Radio Białystok | Wiadomości | 12 lat więzienia dla oskarżonego o zabójstwo przed barem z kebabem w Ełku

12 lat więzienia dla oskarżonego o zabójstwo przed barem z kebabem w Ełku

autor: Iza Kosakowska

3.06.2019, 14:33, akt. 4.06.2019, 07:31

Na 12 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Suwałkach Tunezyjczyka Lassada A., oskarżonego o zabójstwo 21-latka niedaleko baru z kebabem w Ełku. Skazany ma też zapłacić w sumie 70 tys. zł zadośćuczynienia matce i siostrze zmarłego.

Wyrok ws. zabójstwa przed barem z kebabem w Ełku, fot. Iza Kosakowska
Wyrok ws. zabójstwa przed barem z kebabem w Ełku, fot. Iza Kosakowska

Takiej kary chciała prokuratura. Pełnomocnik rodziny ofiary domagał się 25 lat więzienia. Obrona wnioskowała o uniewinnienie. Chodzi o zdarzenie, do którego doszło w noc sylwestrową z 2016 na 2017 rok.

Jak ustalono, 21-latek zabrał z baru dwie butelki napojów i uciekł. Dogonili go właściciel lokalu, z pochodzenia Algierczyk, i pracujący tam jako kucharz - oskarżony. Doszło do szarpaniny. Pchnięty nożem chłopak zmarł. Oskarżony wcześniej wyjaśniał, że nie pamięta, by uderzał 21-latka nożem, działał w stresie i bronił się przed napastnikiem.

Sąd skazał go na 12 lat więzienia. - Jestem niewinny - krzyczał po ogłoszeniu wyroku Lassad A., za co został usunięty z sali jeszcze przed uzasadnieniem wyroku.

Jak podkreślał w uzasadnieniu sędzia Maciej Romotowski, cała sytuacja nie została wywołana bezpośrednio przez samego oskarżonego, ale to go nie usprawiedliwia.


- Sytuację napięcia i nerwowości spowodował oskarżony, który był w tym czasie pod wpływem środków odurzających, ale to w żaden sposób nie usprawiedliwia zachowania, jakim był samosąd. W Polsce na samosądy miejsca nie ma, i takie samosądy z całą surowością polskie sądy będą karać - tłumaczył sędzia.


Prokurator Ryszard Tomkiewicz jest z wyroku zadowolony, nie planuje wnosić apelacji. - Domagaliśmy się 12 lat pozbawienia wolności, a tę karę wnioskowaliśmy w oparciu o stopień społecznej szkodliwości tego czynu - mówił już po ogłoszeniu wyroku.

Z kolei pełnomocnik rodziny ofiary adwokat Ewa Perkowska podkreśla, że kara nie jest zadowalająca i apelacja w tej sprawie zostanie wniesiona.


- Moje klientki z ogromną ulgą przyjęły, że po 2,5 roku, zapadł wyrok skazujący, natomiast w naszej ocenie, w ocenie moich klientek kara ta jest niewspółmierna, chociaż żadna kara nie wynagrodzi im straty  - mówiła pełnomocniczka rodziny ofiary.   


Adwokat oskarżonego Miłosz Sadowski na razie chce poczekać na pisemne uzasadnienie, ale odwołania od wyroku nie wyklucza.


- W moim odczuciu kara ta jest być może wyważona, natomiast zdaniem obrony nie uwzględnia wszystkich okoliczności, co najprawdopodobniej w uzgodnieniu z klientem będziemy  podnosili w apelacji - stwierdza adwokat oskarżonego.


Wyrok nie jest prawomocny.


źródło: PAP | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura chce 12 lat więzienia dla oskarżonego ws. zabójstwa w Ełku przy kebabie

20.05.2019, 14:03

12 lat więzienia zażądał prokurator dla Tunezyjczyka oskarżonego o zabójstwo 21-latka przed barem z kebabem w Ełku. Pełnomocnik rodziny ofiary chce znacznie surowszej kary - 25 lat więzienia. Oskarżony wnosi o uniewinnienie.


Przed sądem w Suwałkach zeznawał ostatni świadek ws. zabójstwa przy barze z kebabami w Ełku

26.11.2018, 16:10

Przed Sądem Okręgowym w Suwałkach zeznawał w poniedziałek (26.11) Dariusz G., kolega zamordowanego blisko dwa lata temu 21-latka przed barem z kebabami w Ełku. Oskarżonym o zabójstwo jest Tunezyjczyk Lassad A.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok