Radio Białystok | Wiadomości | Władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zachęcają do pracy w Centrum Psychiatrii lekarzy z Białorusi

Władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zachęcają do pracy w Centrum Psychiatrii lekarzy z Białorusi

autor: Renata Reda

18.03.2019, 08:59, akt. 09:09

Ta inicjatywa może pomóc w skompletowaniu kadry do powstającego w Białymstoku Centrum Psychiatrii dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku zawarł umowę dotyczącą współpracy naukowej z Kliniką Psychiatrii Dziecięcej w Mińsku.

Fot. Katarzyna J. Siemieniuk
Fot. Katarzyna J. Siemieniuk

Władze Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku zachęcają do pracy w Centrum Psychiatrii lekarzy z Białorusi - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Jak mówi rzecznik białostockiej uczelni Marcin Tomkiel umowa (zawarta na 5 lat z możliwością jej przedłużenia) zakłada: wymianę personelu, naukowców, lekarzy i pracowników administracyjnych, rozwój i wdrażanie wspólnych badań i programów szkoleniowych, wymianę informacji, materiałów i publikacji naukowych, wspólną publikację instrukcji i monografii w zakresie medycyny oraz organizację wspólnych konferencji naukowych i sympozjów.

Inicjatorem podpisania umowy z kliniką z Mińska jest kierownik Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Napoleon Waszkiewicz. Jak mówi, jego głównym celem było pozyskanie kadry do Białegostoku.

Władze uczelni liczą, że białoruscy psychiatrzy dziecięcy podejmą pracę w Białymstoku, gdy rozpocznie już działalność Centrum. Powstanie ono w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego.

Docelowo ma mieć około 36 łóżek dla dzieci i młodzieży i około 40 łózek dla dorosłych. Władze uczelni liczą, że obiekt powstanie w ciągu dwóch i pół roku. Zanim dojdzie do budowy Centrum - w Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, jesienią może powstać oddział psychiatryczny. Na początek będzie tam około 20 łóżek.

W Podlaskiem od lat nie ma stacjonarnego oddziału psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej, tacy pacjenci trafiają do szpitali w innych województwach.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białystok przez kolejne lata z ośrodkiem dla Dzieci i Młodzieży z Problemami Zdrowia Psychicznego

27.01.2019, 17:06

To ma ułatwić białostoczanom dotarcie do psychologów, psychiatrów i psychoterapeutów. Przez kolejne 3 lata będzie działał w mieście Ośrodek Dziennego Pobytu dla Dzieci i Młodzieży z Problemami Zdrowia Psychicznego.


40 mln zł pochłonie budowa Centrum Psychiatrii w Białymstoku

23.01.2019, 14:24

Centrum Psychiatrii dla dzieci, młodzieży i dorosłych powstanie w sąsiedztwie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego i Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku – poinformowano w środę (23.01) na konferencji prasowej.


Coraz więcej psychiatrów wyjeżdża za granicę

7.01.2019, 17:23

Nie tylko brak pieniędzy, ale przede wszystkim brak lekarzy - to największy problem opieki psychiatrycznej w Polsce. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: Kolizyjne Podlasie
BIAŁYSTOK
22.09.2021, 18:45, akt. 19:00

Policyjny pościg za oplem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok