Radio Białystok | Wiadomości | Zarzuty dla dwóch pracowników w związku ze śmiertelnym wypadkiem podczas budowy wiaduktu przy Klepackiej

Zarzuty dla dwóch pracowników w związku ze śmiertelnym wypadkiem podczas budowy wiaduktu przy Klepackiej

autor: Ryszard Minko

19.05.2019, 15:52, akt. 16:02

Kierownik robót mostowych i majster budowy usłyszeli zarzuty z powodu śmierci pracownika. Białostocka prokuratura kończy postępowanie dotyczące styczniowego wypadku przy budowie wiaduktu przy ulicy Klepackiej.

Wypadek przy budowie ul. Klepackiej w Białymstoku, 18.01.2019, fot. Ryszard Minko
Wypadek przy budowie ul. Klepackiej w Białymstoku, 18.01.2019, fot. Ryszard Minko

Dwóch robotników zasypała hałda ziemi - 27-latka udało się uratować, 43-latek zginął. Zdaniem śledczych odpowiedzialność za wypadek ponoszą dwaj specjaliści, którzy nie dopełnili swoich obowiązków - mówi szef Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe Wojciech Zalesko.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że prokuratura dysponuje między innymi protokołem zespołu powypadkowego powołanego przez pracodawcę. Zaskakujące może być to, że w przypadku uratowanego pracownika uznano, że nie uległ on wypadkowi przy pracy. To konsekwencja przepisów, które mówią, że musi dojść do urazu, a w tym przypadku między innymi na podstawie opinii lekarza zespół uznał, że go nie było - mówił w Polskim Radio Białystok Jerzy Buraczewski z Państwowej Inspekcji Pracy.

Państwowa Inspekcja Pracy wystąpiła o ponowne przeanalizowanie zdarzenia, choć pokrzywdzony pracownik nie zakwestionował ustaleń zespołu powypadkowego. Ma to znaczenie odszkodowawcze. Natomiast w sprawie karnej prokuratura mówi o odpowiedzialności wobec obu pracowników. Podejrzani nie przyznają się do winy, grozi im do 5 lat więzienia.

| red: maj

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku na ulicy Klepackiej w Białymstoku

24.01.2019, 10:39

Białostocka prokuratura i Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśniają przyczyny tragicznego wypadku podczas budowy tunelu na ulicy Klepackiej w Białymstoku. W piątek (18.01) zginął tam 43-letni pracownik, którego przysypały zwały ziemi.


Prokuratura wyjaśnia przyczyny wypadku na ul. Klepackiej w Białymstoku

21.01.2019, 13:15

Białostocka prokuratura wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku podczas budowy tunelu na ulicy Klepackiej w Białymstoku. W piątek (18.01) zginał tam 43-letni pracownik, którego przysypały zwały ziemi.


Wypadek przy budowie ul. Klepackiej w Białymstoku - nie żyje jeden z robotników

18.01.2019, 13:59

Mężczyzna w wieku 43 lat zginął na budowie drogi w Białymstoku. Do wypadku doszło na osiedlu Starosielce. Trwa tam przebudowa ulicy Klepackiej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nautilus w Polskim Radiu Białystok

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok