Radio Białystok | Wiadomości | Wojciech Nowicki po odwołaniach - jednak z brązowym medalem mistrzostw świata!

Wojciech Nowicki po odwołaniach - jednak z brązowym medalem mistrzostw świata!

3.10.2019, 06:00, akt. 14:40

Wojciech Nowicki, który podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w katarskiej Dausze początkowo zajął 4. miejsce w konkursie rzutu młotem, ostatecznie zdobył jednak brązowy medal.

Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka
Wojciech Nowicki, fot. Monika Kalicka

Po złożonym przez wiceprezesa PZLA Tomasza Majewskiego i dyrektora sportowego Krzysztofa Kęckiego proteście, młociarzowi Wojciechowi Nowickiemu przyznano brązowy medal mistrzostw świata w Dausze. Złoto wywalczył Paweł Fajdek.

Przedstawiciele polskiego związku mieli nagranie, na którym widać było, jak trzeci po konkursie Węgier Bence Halasza pali swoją próbę.

Sędziowie przyznali się do błędu i wstawili Nowickiego na trzecie miejsce, ale uznali też, że błąd wyszedł na jaw po konkursie, gdy Halasz nie miał już szans na odpowiednie zmotywowanie się i próbę przeskoczenia Polaka, który w trakcie konkursu był za nim. Węgier był przecież przekonany, że wciąż ma medal. Uznano, że jego mobilizacja mogła być w tej sytuacji inna. Dlatego postanowiono przyznać dwa brązowe medale.

Nowicki w konkursie rzucił 77,69, a Halasz w przekroczonej próbie 78,19. Drugi był Francuz Quentin Bigot - 78,19. A mistrzem świata - po raz czwarty z rzędu - został Fajdek wynikiem 80,50.

Impreza w Dausze zakończy się w niedzielę. Polacy zdobyli na razie cztery medale. Oprócz złotego i brązowego w środę, srebro w rzucie młotem wywalczyła Joanna Fiodorow, a brąz w skoku o tyczce Piotr Lisek.

źródło: PAP | red: wsz, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Pewny awans Wojciecha Nowickiego do finału rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw świata

1.10.2019, 16:18

Wojciech Nowicki bez problemów awansował do finału rzutu młotem lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Polak już w pierwszej próbie uzyskał 77,89. W drugiej grupie eliminacyjnej wystąpi trzykrotny złoty medalista tej imprezy Paweł Fajdek.


Joanna Fiodorow z Augustowa wywalczyła wicemistrzostwo świata w rzucie młotem

29.09.2019, 07:28

Joanna Fiodorow zdobyła srebrny medal w rzucie młotem na lekkoatletycznych MŚ w Dausze. W najlepszej próbie osiągnęła 76,35 m i ustanowiła rekord życiowy. Joanna Fiodorow pochodzi z Augustowa, jest zawodniczką AZS-u Poznań ale trenuje pod okiem Malwiny Wojtulewicz z Podlasia Białystok.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiufot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyzna

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok