Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna w Nowym Dworze ma nową siedzibę

Straż Graniczna w Nowym Dworze ma nową siedzibę

autor: Wojciech Szubzda

6.10.2019, 12:20, akt. 19:03

W Nowym Dworze, niedaleko granicy z Białorusią, otwarto w niedzielę (6.10) nową placówkę Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Zastąpiła strażnicę działającą tam od ponad 20 lat.

Placówka Straży Granicznej w Nowym Dworze, fot. Wojciech Szubzda
Placówka Straży Granicznej w Nowym Dworze, fot. Wojciech Szubzda

Otwarcie placówki Straży Granicznej w Nowym Dworze - relacja Wojciecha Szubzdy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W uroczystości wziął udział m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński. Podkreślał, że nowy obiekt w Nowym Dworze był niezbędny.


- Ta placówka znajduje się przy granicy z Białorusią, a więc przy granicy nie tylko Polski, ale i Unii Europejskiej i do tej pory funkcjonowała w bardzo starym i wyeksploatowanym obiekcie, w którym warunki pracy były niegodne współczesności. Nowa placówka będzie dobrze służyła funkcjonariuszem, ale i bezpieczeństwu na tym terenie - mówił wiceminister Jarosław Zieliński.


Straż Graniczna korzystała w Nowym Dworze z zaadaptowanego na jej potrzeby budynku po lecznicy weterynaryjnej, w którym miały być mieszkania służbowe i gabinety zabiegowe. W związku z tym odbiegał on od obowiązujących norm i standardów pełnienia służby oraz prowadzenia działań granicznych.

Oprócz nowego budynku administracyjnego o powierzchni użytkowej niemal 1,3 tys. metrów kwadratowych, powstały tam też m.in. garaże, kojce z budami, wybieg i tor do treningu psów służbowych, wieża łączności radiowej wraz z instalacjami. Budowa była współfinansowana z Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego, kosztowała ponad 12,5 mln zł.

Placówka SG w Nowym Dworze leży ok. 6 km od granicy i chroni jej 13,6-kilometrowy odcinek między placówkami w Lipsku i Kuźnicy. Jest jedną z 16 strażnic podlaskiej Straży Granicznej. Prawie wszystkie są przy granicy polsko-białoruskiej.

Nową placówkę będą mieli również funkcjonariusze w Krynkach. Kilka dni temu podpisano akt erekcyjny pod budowę nowej siedziby. Zakończenie robót budowlanych za 16 mln planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku.źródło: PAP | red: rbon, zmj, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Tadeusz Borzuchowski będzie patronem placówki Straży Granicznej w Szudziałowie

3.10.2019, 18:46

Porucznik Tadeusz Borzuchowski będzie patronem placówki Straży Granicznej w Szudziałowie. W latach 20. i 30. minionego wieku był nauczycielem w miejscowej szkole, a także znanym społecznikiem.


W Krynkach powstaje nowa placówka Straży Granicznej

3.10.2019, 17:32

16 mln zł będzie kosztowała budowa nowej placówki Straży Granicznej w Krynkach, służącej zabezpieczeniu blisko 20 km polsko-białoruskiej granicy. W czwartek (03.10) uroczyście podpisano akt erekcyjny pod budowę tej strażnicy; zakończenie robót budowlanych planowane jest w drugiej połowie 2020 roku.


Podlaski Oddział Straży Granicznej ma nowoczesną stację obsługi pojazdów [zdjęcia]

27.09.2019, 13:02

To kolejna inwestycja w ostatnim czasie w Podlaskim Oddziale Straży Granicznej.


Straż Graniczna w Nowym Dworze będzie miała nową siedzibę

11.06.2018, 08:37

Poprawią się warunki pracy funkcjonariuszy i obsługi interesantów. W Nowym Dworze w powiecie sokólskim powstaje nowa siedziba placówki straży granicznej. W poniedziałek (11.06) o 10:00 rozpoczęła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok