Radio Białystok | Wiadomości | Białostocki sąd zdecydował, że mężczyzna podejrzany o uprowadzenie żony i córki pozostanie w areszcie

Białostocki sąd zdecydował, że mężczyzna podejrzany o uprowadzenie żony i córki pozostanie w areszcie

17.06.2019, 16:13, akt. 16:20

Mężczyzna podejrzany o bezprawne pozbawienie wolności żony i córki pozostanie w areszcie - zdecydował w poniedziałek (17.06) białostocki sąd okręgowy. Rozpatrywał on zażalenie na przedłużenie aresztu i postanowienie sądu I instancji utrzymał w mocy.

Fotolia.com
Fotolia.com

Do porwania kobiety i jej córki doszło na jednym z białostockich osiedli

Do porwania kobiety i jej córki doszło 7 marca przed południem na jednym z białostockich osiedli. Jak podawała policja, dwaj sprawcy wepchnęli 25-latkę i jej 3-letnią córkę do samochodu i odjechali. Kilkaset metrów dalej porzucili ciemnoniebieskiego citroena, którym uciekali i przesiedli się do kolejnego auta.

Jeszcze tego samego dnia po południu, w związku z zaginięciem dziecka, ogłoszony został tzw. Child Alert, opublikowany był również wizerunek matki dziecka, a dzień później zdjęcia męża porwanej kobiety, ojca dziecka. To on w Łomży wypożyczył samochód użyty do uprowadzenia.

Akcja poszukiwawcza policji

W ramach akcji poszukiwawczej policja prowadziła m.in. kontrole na głównych drogach wyjazdowych z Białegostoku. Akcja trwała ponad dobę. 8 marca po południu w Ostrołęce (woj. mazowieckie) policja uwolniła kobietę i jej córkę. Pomogły informacje z Child Alert.

W związku z tymi wydarzeniami zatrzymani zostali Cezary R., czyli ojciec dziecka i mąż 25-latki oraz jego znajomy. Prokuratura postawiła im zarzuty bezprawnego pozbawienia wolności kobiety i trzylatki. Pierwszy z podejrzanych nie przyznał się do zarzutów. Według jego wersji zdarzeń, żona dobrowolnie wsiadła do auta i podróżowała z nim. Drugi mężczyzna przyznał się do udziału w porwaniu i do udzielenia pomocy ojcu 3-letniej Amelki, ale nie przyznał się do stosowania przemocy wobec pokrzywdzonych.

Po postawieniu przez prokuraturę zarzutów, sąd - na wniosek śledczych - aresztował obu podejrzanych. Zgodził się wtedy z argumentacją prokuratury, iż zachodzi duże prawdopodobieństwo, że podejrzani dopuścili się zarzucanego im przestępstwa. Uznał też, że zachodzi obawa tzw. matactwa procesowego, jeśli podejrzani pozostaną na wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Białymstoku; pod koniec maja złożyła ona wnioski o przedłużenie aresztu obu podejrzanych o kolejne trzy miesiące. Sąd Rejonowy w Białymstoku oba wnioski uwzględnił i areszt przedłużył do początku września. Postanowienie dotyczące przedłużenia aresztu Cezarego R. zaskarżył jego obrońca. W poniedziałek miejscowy sąd okręgowy postanowienie to utrzymał jednak w mocy.

Jak informowała niedawno prokuratura, w śledztwie m.in. kompletuje ona dokumentację spraw sądowych między małżonkami, dotyczących też władzy rodzicielskiej nad córką.

źródło: PAP | red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Obrońca podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki złożył zażalenie na areszt

14.03.2019, 16:51

Do Sądu Rejonowego w Białymstoku wpłynęło w czwartek (14.03) zażalenie na tymczasowe aresztowanie Cezarego R. - podejrzanego o pozbawienie wolności żony i córki. Złożył je jego obrońca.


Areszt tymczasowy dla zatrzymanych ws. porwania 3-latki i jej matki

10.03.2019, 09:27

Sąd zdecydował o trzymiesięcznych aresztach dla dwóch mężczyzn podejrzanych o pozbawienie wolności 25-latki i jej córki - poinformowała rzeczniczka Sądu Rejonowego w Białymstoku Beata Wołosik.


25-letnia kobieta i jej 3-letnia córka Amelka odnalezione w okolicach Ostrołęki

9.03.2019, 07:00

25-latka i jej 3-letnia córka zostały odnalezione w Ostrołęce w województwie mazowieckim, zatrzymano dwie osoby podejrzewane o udział w ich uprowadzeniu - poinformował zastępca szefa Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Paweł Sawoń.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok