Radio Białystok | Wiadomości | 12 lat więzienia dla oskarżonego o zabójstwo przed barem z kebabem w Ełku

12 lat więzienia dla oskarżonego o zabójstwo przed barem z kebabem w Ełku

autor: Iza Kosakowska

3.06.2019, 14:33, akt. 4.06.2019, 07:31

Na 12 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Suwałkach Tunezyjczyka Lassada A., oskarżonego o zabójstwo 21-latka niedaleko baru z kebabem w Ełku. Skazany ma też zapłacić w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia matce i siostrze zmarłego.

Wyrok ws. zabójstwa przed barem z kebabem w Ełku, fot. Iza Kosakowska
Wyrok ws. zabójstwa przed barem z kebabem w Ełku, fot. Iza Kosakowska

Wyrok ws. zabójstwa przed barem z kebabem w Ełku - relacja Izy Kosakowskiej

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Takiej kary chciała prokuratura. Pełnomocnik rodziny ofiary domagał się 25 lat więzienia. Obrona wnioskowała o uniewinnienie. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w noc sylwestrową z 2016 na 2017 rok.

Jak ustalono, 21-latek zabrał z baru dwie butelki napojów i uciekł. Dogonili go właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk, i pracujący tam jako kucharz - oskarżony. Doszło do szarpaniny. Pchnięty nożem chłopak zmarł. Oskarżony wcześniej wyjaśniał, że nie pamięta, by uderzał 21-latka nożem, działał w stresie i bronił się przed napastnikiem.

Sąd skazał go na 12 lat więzienia. - Jestem niewinny - krzyczał po ogłoszeniu wyroku Lassad A., za co został usunięty z sali jeszcze przed uzasadnieniem wyroku.

Jak podkreślał w uzasadnieniu sędzia Maciej Romotowski, cała sytuacja nie została wywołana bezpośrednio przez samego oskarżonego, ale to go nie usprawiedliwia.


- Sytuację napięcia i nerwowości spowodował oskarżony, który był w tym czasie pod wpływem środków odurzających, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia zachowania, jakim był samosąd. W Polsce na samosądy miejsca nie ma, i takie samosądy z całą surowością polskie sądy będą karać - tłumaczył sędzia.


Prokurator Ryszard Tomkiewicz jest z wyroku zadowolony, nie planuje wnosić apelacji. - Domagaliśmy się 12 lat pozbawienia wolności, a tę karę wnioskowaliśmy w oparciu o stopień społecznej szkodliwości tego czynu - mówił już po ogłoszeniu wyroku.

Z kolei pełnomocnik rodziny ofiary adwokat Ewa Perkowska podkreśla, że kara nie jest zadowalająca i apelacja w tej sprawie zostanie wniesiona.


- Moje klientki z ogromną ulgą przyjęły, że po 2,5 roku, zapadł wyrok skazujący, natomiast w naszej ocenie, w ocenie moich klientek kara ta jest niewspółmierna, chociaż żadna kara nie wynagrodzi im straty  - mówiła pełnomocniczka rodziny ofiary.   


Adwokat oskarżonego Miłosz Sadowski na razie chce poczekać na pisemne uzasadnienie, ale odwołania od wyroku nie wyklucza.


- W moim odczuciu kara ta jest być może wyważona, natomiast zdaniem obrony nie uwzględnia wszystkich okoliczności, co najprawdopodobniej w uzgodnieniu z klientem będziemy  podnosili w apelacji - stwierdza adwokat oskarżonego.


Wyrok nie jest prawomocny.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura chce 12 lat więzienia dla oskarżonego ws. zabójstwa w Ełku przy kebabie

20.05.2019, 14:03

12 lat więzienia zażądał prokurator dla Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo 21-latka przed barem z kebabem w Ełku. Pełnomocnik rodziny ofiary chce znacznie surowszej kary - 25 lat więzienia. Oskarżony wnosi o uniewinnienie.


Przed sądem w Suwałkach zeznawał ostatni świadek ws. zabójstwa przy barze z kebabami w Ełku

26.11.2018, 16:10

Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zeznawał w poniedziałek (26.11) Dariusz G., kolega zamordowanego blisko dwa lata temu 21-latka przed barem z kebabami w Ełku. Oskarżonym o zabójstwo jest Tunezyjczyk Lassad A.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok