Radio Białystok | Wiadomości | "Bezpieczne wakacje" - apel wojewody, kuratorium i służb o ostrożność

"Bezpieczne wakacje" - apel wojewody, kuratorium i służb o ostrożność

17.06.2019, 16:24, akt. 16:39

O zachowanie ostrożności, by rozpoczynające się w najbliższych dniach wakacje były bezpieczne dla wszystkich, zaapelowali w poniedziałek (17.06) w Białymstoku wojewoda podlaski wspólnie z kuratorem oświaty, policją i strażą pożarną.

"Bezpieczne wakacje" - apel wojewody, kuratorium i służb o ostrożność, źródło: https://www.bialystok.uw.gov.pl
"Bezpieczne wakacje" - apel wojewody, kuratorium i służb o ostrożność, źródło: https://www.bialystok.uw.gov.pl

"Bezpieczne wakacje" - apel wojewody, kuratorium i służb o ostrożność - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wakacje w regionie rozpocznie ok. 130 tys. uczniów

Z danych kuratorium wynika, że wakacje w regionie rozpocznie ok. 130 tys. uczniów.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski powiedział na konferencji prasowej, że nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będzie wiele instytucji, inspekcji. Wyraził nadzieję, że te wszystkie działania wpłyną na to, że wypoczynek dzieci i młodzieży będzie bezpieczny. Zaznaczył, że oprócz tych działań "nie powinno zabraknąć zdrowego rozsądku" także osobom dorosłym.

- Chciałbym za państwa pośrednictwem zaapelować, abyśmy wszyscy mieli baczenie na to, co wokół nas się będzie działo, a w czym będzie uczestniczyć młodzież - mówił wojewoda i prosił o reagowanie na sytuacje mogące stanowić zagrożenie. Przypominał np. o alertach rozsyłanych esemesami przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa o różnych zagrożeniach np. związanych z pogodą, zachęcał do czytania ich.

Podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka poinformowała, że w Podlaskiem wakacje rozpoczyna w tym tygodniu ok. 130 tys. uczniów. Podała, że w regionie uczniowie będą korzystać z 406 zgłoszonych różnych form wypoczynku: kolonii, obozów, półkolonii, biwaków. Kuratorium zakłada, że skontrolowanych będzie ok. 20 proc. z nich, zwłaszcza u tych organizatorów, którzy będą prowadzić swoją działalność wakacyjną dla dzieci po raz pierwszy.

- Nam wszystkim zależy na tym, żeby te wakacje nie tylko dały odpoczynek, ale także były bezpiecznie - powiedziała kurator. Dodała, że kuratorium współpracuje z wieloma służbami, organizowane były spotkania z podmiotami, które organizują wypoczynek dla dzieci. Apelowała, by rodzice sprawdzali organizatorów wypoczynku, a gdy mają jakieś obawy zgłaszali je do kuratoriów.

Policja cały czas prowadzi kontrole autokarów 

Rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa przypomniał, że policja cały czas prowadzi kontrole autokarów przewożących dzieci na wypoczynek. Zachęcał rodziców do zgłaszania do policji chęci przeprowadzania takich kontroli. - Drodzy rodzice, żądajcie dokumentów od kierowców, kiedy odprowadzacie swoje pociechy na zorganizowany wyjazd - mówił Krupa.

Tomasz Krupa przypomniał, że przez ostatnie miesiące policjanci odbywali spotkania zarówno z dziećmi jak i rodzicami na temat bezpieczeństwa i potencjalnych zagrożeń. Policja zapowiada np. kontrole kierowców oraz patrolowanie miejsc kąpieli nad zbiornikami wodnymi.

Prelekcje na temat bezpieczeństwa prowadzili też strażacy. Zastępca komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku Piotr Pietraszko poinformował, że strażacy odbyli 131 takich prelekcji, przyjęli też 135 grup w formie wycieczek, z którymi również rozmawiali o bezpiecznym zachowaniu się. Poinformował, że szczególny nacisk, jeśli chodzi o kontrole, będzie kładziony na obozy harcerskie pod namiotami, czy są organizowane zgodnie ze wszystkimi wymogami w kwestiach bezpieczeństwa.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Mali studenci odebrali dyplomy – czas na zasłużone wakacje

15.06.2019, 15:44

Blisko 300 małych żaków odebrało dyplomy ukończenia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego.


Mirosław Sienkiewicz [wideo]

12.06.2019, 08:56

"Pamiętajmy o osobach potrzebujących pomocy, osobach starszych, osobach chorych, bo one naprawdę teraz przechodzą trudny czas. Zapukajmy do sąsiada, zobaczmy co u niego słychać" - mówi Mirosław Sienkiewicz.


nadkom. Tomasz Krupa

6.06.2019, 08:35

"Powinniśmy wszyscy pamiętać o podstawowych rzeczach związanych z korzystaniem z uroków akwenów - przede wszystkim alkohol nie idzie w parze z wypoczynkiem nad wodą i na pewno nie jest dobrym doradcą" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: stock.adobe.com
MÓWI SIĘ
7.08.2020, 16:57, akt. 17:07

Wysokie ceny warzyw i owocówźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok