Radio Białystok | Wiadomości | Paweł Krutul otwiera listę do Sejmu ugrupowań lewicowych

Paweł Krutul otwiera listę do Sejmu ugrupowań lewicowych

21.08.2019, 16:34, akt. 16:39

Paweł Krutul (Wiosna) otwiera podlaską listę do Sejmu lewicowych ugrupowań. Regionalni liderzy partii startujących jako KW SLD liczą na dwucyfrowy wynik i nawet dwa mandaty poselskie w tym województwie.

Paweł Krutul otwiera listę do Sejmu ugrupowań lewicowych - Fot. Edyta Wołosik
Paweł Krutul otwiera listę do Sejmu ugrupowań lewicowych - Fot. Edyta Wołosik

Na środowej (21.08) konferencji prasowej w Białymstoku komitet zaprezentował kandydatów z pierwszych trzech miejsc. Lider listy Paweł Krutul mówił, że prace nad pełną listą (28 kandydatów) zostały już zakończone, ale zostanie ona zaprezentowana za kilka dni, po formalnym zatwierdzeniu przez centrale ugrupowań startujących pod wspólnym szyldem KW Sojusz Lewicy Demokratycznej. W niedzielę w Warszawie ma się odbyć kongres programowy komitetu.

Drugie miejsce na liście ma Piotr Kusznieruk, przewodniczący SLD w Podlaskiem, trzecie - Katarzyna Rosińska (Partia Razem).

Cztery lata temu lista Zjednoczonej Lewicy uzyskała w Podlaskiem 7,35 proc. poparcia (w skali kraju nie przekroczyła 8 proc. progu wyborczego dla koalicji i nie weszła do Sejmu). "Liczymy na wynik dwucyfrowy i nawet dwa mandaty" - stwierdził Krutul, pytany o tamten wynik i szanse w jesiennych wyborach.

Kusznieruk dodał, że lewica ma swoich kandydatów również do Senatu; w Podlaskiem są trzy okręgi w wyborach do izby wyższej parlamentu.

Jeśli chodzi o listę senacką, to mamy nadmiar kandydatów. Na razie trwają rozmowy koalicyjne, mówimy o szerokiej koalicji

- powiedział. Żadne nazwiska nie padły. Już wcześniej Koalicja Obywatelska ogłosiła, że jej kandydatami do Senatu w Podlaskiem będą Igor Łukaszuk i Zbigniew Nikitorowicz. W trzecim okręgu nie zgłasza ona żadnego kandydata. Tam ma być nim kandydat ludowców Zenon Białobrzeski.


źródło: PAP | red: rbon

ZOBACZ TEŻ:


Koalicja Obywatelska liczy na głosy mniejszości religijnych i narodowych

20.08.2019, 14:54

O głosy mniejszości religijnych i narodowych zamieszkujących region zamierza walczyć w jesiennych wyborach parlamentarnych podlaska Platforma Obywatelska, startująca pod szyldem Koalicji Obywatelskiej.


Paweł Krutul "jedynką" na podlaskiej liście Lewicy do Sejmu

18.08.2019, 16:22

Lewica zaprezentowała jedynki na listach w wyborach do Sejmu. W Białymstoku z pierwszego miejsce wystartuje Paweł Krutul z Wiosny.


Aktualni posłowie otwierają podlaską listę wyborczą Koalicji Obywatelskiej do Sejmu

2.08.2019, 14:44

Posłowie obecnej kadencji Robert Tyszkiewicz, Krzysztof Truskolaski i Bożena Kamińska - tak wygląda pierwsza trójka sejmowej listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej w województwie podlaskim, zaprezentowana w piątek (2.08) dziennikarzom w Białymstoku.


"Polska przeciwko przemocy" - protest ugrupowań lewicowych przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

28.07.2019, 14:11

Nie zgadzamy się na przemoc, solidarność jest naszą największą bronią, jesteśmy nie do zatrzymania, my zwyciężymy – mówili w niedzielę (28.07) w Białymstoku liderzy Wiosny, SLD i Lewicy Razem podczas wiecu pod hasłem "Polska przeciw przemocy".


Wiosna zaprasza inne ugrupowania do współpracy

10.06.2019, 19:58

Chcą stworzyć 3. siłę polityczną w Polsce. Takie plany mają działacze partii Wiosna.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Psalmy dla Niezłomnych

"Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny" Luiza Łuniewska

Premiera musicalu „Jesus Christ Superstar”


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok