Radio Białystok | Wiadomości | Patryk Klimala wybrany najlepszym piłkarzem 12. kolejki PKO Ekstraklasy

Patryk Klimala wybrany najlepszym piłkarzem 12. kolejki PKO Ekstraklasy

autor: Robert Bońkowski

22.10.2019, 10:35, akt. 10:47

Napastnik Jagiellonii Białystok strzelił dwa gole przeciwko Cracovii i był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem Żółto-Czerwonych w meczu 12. kolejki.

Jagiellonia Białystok - Cracovia, 19.10.2019, fot. Joanna Szubzda

Dublet Klimali

Napastnik Żółto-Czerwonych zagrał od pierwszych minut przeciwko Cracovii w meczu 12. kolejki. Zdobył dwie bramki i był najbardziej wyróżniającym się piłkarzem Jagiellonii w tym spotkaniu. Na swoim koncie w tegorocznych rozgrywkach ma strzelone 4 gole w lidze.

W plebiscycie zorganizowanym przez Canal + Sport, Klimala o miano najlepszego piłkarza kolejki rywalizował z Piotrem Parzyszkiem z Piasta Gliwice i Flavio Paixao z Lechii Gdańsk, których pokonał w głosowaniu kibiców.

Jest to pierwsze takie wyróżnienie dla młodzieżowego napastnika Jagiellonii.

| red: rbon

Patryk Klimala strzelił dwa gole przeciwko Cracovii. Młodzieżowy reprezentant Polski ma na swoim koncie już 4 trafienia w lidze. Jagiellonia w 12. kolejce Ekstraklasy pokonała Cracovię 3:2.

Mamrot: dziękuję drużynie za zaangażowanie [wideo]

19.10.2019, 23:22

Jagiellonia Białystok pokonała w 12. kolejce Ekstraklasy Cracovię 3:2. Dwa gole dla Żółto-Czerwonych strzelił Patryk Klimala, a zwycięską bramkę zdobył kapitan Taras Romanczuk. Gole dla Cracovii strzelili Lopes i Siplak.

Jagiellonia wreszcie wygrywa - tym razem pokonała Cracovię [zdjęcia, wideo]

19.10.2019, 20:25

Piłkarze Jagiellonii Białystok po prawie dwóch miesiącach wygrali w ekstraklasie. W sobotni (19.10) wieczór pokonali Cracovię 3:2 (1:1). Dwie bramki dla Jagi zdobył Patryk Klimala, a wynik meczu pod koniec spotkania ustalił Taras Romanczuk. W drugiej połowie sędzia przerwał na moment mecz, żeby służby posprzątały rozsypany na murawie... węgiel.

Klimala: jest asysta, brakuje bramek, a to z tego jestem rozliczany [wideo]

5.10.2019, 07:58

Jagiellonia Białystok zremisowała w 11. kolejce PKO Ekstraklasy na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław 1:1. Gola dla Żółto-Czerwonych strzelił Juan Camara po podaniu Patryka Klimali. Bramkę dla Śląska zdobył Robert Pich.