Radio Białystok | Wiadomości | Zamiast wysłużonego sprzętu jest nowoczesny - szpital wojewódzki w Białymstoku ma nowy angiograf

Zamiast wysłużonego sprzętu jest nowoczesny - szpital wojewódzki w Białymstoku ma nowy angiograf

23.05.2019, 13:07, akt. 14:19

Ok. 8 mln zł kosztował zakup nowego sprzętu, głównie nowoczesnego angiografu na oddział kardiologii oraz przygotowanie kilku sal dla chorych po zabiegach kardiologicznych w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku. W czwartek (23.05) zakończono tę inwestycję.

Ok. 8 mln zł kosztował zakup nowego sprzętu w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku, fot. Renata Reda
Ok. 8 mln zł kosztował zakup nowego sprzętu w szpitalu wojewódzkim w Białymstoku, fot. Renata Reda

Szpital wojewódzki w Białymstoku ma nowy angiograf - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Nowy sprzęt będzie służył także pacjentom urologii onkologicznej i ogólnej.

Z UE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa na projekt pochodziło 6,3 mln zł, ponad 1,6 mln zł dołożył samorząd województwa w formie zabezpieczenia wkładu własnego szpitala do tego projektu oraz środków na remont sal chorych. W miejscu po dawnym oddziale intensywnego nadzoru kardiologicznego powstały cztery takie trzyosobowe sale z łazienkami. "Żeby pacjenci mieli większy komfort po zabiegach kardiologii inwazyjnej" - poinformował dyrektor szpitala Cezary Nowosielski. Oprócz nowego angiografu szpital kupił defibrylatory, aparat EKG, pompy infuzyjne.

Zamiast wysłużonego sprzętu jest nowoczesny

Ordynator oddziału kardiologii i chorób wewnętrznych dr Jerzy Bychowski powiedział, że nowoczesny angiograf służący do obrazowania tętnic wieńcowych zastąpi stare, dziesięcioletnie urządzenie, które przestaje spełniać normy do wykonywania np. koronarografii. Z wykorzystaniem nowego angiografu będą robione zabiegi w leczeniu np. zawałów serca czy ostrych zespołów wieńcowych. Wskazał, że angiograf jest niezbędny do oceny naczyń i planowania leczenia. Będzie wykorzystywany np. w zabiegach angioplastyki naczyń. Łącznie w 2018 r. w szpitalu wojewódzkim wykonano ok. 830 różnych zabiegów w wykorzystaniem angiografu.

Szpital wojewódzki podlega samorządowi województwa podlaskiego. Członek zarządu województwa Marek Malinowski podkreślił, że samorząd wspiera nie tylko szpitale wojewódzkie, ale też - dzięki np. funduszom unijnym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - szpitale powiatowe czy uniwersytecki, bo władzom "bardzo leży na sercu" wspieranie ochrony zdrowia w regionie.

Malinowski poinformował, że w szpitalu wojewódzkim realizowane są jeszcze obecnie dwa projekty inwestycyjne związane z rehabilitacją leczniczą (wartość ok. 13,5 mln zł) oraz neurologią (ponad 18,8 mln zł, z czego 11,5 mln zł to wkład samorządu województwa).

źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Szpital powiatowy w Bielsku Podlaskim otrzymał dofinansowanie z rezerwy budżetowej

22.05.2019, 13:48

Będzie można tu nie tylko przyrządzać posiłki pacjentom, ale i szkolić kolegów z innych szpitali regionu.


W regionie strajkuje coraz więcej fizjoterapeutów

21.05.2019, 11:49

Pacjenci nie mogą korzystać z terapii rehabilitacyjnej w szpitalu wojewódzkim w Łomży. Wiele zabiegów odwoływanych jest w szpitalach w Mońkach, Hajnówce i w SPZOZ-ie Ośrodku Rehabilitacyjnym w Suwałkach. To w związku z ogólnopolską akcją protestacyjną fizjoterapeutów.


Dzięki dotacji zarządu województwa będzie nowy sprzęt w łomżyńskim szpitalu

16.05.2019, 14:55

Czek na prawie 1,5 mln zł przekazał w czwartek (16.05) zarząd województwa podlaskiego na zakup sprzętu specjalistycznego dla łomżyńskiego szpitala.


2 mln zł na sprzęt medyczny i rehabilitacyjny trafią do hajnowskiego szpitala i łomżyńskiego hospicjum

13.03.2019, 07:50

To pieniądze na sprzęt medyczny i rehabilitacyjny - prawie 2 miliony złotych na opiekę długoterminową i paliatywną przyznał zarząd województwa podlaskiego. Pieniądze dostaną hajnowski szpital i łomżyńskie hospicjum.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


Wybory 2019
80. rocznica napaści ZSRR na Polskę, Cmentarz Wojskowy w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
KRAJ
17.09.2019, 07:04, akt. 18:12

80. rocznica napaści ZSRS na Polskę


Fot. Adam Dąbrowski
ŁOMŻA
16.09.2019, 08:44, akt. 17.09.2019, 14:54

W Łomży powstała nowa jednostka wojskowa
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok