Radio Białystok | Wiadomości | Grajewskie służby zatrzymały mężczyznę, który wszczął fałszywy alarm bombowy

Grajewskie służby zatrzymały mężczyznę, który wszczął fałszywy alarm bombowy

autor: Paweł Wądołowski

3.09.2019, 07:02, akt. 10:03

Sprawca fałszywego alarmu bombowego pod Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie zatrzymany.

fotolia.com
fotolia.com

W poniedziałek (2.09) około godziny 23:00 sprawcę zauważył jeden ze strażaków, kiedy wracał po zakończonej akcji. Mężczyzna tym samym samochodem podjechał pod Komendę Powiatową Policji - również podrzucił paczkę i bardzo szybko odjechał. Strażak zatrzymał przejeżdżający radiowóz, a mundurowi ruszyli w pościg. Zatrzymali mężczyznę na ulicy Konstytucji. Jak się nieoficjalnie dowiedziało Polskie Radio Białystok niebieska Skoda Fabia z czarną klapą bagażnika była skradziona w Mońkach. Ponadto w bagażniku były fajerwerki. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnej izbie zatrzymań.


Wcześniej, po godzinie 20:00, podjechał tym samym samochodem, w którym został zatrzymany, pod budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Z samochodu wyrzucił paczkę i bardzo szybko odjechał.


Paczka miała rozmiary około 50 na 50 centymetrów. Wystawały z niej fragmenty przypominające żółte przewody. Zauważył ją najprawdopodobniej jeden ze strażaków, który był akurat w świetlicy, której okna są od strony parkingu.


W związku z podejrzanym pakunkiem strażacy wyprowadzili tylnymi bramami garażowymi siedem samochodów z budynku. Komendę opuściło też ośmiu strażaków.


Teren dookoła budynku został ogrodzony taśmami. Na miejscu była obecna strażacka jednostka chemiczna. Przyjechali też policyjni pirotechnicy z Białegostoku, którzy sprawdzili paczkę przy pomocy specjalnego robota. Urządzenie podjechało do niej, pirotechnicy zdalnie odpalili specjalny ładunek przy paczce, ale ta nie wybuchła. Później sprawdził ją jeden z policyjnych pirotechników i stwierdził ,że nie było tam ładunku, tylko zafoliowana paczka.


Warto przypomnieć, że sprawcom fałszywego alarmu może grozić kara nawet do ośmiu lat więzienia i obowiązek pokrycia kosztów akcji wszystkich służb. Kary zostały zaostrzone w 2011 roku w związku z przygotowaniami do Euro 2012. Co ważne, karane w związku z tym mogą być nie tylko pełnoletnie osoby. Pełną odpowiedzialność ponoszą już 15-latkowie.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Fałszywe alarmy bombowe w szkołach

9.05.2019, 13:36

Fałszywe alarmy o podłożonych ładunkach wybuchowych opóźniły egzaminy maturalne w wielu szkołach w Polsce. Informacje o ładunkach przesyłano mailowo. Czy to wybryki, czy zaplanowana akcja w wojnie hybrydowej?


W związku z alarmami bombowymi - policjanci pilnowali w nocy wszystkich liceów w kraju

8.05.2019, 11:18

Środa (8.05) to trzeci dzień tegorocznych matur i trzeci dzień informacji o ładunkach wybuchowych w szkołach, gdzie się one odbywają.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok