Radio Białystok | Wiadomości | Organizatorzy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości szukają wolontariuszy, którzy chcą pomagać potrzebującym

Organizatorzy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości szukają wolontariuszy, którzy chcą pomagać potrzebującym

autor: Olga Gordiejew

27.08.2019, 11:08, akt. 11:25

To szansa na zdobycie nowych doświadczeń i pomoc innym. Organizatorzy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości szukają chętnych do pomocy potrzebującym rodzinom i dzieciom, mającym problemy w szkole.

Szlachetna Paczka, fot. Renata Reda
Szlachetna Paczka, fot. Renata Reda

W naszym regionie potrzeba około pół tysiąca wolontariuszy i 30 liderów - mówi Koordynatorka Szlachetnej Paczki w Podlaskiem Mariola Kobosko. W ubiegłym roku w Podlaskiem z pomocy Szlachetnej Paczki skorzystało pół tysiąca rodzin. Zadaniem wolontariuszy jest m.in. odpowiednie skojarzenie potrzebujących z darczyńcami.

By zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki lub Akademii Przyszłości wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie https://www.szlachetnapaczka.pl/superw, odbyć rozmowę z lokalnym koordynatorem projektu i rozpocząć szkolenie. Rekrutacja potrwa do października.

Szlachetna Paczka odbędzie się w tym roku już po raz dziewiętnasty, a Akademia Przyszłości po raz siedemnasty. Oba programy od lat wspierają potrzebujących, pomagają im w tym, by zaczęli samodzielnie radzić sobie w życiu, budują w nich pewność siebie i wzmacniają poczucie własnej wartości.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. "Weekendu Cudów", przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Od serca"  -  reportaż Anny Bogdanowicz

21.12.2018, 00:01

Szlachetne paczki w tym roku trafiły do 520 podlaskich rodzin. Darczyńcy okazali się bardzo hojni. W pięknie zapakowanych pudłach były nie tylko produkty pierwszej potrzeby ale też cenne upominki, o których marzyły dzieci. Nie zabrakło także świątecznych kartek z życzeniami dla obdarowanych rodzin.


Nagrodzono ponad 250 wolontariuszy - Gala Wolontariatu w Białymstoku

10.12.2018, 17:43

Ponad 250 wolontariuszy działających w podlaskich organizacjach pozarządowych zostało nagrodzonych za zaangażowanie na rzecz społeczności podczas Gali Wolontariatu, która odbyła się w poniedziałek (10.12) w Białymstoku.


"Szlachetne paczki" dla ponad pół tysiąca podlaskich rodzin

9.12.2018, 14:05

Darczyńcy i wolontariusze odwiedzili dziś w Białymstoku m.in. panią Magdę, która samotnie wychowuje syna Łukasza.


Piłkarze Jagiellonii Białystok przygotowali Szlachetną Paczkę

2.12.2018, 06:50

Chcieli pomóc panu Jerzemu i jego dziewięćdziesięcioletniej schorowanej cioci, a jednocześnie dać dobry przykład innym.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok