Radio Białystok | Wiadomości | W Łapach dobiega końca budowa centrum logistycznego z terminalem kontenerowym

W Łapach dobiega końca budowa centrum logistycznego z terminalem kontenerowym

autor: Marcin Mazewski

4.10.2019, 15:55, akt. 18:56

To pierwszy tego typu obiekt w tej części kraju. Inwestycja powstała na terenie dawnego Zakładu Napraw Tabory Kolejowego.

Fot. Marcin Mazewski
Fot. Marcin Mazewski


0:00
0:00
W Łapach dobiega końca budowa Centrum Logistycznego wraz z terminalem kontenerowym - relacja Marcina Mazewskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Niebawem do podbiałostockich Łap regularnie będą kursowały pociągi z kontenerami przypływającymi z całego świata do portów w Gdyni i Gdańsku.

Firma rozpoczyna działalność na rynku usług logistycznych i transportowych, ze szczególnym uwzględnieniem transportu intermodalnego, czyli takiego, który wykorzystuje więcej niż jeden rodzaj transportu. Najważniejszą regułą jest wykorzystanie tylko jednej jednostki ładunkowej, np. kontenera na całej trasie przewozów. Inwestycja będzie też naturalnym zapleczem logistycznym dla przedsiębiorstw działających w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łapach. Początkowo będą tam kursowały 2-3 składy kolejowe tygodniowo

- mówi szef firmy Kontrast Krzysztof Koc. Jak mówi burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, jest to bardzo ważna inwestycja, która przyspieszy rozwój miasta.

To historyczna chwila ponieważ jest to milowy krok w rozwoju miasta i gminy Łapy. To doskonały przykład na to, jak samorząd może efektywnie współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami. Mowa tu o całej infrastrukturze wraz z drogami dojazdowymi. Bardzo się cieszę, że kolejna firma pojawia się w Łapach i stereotyp o ubogim mieście zostaje powoli przełamywany

- mówi Krzysztof Gołaszewski. Wicestarosta powiatu białostockiego Roman Czepe podkreślał, że to bardzo ważny moment dla Łap i szansa dla całego regionu.

To chwila epokowa dla tej miejscowości, która kilkanaście lat temu przeżyła wielki dramat w związku z likwidacją, najpierw cukrowni, później ZNTK. Teraz kolej w Łapach będzie wykorzystana. Chcemy, aby to zrobić w ramach dużego systemu rozwoju kolei na Podlasiu. Żeby nie było tak, że Nowy Jedwabny Szlak w przyszłości minie Podlasie

- mówi Roman Czepe. Terminal zajmuje powierzchnię ponad dwóch hektarów. Pracę znajdzie tam około stu osób. Koszt inwestycji to 30 mln zł, blisko połowę tej kwoty stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.| red: rbon, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Do Szpitala Powiatowego w Łapach wraca ginekologia

3.10.2019, 17:08

Po ponad 4 latach ginekologia wraca do Szpitala Powiatowego w Łapach. Podlaski oddział NFZ poinformował w czwartek (03.10), że wybrał ofertę SP ZOZ Łapy w tym zakresie.


Władze Łap liczą na przedsiębiorców, którzy zainwestują w podstrefie ekonomicznej

15.09.2019, 16:57

Jest szansa na nowe miejsca pracy w Łapach. Wkrótce przedsiębiorcy będą mogli zainwestować w tamtejszej podstrefie ekonomicznej.


Pieniądze dla OSP z powiatu białostockiego przekazane

14.08.2019, 17:20

Za te pieniądze strażacy będą mogli kupić m.in. ubranie ochronne, sprzęt i wyposażenie do jednostek. Ponad 200 tys. zł dostali przedstawiciele gmin z powiatu białostockiego na wsparcie jednostek OSP.


Znamy laureatów wojewódzkiego etapu konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

18.07.2019, 12:11

To przede wszystkim promocja zasad bezpiecznej pracy, ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Poznaliśmy laureatów wojewódzkiego etapu XVII-ej edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne".

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM, fot. Marcin Gliński
REGION
13.06.2024, 12:07, akt. 12:34

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM


źródło: pexels.com
POLICJA
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok