Radio Białystok | Wiadomości | Największe uczelnie publiczne w Białymstoku podsumowują tegoroczną rekrutację

Największe uczelnie publiczne w Białymstoku podsumowują tegoroczną rekrutację

autor: Ryszard Minko

16.07.2019, 11:47, akt. 12:14

Tysiące absolwentów szkół średnich chce studiować w Białymstoku - trzy największe uczelnie publiczne w mieście podsumowują tegoroczną rekrutację.

Fot. Monika Kalicka
Fot. Monika Kalicka

W tym roku, podobnie jak i w poprzednich latach największa konkurencja panuje na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, który jest jedną z najlepszych tego typu uczelni w Polsce. O jedno miejsce na kierunku lekarskim i lekarsko- dentystycznym ubiega się aż 16 osób. W sumie w uczelnianym systemie zarejestrowało się ponad 7200 kandydatów na blisko 1200 dostępnych miejsc.

Sporym zainteresowaniem cieszy się także Uniwersytet w Białymstoku, gdzie zarejestrowało się nieco ponad 6 tysięcy kandydatów na blisko 2 tysiące miejsc. Tu największą popularnością cieszy się ekonomia i prawo. Blisko 300 osób chce też studiować na nowym kierunku pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

W przypadku największej uczelni technicznej w regionie - Politechniki Białostockiej, niezmienną popularnością cieszy się informatyka, gdzie o jedno miejsce walczą dwie osoby oraz zarządzanie. Uczelnia informuje, że dobry wynik rekrutacyjny uzyskał też nowy kierunek - leśnictwo, który został przeniesiony z Hajnówki do Białegostoku. W sumie na Politechnice Białostockiej chce studiować blisko 4,5 tysiąca osób na 2 tysiące przygotowanych miejsc.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 16 osób na jedno miejsce - tak jest na kryminologii - jednym z najpopularniejszych kierunków studiów w Białymstoku

9.07.2019, 13:21

Ponad 6 tysięcy osób chce studiować na Uniwersytecie w Białymstoku. 4,5 tysiąca kandydatów na studia ma Politechnika Białostocka. Rekrutacja trwa jeszcze na Uniwersytecie Medycznym.


Blisko stu absolwentów Polskiej Szkoły Społecznej w Grodnie zdaje egzaminy na studia w Białymstoku

9.07.2019, 10:15

Są Polakami, znają język i chcą studiować w Polsce. Absolwenci Polskiej Szkoły Społecznej w Grodnie im. Jana Pawła II zdają w Białymstoku egzaminy na studia.


Rozpoczęły się egzaminy wstępne na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku

5.07.2019, 14:17

To rekordowa od lat liczba kandydatów na studia lalkarskie. Dwieście pięćdziesiąt osób walczy o 15 miejsc na kierunku aktorskim. Na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku rozpoczęły się egzaminy wstępne.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok