Radio Białystok | Gość | nadkom. Tomasz Krupa - rzecznik podlaskiej policji

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji

6.06.2019, 08:35, akt. 09:20

"Powinniśmy wszyscy pamiętać o podstawowych rzeczach związanych z korzystaniem z uroków akwenów - przede wszystkim alkohol nie idzie w parze z wypoczynkiem nad wodą i na pewno nie jest dobrym doradcą" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka
Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

Z Tomaszem Krupą rozmawia Edyta Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Choć do wakacji pozostało jeszcze trochę czasu, to pogoda sprawia, że nawet w dni powszednie wiele osób już wypoczywa nad wodą. O bezpieczeństwie z rzecznikiem podlaskiej policji  nadkom. Tomaszem Krupą rozmawia Edyta Wołosik. 


Edyta Wołosik: Sortownia odpadów Studzianki - wczoraj wieczór sygnał o tym, że znów płonie to miejsce. Co w związku z tym, jeśli chodzi o policję, czy jakieś czynności już podejmujecie?


nadkom. Tomasz Krupa: Do chwili kiedy będzie trwała akcja straży pożarnej my ograniczamy się do zabezpieczenia tego miejsca. Natomiast po zakończeniu akcji gaśniczej oczywiście zostaną wykonane oględziny i wszelkie czynności, które mają doprowadzić i pozwolić odpowiedzieć na pytanie, co było przyczyną tego pożaru. Tutaj też kluczowa będzie opinia biegłego z zakresu pożarnictwa, ponieważ my zawsze prowadząc czynności w sprawie pożarów na takich opiniach się opieramy.


Trudno może być wykryć sprawcę, bo to nie pierwszy pożar, jeśli oczywiście było to podpalenie, nawet nieumyślne.


Na odludziach, w sytuacjach gdzie nikt tego nie widzi, gdzie nie ma osób - rzeczywiście może to stręczyć się dodatkowe kłopoty, jeżeli chodzi o pracę policjantów pionów śledczych. Natomiast nikt nie przesądza na samym początku o wyniku prowadzonego postępowania, tutaj wszystkie czynności, które będą wykonywali policjanci, będą wykonywane właśnie po to, żeby doprowadzić do ustalenia ewentualnego sprawcy, jeżeli będzie to wynikało z opinii biegłego z zakresu pożarnictwa, że do powstania tego pożaru przyczyniły się osoby trzecie.


Pogoda, którą teraz mamy, temperatury sięgające 30, a nawet więcej, stopni powodują, że nawet w czasie wypoczynku możemy nieświadomie zaprószyć ogień na przykład w lesie, dlatego bardzo apelujemy o to, żeby żadnych ognisk nie rozpalać. Ta pogoda sprzyja temu, że niektórzy korzystają już z wypoczynku nad wodą. Statystyki z lat poprzednich, jeśli chodzi o województwo podlaskie i utonięcia - rok 2015 - 19 osób, rok 2016 - 14, rok 2017 - 12, rok 2018 - aż 23, pamiętamy, że było to upalne lato. W tym roku w naszym regionie utonęły już dwie osoby. Bezpieczeństwo nad wodą, czyli co?


Temat szeroki jak rzeka, rzeczywiście te statystyki są bardzo przerażające, tym bardziej, że w wielu tych przypadkach do tej tragedii doprowadza niestety ludzkie zachowanie, bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Korzystając z tych uroków wody wiele osób niestety raczy się alkoholem, a to jest taki środek, który włącza w wielu osobach "nieśmiertelność", niestety połączenie alkohol i korzystanie z uroków kąpieli kończą się czasami bardzo tragicznie. 

Powinniśmy wszyscy pamiętać o naprawdę takich bardzo podstawowych, elementarnych rzeczach związanych z korzystaniem z uroków akwenów - przede wszystkim alkohol nie idzie w parze z wypoczynkiem nad wodą i na pewno nie jest dobrym doradcą. Wielu osobom może się wydawać, że mogą więcej, dalej, szybciej...


Nawet w niedozwolonych miejscach - bo to też jest ważne.


Nawet w niedozwolonych miejscach i to wtedy kończy się bardzo tragicznie. Najbezpieczniejszą formą wypoczynku jest korzystanie z tych miejsc, gdzie są ratownicy. To jest zawsze taka sytuacja, że nawet jeżeli coś się zacznie dziać niepokojącego, to mamy tutaj taki margines bezpieczeństwa, że będzie ktoś, kto wejdzie do wody i nam tej fachowej pomocy udzieli. Natomiast te wszystkie dzikie kąpieliska, bez względu na to, czy mówimy tutaj o wodach stojących czy płynących - niestety takiego zabezpieczenia nam nie dają. Tam jesteśmy zdani sami na siebie.


Ale oczywiście obecność ratownika i strzeżone kąpielisko nie zwalnia rodziców z tego, żeby patrzeć na dzieci, bo zdarza się, że rodzice sobie, dzieci sobie, bo dobrze pływają, bo są odpowiedzialne, bo ratownik patrzy.


Właśnie przekonanie, że ktoś dobrze pływa, to jest pierwszy krok do tragedii. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, jak niebezpiecznym żywiołem jest woda i pomimo wysokiej temperatury, spokojnych warunków, braku falowania na wodzie, może okazać się, że na przykład nagłe nasze wejście do wody, nagłe schłodzenie organizmu spowoduje takie zmiany w tym organizmie, że nie będziemy w stanie wyjść o własnych siłach z wody i zaczniemy tonąć. 


W ministerstwie spraw wewnętrznych i administracji odbyło się spotkanie rady do spraw ratownictwa. Było okazją do omówienia stanu przygotowań służb do zapewnienia bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Tego lata służbę na wodzie w całym kraju będzie pełnić 590 przeszkolonych policjantów, którzy mają do dyspozycji ponad 300 łodzi. Podlascy policjanci również biorą udział w takich działaniach?

 

Dysponujemy również najnowszymi łodziami właśnie po to, żeby zapewniać bezpieczeństwo. Wspomnę jeszcze o bardzo ważnej rzeczy, ci wszyscy policjanci, którzy na łodziach pełnią służbę, to są naprawdę świetnie wyszkoleni ludzie, świetnie wyszkoleni ratownicy. Oni bardo często w naprawdę trudnych warunkach nieraz niosą pomoc tym wszystkim potrzebującym. Jednak ta świadomość, że na wodzie są ratownicy, że na wodzie są policjanci, nie zwalnia nikogo z ostrożności i z zachowania zdrowego rozsądku. 


Podlascy policjanci gdzie będą?


Będziemy chociażby od Zalewu Siemianówka po całe Pojezierze Suwalsko-Augustowskie - tam na wszystkich akwenach, wszędzie tam, gdzie są turyści. Zarówno policjanci na wodzie, ale również na lądzie, bo też sprawdzamy miejsca, gdzie mogą osoby korzystać chociażby z dzikich kąpielisk, po to właśnie, żeby przestrzegać, przypominać i jeżeli zajdzie taka potrzeba - reagować na jakieś niebezpieczne sytuacje.


Żeby dojechać na wypoczynek korzystamy z dróg i tam też rozumiem - patrole będą, bezpieczeństwo na drogach, ostrożność wskazana?


Oczywiście, jak najbardziej tak. Zawsze o tym przypominamy - nadmierna prędkość, niedostosowanie tej prędkości do warunków, które panują na drodze. Mówimy o okresie letnim - w większości mamy dobre warunki, ale my zauważamy taką prawidłowość, że nawet jeżeli jest bardzo ładna pogoda i nagle zaczyna padać deszcz, jezdnia robi się trochę śliska, zaczyna dochodzić do drobnych kolizji na drogach, dlatego że u kierowców wywoływane jest takie złudne uczucie - jest ciepło, popadał trochę deszcz - nic się wielkiego nie dzieje, A nagle się okazuje, że ta droga hamowania przez mokrą nawierzchnię staje się dużo dłuższa i pojawiają się różnego rodzaju niespodzianki i na drodze kierowcy nie są w stanie prawidłowo zareagować.

Ale podkreślamy jeszcze coś zupełnie innego - każdy z nas jak wsiadamy do samochodu powinien być świadomy poziomu swoich umiejętności prowadzenia pojazdu na drodze i ta prędkość nie tylko powinna być dostosowana do warunków jakie nas na drodze spotykają, ale do natężenia ruchu, do umiejętności, bo dla jednego kierowcy poruszanie się z tą prędkością blisko maksymalnej dozwolonej na danym odcinku drogi będzie to komfortowa sytuacja i ten kierowca będzie reagował prawidłowo i prawidłowo się w tym ruchu zachowywał, a ktoś kto ma mniejsze doświadczenie, niestety przy takiej prędkości będzie już stwarzał i dla siebie, i dla innych uczestników ruchu duże zagrożenie.


I jeszcze na koniec apel, by korzystać z kontroli autokarów, zarówno jeśli dzieci wyjeżdżają na wakacje, ale też teraz, gdy natężona jest ta liczba wyjazdów na zielone szkoły, na wycieczki szkolne przed końcem roku szkolnego.


Tak, tego typu informacje, gdzie autokar może zostać skontrolowany przez policjantów znajdują się chociażby na stronach internetowych wszystkich komend miejskich i powiatowych na terenie województwa. I to kolejna bardzo istotna rzecz, ponieważ z naszego doświadczenia wynika, że nie wszyscy przewoźnicy i nie w każdej sytuacji, podstawiają autokary w pełni sprawne. 

Pamiętajmy o tym, że tymi autokarami poruszają się nasze największe skarby, wysyłane na wycieczki, więc każdy rodzic powinien mieć pewność, że dziecko wsiada do bezpiecznego autokaru. To jest tylko pojazd, tam w każdej chwili może się coś zepsuć, my jesteśmy dostępni codziennie, codziennie policjanci sprawdzają autokary, chociażby w Białymstoku jest przygotowany taki punkt - miejsce kontroli autokarów przy Tysiąclecia Państwa Polskiego, wystarczy tam przyjechać, tam są albo policjanci, albo inspektorzy transportu drogowego, sprawdzają autokary pod względem technicznym, wystawiają dokument, który kierowca każdemu rodzicowi na żądanie powinien pokazać. 

I pojawia się pytanie, jak ma się zachować rodzic, kiedy z miejsca zbiórki, gdzie dziecko wyjeżdża na wycieczkę, nagle się okaże, że kierowca takiego dokumentu nie ma. Wtedy należałoby zadzwonić na numer alarmowy i poprosić o taką kontrolę. Nie ma najprawdopodobniej z jakiegoś powodu, bo jeżeli mam świadomość tego, że pojazd którym kieruję jest w pełni sprawny, to nie ma przeciwwskazań, powinienem jechać poddać się tej kontroli. Natomiast sytuacje zaniedbania powinny być jak natychmiast zgłaszane, bo gra tu idzie o najważniejsza rzecz, jaką jest bezpieczeństwo.


Bezpieczeństwo najważniejsze, a więc o to apelujemy, nawet jeżeli wyjazd jakikolwiek miałby się opóźnić.

| red: mak
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Pomagamy szpitalom

Świąteczny Koncert Życzeń

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
Szczepan Piszczatowski

prof. Szczepan Piszczatowski

kierownik Instytutu Inżynierii Biomedycznej Politechniki Białostockiej
7.04.2020

"Nie ma w takim zadaniu niczego nadzwyczajnego. Robimy takie rzeczy na co dzień. Specyfika wynikała raczej z faktu, że trzeba to było zrobić szybko" - mówi prof. Szczepan Piszczatowski o produkcji masek dla lekarzy.

Dr Mariola Fotin-Mleczek, fot. CureVac

Dr Mariola Fotin-Mleczek

mikrobiolożka
6.04.2020

"Szczepionka jest bardzo dobrze tolerowana przez zwierzęta. To nam pokazuje, że jesteśmy na bardzo dobrej drodze. Według naszych planów i starań mamy zamiar rozpocząć badania na ludziach na koniec czerwca, początek lipca" - mówi Dr Mariola Fotin-Mleczek.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej policji
6.04.2020

"To jest okres szczególnie wytężonej pracy. Poza obowiązkami, które są na nas ustawowo nałożone, dochodzą dodatkowe związane z kontrolą czy zachowywane są przepisy związane z walką z koronawirusem" - mówi nadkom. Tomasz Krupa.


Artur Kosicki (Skype)

Artur Kosicki

marszałek województwa podlaskiego
3.04.2020

"Podlaski Pakiet Gospodarczy zostanie uruchomiony w ciągu najbliższych dni, chcemy żeby już do świąt można było spokojnie wnioski przyjmować" - mówi marszałek Kosicki.

Andrzej Poczobut, fot. Lech Pilarski

Andrzej Poczobut

dziennikarz polonijny
2.04.2020

"Łukaszenka bagatelizuje sprawę, uważa że większość Białorusinów przejdzie koronawirusa i nic im się nie stanie, a ten kto umrze, to widocznie był chory" - mówi Andrzej Poczobut.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji
2.04.2020

"Maturzyści i ósmoklasiści powinni przygotowywać się do egzaminów, nawet gdyby była jakaś ewentualnie korekta terminu to i tak te egzaminy się odbędą" - mówi szef MEN.


Beata Wiśniewska, źródło: www.wobi.pl

Beata Wiśniewska

prezes Wodociągów Białostockich
1.04.2020

- Białostocka kranówka jest całkowicie bezpieczna. Zanim trafia do mieszkańców, przechodzi wieloetapowy proces uzdatniania, jest na bieżąco laboratoryjnie badana przez pracowników spółki - zapewnia prezes.

Marek Zagórski, fot. Joanna Szubzda

Marek Zagórski

minister cyfryzacji
1.04.2020

"Sugerujemy żeby kupić sprzęt, który jest potrzebny i kupić go jak najwięcej. Zachęcamy do tego, żeby nie kupować tych najbardziej wypasionych, chyba że jest jakaś specjalna potrzeba - mówi minister.

fot. Monika Kalicka

Marek Siergiej

prezes białostockiej firmy Promotech
31.03.2020

Na pewno będzie trudno, to będzie bardzo trudny okres. Najważniejsze jest to, żeby konsumenci mieli pieniądze na to, żeby po tym okresie trudnym rozpocząć normalne normalne życie - mówi szef Promotechu.


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

30.03.2020

"Powinniśmy być wyczuleni i uczulić naszych najbliższych, nasze babcie, dziadków, ciocie i wujków, czy rodziców, że może dojść do oszustwa, żeby pod żadnym pozorem podejrzanych osób nie wpuszczali do domu" - przypomina Tomasz Krupa.

Marcin Moniuszko, fot. Monika Kalicka

prof. Marcin Moniuszko

prorektor Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
30.03.2020

Od początku wiedzieliśmy, że jedno miejsce nie wystarczy. Widzimy dynamikę rozwoju tej pandemii i było oczywiste, że trzeba szukać drugiego miejsca na laboratorium - mówi prof. Marcin Moniuszko.

fot. Sylwia Krassowska

abp Tadeusz Wojda

metropolita białostocki
29.03.2020

Opustoszałe kościoły, wierni uczestniczący w mszach i rekolekcjach przed ekranami komputerów i telewizorów, duszpasterze przemawiający do ludzi w internecie - takiego finału Wielkiego Postu jeszcze nie mieliśmy.


Konferencja prasowa wojewody podlaskiego Bohdana Paszkowskiego

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
28.03.2020

O kolejnych, ośmiu potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem informuje Urząd Wojewódzki.

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskiej Policji
27.03.2020

- Policjanci nie będą pytać każdego przechodnia, w jakim celu i gdzie idzie, nie będą legitymować takich osób. Oczywiście będziemy reagować tam, gdzie będziemy mieli do czynienia z rażącym przypadkami łamania wprowadzonych ograniczeń.

foto: Monika Kalicka

Józef Klim i Zdzisław Babicz

dyrektor LO PB i naczyciel informatyk
26.03.2020

Jak zorganizować zdalne nauczanie? "Stworzenie samej platformy z kursami nie jest sprawą trudną, natomiast wymagane jest przeszkolenie nauczyciel."


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
25.03.2020

- Na razie na Podlasiu mamy sytuację stosunkowo stabilną - mówi wojewoda.

foto: Monika Kalicka

Wiktoria Bocheńska

studiująca i pracująca w Birmingham białostoczanka
25.03.2020

Wychodzenie z domu tylko w wyjątkowych sytuacjach i zakaz zgromadzeń - takie ograniczenia, jakie wprowadził polski rząd, na Wyspach Brytyjskich obowiązują od wczoraj.

dr Andrzej Jackiewicz, fot. Marcin Mazewski

prof. Andrzej Jackiewicz

konstytucjonalista UwB
24.03.2020

Sąd Najwyższy może mieć twardy orzech do zgryzienia w przypadku problemów z rejestracją kandydatów na prezydenta. Jeśli nie uda się im zebrać wystarczającej liczby podpisów z uwagi na epidemię i zaskarżą to do sądu, wybory mogą okazać się potem nieważne - wyjaśnia prof. Jackiewicz


Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzecznik podlaskie policji
23.03.2020

- Niestety każdej doby policjanci w Podlaskiem odnotowują kilka przypadków, w których osoby poddane kwarantannie domowej wykazują się ogromną nieodpowiedzialnością i nie ma ich w domu podczas kontroli.

Dariusz Piontkowski, fot. Joanna Szubzda

Dariusz Piontkowski

minister edukacji narodowej
23.03.2020

- Ponad 95 proc. szkół zgłasza gotowość do nauczania na odległość bądź już to robi - informuje minister edukacji.

Artur Kosicki, fot. Joanna Szubzda

Artur Kosicki [wideo]

marszałek województwa podlaskiego
20.03.2020

- Postawa każdego mieszkańca naszego województwa jest bardzo istotna. Niezwykle ważne jest to, by dostosować się do wymogów, które wskazał Główny Inspektor Sanitarny. Musimy być odpowiedzialni.


Szczepan Barszczewski, fot. Monika Kalicka

Szczepan Barszczewski o tarczy antykryzysowej [wideo]

dyrektor biura Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców w Białymstoku
19.03.2020

"Zwracamy się do władz z prośbą o wprowadzenie dobrowolności ubezpieczenia dla przedsiębiorców na najbliższe 3 miesiące, a jak będzie trzeba, to i na kolejne" - mówi Szczepan Barszczewski.

Foto: Lech Pilarski

Ks. Wojciech Sawicki o życiu w Rzymie podczas kwarantanny

ksiądz z polskiej placówki w Watykanie
19.03.2020

"We Włoszech jest drugi tydzień kwarantanny. W pierwszych dniach było ciężko się przyzwyczaić, bo ludzie chodzili po balkonach, po dachach nawet. Wydaje mi się, że dopiero teraz ludzie się przyzwyczaili i nie stwarzają problemów. Nie kontaktują się z innymi osobami."

Jacek Roleder, fot. Paweł Wądołowski

Jacek Roleder

p.o. dyrektora szpitala w Łomży
18.03.2020

Nie wszyscy pacjenci z koronawirusem będą trafiać do Łomży. - My będziemy przyjmować tych pacjentów, którzy są w jakiś sposób zabiegowi, czyli np. ze złamaniami, z bardzo głebokimi ranami, których nie da się na oddziale zachowaczym zabezpieczyć.


Bohdan Paszkowski, fot. Joanna Szubzda

Bohdan Paszkowski

wojewoda podlaski
18.03.2020

- Myślę, że sytuacja łomżyńska będzie się stabilizować (...) Dlaczego Łomża? Zgodnie z wytycznymi MZ trzeba było znaleźć placówkę o wieloprofilowym zakresie, gdzie będzie miejsce na poród, na zabieg kardiologiczny, na intensywną terapię, itd.

mjr Katarzyna Zdanowicz, fot. Joanna Szubzda

mjr Katarzyna Zdanowicz

rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej
18.03.2020

Otwarcie w Ogrodnikach dodatkowego przejścia na granicy polsko-litewskiej skróciło czas oczekiwania kierowców na wjazd do naszego kraju o połowę. Na przejściu w Budzisku po stronie litewskiej tworzyły się 50-kilometrowe kolejki.

prof. Henryk Wnorowski, fot. Sylwia Krassowska

prof. Henryk Wnorowski [wideo]

ekonomista z UwB
17.03.2020

"Nasz system bankowy jest bardzo zdrowy, bardzo mocny. (...) Zabieranie pieniędzy z banków nadto co potrzebujemy, na bieżące zakupy, jest niczym niepodyktowane" - mówi prof. Henryk Wnorowski.


prof. Jerzy Kopania, fot. Joanna Szubzda

prof. Jerzy Kopania

etyk, filozof
17.03.2020

"Zachowujmy się normalnie, nie bójmy się, tylko bądźmy ostrożni, niech lęk nas nie paraliżuje"- mówi prof. Jerzy Kopania.

Maciej Olesiński, fot. Joanna Szubzda

Maciej Olesiński

dyrektor podlaskiego NFZ
16.03.2020

Szpital w Łomży na czas walki z koronawirusem zostaje przekształcony w szpital zakaźny. Co mają robić pacjenci poradni specjalistycznych znajdujących się w placówce?

Tomasz Krupa, fot. Monika Kalicka

nadkom. Tomasz Krupa

rzeczniik podlaskiej policji
16.03.2020

Jak wygląda praca podlaskiej policji w czasie zagrożenia koronawirusem?


Dariusz Piontkowski, fot. Sylwia Krassowska

Dariusz Piontkowski [wideo]

minister edukacji narodowej
16.03.2020

- Nauczyciel powinien przygotować pracę zdalną w błyskawicznym tempie, zobaczyć, jakie są narzędzia i stopniowo wdrażać się tak, aby za kilka dni mógł już systematycznie realizować podstawę programową i rozpocząć normalną pracę z uczniem.

prof. Jolanta Sztachelska, fot. Joanna Szubzda

Co czytać w czasie zagrożenia koronawirusem radzi literaturoznawczyni z UwB - prof. Jolanta Sztachelska

15.03.2020

"W czasach zarazy następuje rozprzężenie, ludzie w różny sposób to traktują. Jedni się zamykają, dążą do jakiejś ascezy, inni - przeciwnie, poddają się rozpuście" - mówi prof. Sztachelska.

Barbara Kamińska, źródło fot.: facebook.com

Barbara Kamińska

przewodniczka po Rzymie
14.03.2020

- Nasza kwarantanna wygląda w ten sposób, że mamy nakaz siedzenia w domu i zakaz wychodzenia bez powodu - mówi mieszkająca w Rzymie białostoczanka, przewodniczka po Wiecznym Mieście Barbara Kamińska.


Zbigniew Sulewski, fot. Katarzyna Cichoń

Zbigniew Sulewski

doradca gospodarczy
13.03.2020

"Są już pierwsze szacunki, które mówią, jak duże spowolnienie dotknie polską gospodarkę" - mówi Zbigniew Sulewski.

prof. Robert Ciborowski, fot. Joanna Szubzda

prof. Robert Ciborowski

rektor Uniwersytetu w Białymstoku
13.03.2020

"Nie wiemy ile to potrwa, po drugie nie wiemy jak będzie wyglądać kwestia zaliczenia, odrabiania zajęć, których nie możemy wprowadzić do systemu zdalnego" - mówi o zawieszeniu zajęć na uczelniach rektor UwB.

dr Karol Łapiński, fot. Joanna Szubzda

dr Karol Łapiński [wideo]

z Państwowej Inspekcji Pracy w Białymstoku
12.03.2020

- Pracodawca nie może sam wprowadzić kwarantanny. Taką decyzję podejmuje Inspektor Sanitarny. Wówczas wszyscy muszą się jej podporządkować - pracodawcy i pracownicy. Wtedy pracownik ma prawo do wynagrodzenia chorobowego i zasiłku.
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok