Dyżurował chirurg z oddziału, który - jak informuje rzeczniczka USK Katarzyna Malinowska-Olczyk - przyjął 13 pacjentów, nikt nie został bez pomocy medycznej.

Jak zapewnia rzeczniczka, jutro także SOR zapewni opiekę wszystkim potrzebującym, do pacjentów będą schodzić chirurdzy z klinik.

Katarzyna Malinowska-Olczyk mówi, że złożenie wypowiedzeń przez lekarzy było dla dyrekcji zaskoczeniem, od dłuższego już czasu trwają bowiem rozmowy z chirurgami, na których poruszane są tematy związane z reorganizacją pracy wprowadzoną w styczniu. Wtedy znacznie przybyło obowiązków chirurgom dyżurującym na SOR.

Po wprowadzeniu pilotażowego programu inaczej podzielono kompetencje między internistami a chirurgami. Wcześniej pacjent zgłaszający się na przykład z bólem brzucha, najpierw był badany przez internistę, a dopiero po wykluczeniu podłoża internistycznego przez chirurga.

Od stycznia trafiał od razu do chirurga, by wykluczyć potrzebę interwencji chirurgicznej. To spowodowało, że chirurdzy obarczeni zostali dodatkową pracą. W tej sprawie było kilka spotkań z dyrekcją. Jak informuje Katarzyna Malinowska-Olczyk, większość postulatów chirurgów została uwzględniona i wprowadzono zmiany organizacyjne.

Teraz chirurdzy np. nie konsultują już pacjentów urologicznych oraz nie zmieniają opatrunków na SOR.

Rzeczniczka szpitala mówi, że mają być kolejne spotkania z lekarzami. Przypomina jednocześnie, że są dwie kliniki chirurgiczne, które w razie potrzeby przyjmą pacjentów z SOR.| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


11 chirurgów szpitala klinicznego w Białymstoku złożyło wypowiedzenia - to lekarze z SOR

21.03.2019, 13:55

11 chirurgów zatrudnionych na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku złożyło wypowiedzenia z pracy - nie przychodzą na dyżury.


Władze województwa nadal szukają dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży

20.03.2019, 17:09

Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił drugi konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wcześniejszego nie udało się rozstrzygnąć. 


Władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zachęcają do pracy w Centrum Psychiatrii lekarzy z Białorusi

18.03.2019, 08:59

Ta inicjatywa może pomóc w skompletowaniu kadry do powstającego w Białymstoku Centrum Psychiatrii dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zawarł umowę dotyczącą współpracy naukowej z Kliniką Psychiatrii Dziecięcej w Mińsku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok