Radio Białystok | Wiadomości | Zmiany w sejmiku województwa podlaskiego i Radzie Miasta Białegostoku

Zmiany w sejmiku województwa podlaskiego i Radzie Miasta Białegostoku

autor: Renata Reda

15.10.2019, 10:37, akt. 16.10.2019, 07:22

Cztery nowe osoby będą w sejmiku województwa podlaskiego i Radzie Miasta Białegostoku. Zastąpią radnych, którzy dostali się do parlamentu. 

Tabliczka Rady Miasta Białegostoku - Fot. Katarzyna Cichoń
Tabliczka Rady Miasta Białegostoku - Fot. Katarzyna Cichoń

Z sejmiku odejdą trzy osoby, jedna osoba przestanie być białostockim radnym.

Najpierw jednak te osoby muszą zrzec się mandatów radnych. Zrobią to przed posiedzeniem Sejmu i Senatu nowej kadencji, które powinno odbyć się do 12 listopada. Data posiedzenia nie jest jeszcze znana. Do tego czasu więc czworo samorządowców będzie jeszcze sprawować funkcje w sejmiku i Radzie Miasta Białegostoku.Posłowie i senatorowie z województwa podlaskiegoDo Senatu odchodzi wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Marek Komorowski z PiS. Jego miejsce zajmie Piotr Modzolewski, który wcześniej musi wyrazić na to zgodę. To on, po Komorowskim, był kolejny na liście PiS pod względem liczby zdobytych głosów w wyborach samorządowych w 2018 roku w okręgu wyborczym nr 3 obejmującym Łomżę oraz powiaty: grajewski, zambrowski, kolneński i łomżyński.

Wiceprzewodniczącą sejmiku Aleksandrę Szczudło, która dostała się do Sejmu z listy PiS, powinien zastąpić (jeśli wyrazi na to zgodę) Krzysztof Kondraciuk. Był kolejny pod względem liczby zdobytych głosów w wyborach samorządowych na liście PiS w okręgu nr 4. Okręg ten obejmuje powiaty: bielski, siemiatycki, wysokomazowiecki, hajnowski i białostocki.

Podlaskiego radnego Stefana Krajewskiego z PSL, który zasiądzie w ławie poselskiej, powinien zastąpić w sejmiku Wojciech Grochowski, który startował w ubiegłym roku w okręgu wyborczym obejmującym Łomżę oraz powiaty: grajewski, zambrowski, kolneński i łomżyński.

Do Senatu odchodzi Mariusz Gromko, białostocki radny, w poprzedniej kadencji przewodniczący, w obecnej - wiceprzewodniczący Rady Miasta Białystok. Radnym został startując z listy PiS w okręgu obejmującym: Bojary, Piasta I, Piasta II, Skorupy, Mickiewicza, Dojlidy i Dojlidy Górne. Jego powinna zastąpić Katarzyna Ancipiuk, która zaraz po nim spośród kandydatów PiS startujących w tym okręgu zdobyła najwięcej głosów.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Marek Komorowski

15.10.2019, 08:03

- Niektórzy posłowie mówili: ja też chciałbym mieć taką krótką kampanię. Ona była faktycznie krótka, ale bardzo intensywna.


Posłowie i senatorowie z województwa podlaskiego

15.10.2019, 06:40

W Podlaskiem (okręg nr 24) najwięcej mandatów w wyborach do Sejmu - 8 zdobyło PiS, 3 Koalicja Obywatelska i po jednym PSL, SLD i Konfederacja - podała w poniedziałek (14.10) wieczorem Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku. W tym okręgu do podziału było 14 mandatów.


Podział mandatów w Sejmie i Senacie - w Sejmie PiS z samodzielną większością

15.10.2019, 06:50

W wyborach Polacy wybrali 460 posłów oraz 100 senatorów. Parlamentarzyści będą sprawować władzę przez najbliższe 4 lata.


Senat: Mariusz Gromko z PiS wygrywa w okręgu nr 60

14.10.2019, 08:43

Mariusz Gromko (PiS) zdobył mandat senatorski w okręgu nr 60 obejmującym powiaty białostocki i sokólski oraz miasto Białystok - wynika z danych PKW po przeliczeniu protokołów z 100 proc. komisji obwodowych. Zagłosowało na niego 43,90 proc. wyborców.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu

źródło: stock.adobe.com
MÓWI SIĘ
7.08.2020, 16:57, akt. 17:07

Wysokie ceny warzyw i owocówźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok