Radio Białystok | Wiadomości | W Białymstoku odbędzie się Marsz w Obronie Rodziny

W Białymstoku odbędzie się Marsz w Obronie Rodziny

autor: Marcin Mazewski

19.07.2019, 18:21, akt. 18:29

W niedzielę (21.07) w Białymstoku organizowany jest Marsz w Obronie Rodziny. Jest to odpowiedź na Marsz Równości, który przejdzie w tym mieście dzień wcześniej.

Archikatedra białostocka, fot. Katarzyna Cichoń
Archikatedra białostocka, fot. Katarzyna Cichoń

- W sobotę spotykają się tutaj środowiska LGBT i my postanowiliśmy dzień później zorganizować taki Marsz w Obronie Rodziny. W ostatnich wydarzeniach, które pokazały środowiska LGBT, jest ogromny nacisk i presja w kierunku środowisk katolickich. Dlatego postanowiliśmy postawić stanowcze "nie" dla środowisk LGBT - mówi organizatorka wydarzenia Anna Kamińska.

Wydarzenie poprzedzi w południe msza św. w białostockiej Farze. Początek marszu o 13:30 sprzed pomnika Jana Pawła II. Uczestnicy przejdą ul. Lipową w kierunku bazyliki św. Rocha.

- Przejdziemy się w marszu do kościoła św. Rocha. Pokażemy tym, że się sprzeciwiamy takim drapieżnym naciskom i genderyzacji naszych dzieci. Oczywiście my tolerujemy środowiska LGBT, natomiast nie godzimy się chociażby z tym, żeby obrażano i profanowano nasze uczucia religijne - mówi Anna Kamińska.

W sobotę (20.07), w Białymstoku oprócz Marszu Równości, zaplanowano kilkadziesiąt innych zgromadzeń i manifestacji.

| red: mag

ZOBACZ TEŻ:


Białystok: "Nie" dla marszu w obronie tradycji i rodziny - koliduje z Marszem Równości

19.07.2019, 15:47

Czuwanie przed pomnikiem Bohaterów Białostocczyzny oraz marsz w obronie tradycji to wydarzenia, które wpisują się na listę kilkudziesięciu innych zgromadzeń, przemarszów i manifestacji, które odbędą się w sobotę (20.07) w Białymstoku. Celem spotkań jest przeciwstawienie się przeprowadzeniu pierwszego w regionie Marszu Równości popierającego między innymi postulaty środowisk LGBT.


Kilkadziesiąt marszów i manifestacji w Białymstoku

20.07.2019, 07:49

W sobotę (20.07) w Białymstoku odbywa się kilkadziesiąt zgromadzeń - większość z nich w centrum miasta. Jest m.in. Marsz Równości i piknik rodzinny. Piesi oraz kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.


nadkom. Tomasz Krupa

19.07.2019, 16:35

Kilkuset policjantów będzie w sobotę (20.07) zabezpieczać centrum Białegostoku w związku z Marszem Równości i innymi zgromadzeniami zgłoszonymi i zarejestrowanymi na ten dzień.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Moje białostockie powidoki" Andrzeja Fiedoruka

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok