Radio Białystok | Wiadomości | Zalane i nieprzejezdne ulice w Białymstoku

Zalane i nieprzejezdne ulice w Białymstoku

21.08.2019, 06:54, akt. 11:06

Intensywne opady deszczu spowodowały w środę (21.08) kłopoty komunikacyjne na niektórych ulicach w Białymstoku. Biuro Prognoz podało, że spadły 43 litry deszczu na metr kwadratowy powierzchni, z czego 30 w ciągu jednej godziny.

Zalana ścieżka rowerowa wzdłuż al. Piłsudskiego w Białymstoku, fot. słuchacz
Zalana ścieżka rowerowa wzdłuż al. Piłsudskiego w Białymstoku, fot. słuchacz

Zalane i nieprzejezdne ulice w Białymstoku - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Problemy z przejazdem były m.in. na wyjeździe do Warszawy, gdzie trwa budowa węzła drogowego Porosły, a także np. na ulicach: Branickiego, Miłosza, ale też Przędzalnianej, Wierzbowej, Jurowieckiej, Pogodnej - podała policja.

Podniósł się także poziom wody w rzece Białej, woda zalała ścieżki rowerowe.Synoptyk Maciej Maciejewski z Biura Prognoz IMGW poinformował, że kłopoty komunikacyjne spowodował bardzo intensywny deszcz, który spadł między godziną 5:00, a 6:00 rano, nie był to jednak opad rekordowy. W tym krótkim czasie spadło 40 litrów deszczu na metr kwadratowy powierzchni, studzienki kanalizacyjne nie były w stanie odebrać tak dużej ilości wody - dodał. 


Przed tymi opadami w ciągu sekundy w Zawadach przez rzekę Białą przepływało 400 litrów wody, a w czasie największych opadów było to nawet 8 tys. litrów na sekundę. Stan wody w tym miejscu podniósł się nawet o ponad 1,5 metra - mówi Maciej Maciejewski.


Zalane ulice, garaże i piwnice

Podlascy strażacy około 30 razy wyjeżdżali od nocy z wtorku na środę do przedpołudnia w środę, do usuwania skutków opadów deszczu w Białymstoku, ale też w Bielsku Podlaskim, Łomży czy Siemiatyczach. Dyżurny w Wojewódzkim Stanowisku Koordynacji Ratownictwa PSP poinformował, że nie było poważnych zdarzeń. Na skutek opadów dochodziło głównie do zalania piwnic w niżej położonych budynkach. Woda wdarła się m.in. do piwnicy jednej ze szkół czy jednej z galerii handlowych. W niektórych miejscach, w zalanych piwnicach woda sięgała około pół metra - podali strażacy.

W środę (21.08) w Podlaskiem deszcz ma jeszcze padać, ale przelotnie. Przed południem padać ma jeszcze głównie na Suwalszczyźnie, do wieczora opady mają zaniknąć w całym regionie, a od czwartku do końca tygodnia w Podlaskiem ma być pogodnie - informuje Biuro Prognoz.

źródło: PAP | red: sk

ZOBACZ TEŻ:


Zalane posesje oraz duże fragmenty jezdni - przez Podlaskie przeszły ulewy

29.07.2019, 07:29

Po ulewie w Białymstoku kierowcy mogą mieć problemy z przejazdem.


Marian Maciejewski [wideo]

29.05.2019, 07:50

- Wszystkie inwestycje, które są realizowane, a w szczególności drogowe, spełniają określone prawem warunki odprowadzenia wody. Natomiast przy tak gwałtownych opadach, w takiej ilości na metr kwadratowy w krótkim czasie, te wszystkie systemy nie są zdolne odprowadzić wody.


Właściciele posesji i pól z terenów gminy Piątnica mogą liczyć na pomoc po nawałnicy

28.05.2019, 16:52

Samorząd przygotował już wnioski o wycenę szkód, dla poszkodowanych mieszkańców.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Psalmy dla Niezłomnych

"Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny" Luiza Łuniewska

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok