Radio Białystok | Wiadomości | Zarząd województwa podlaskiego zwiększył dotację na remonty linii kolejowych w rejonie Kuźnicy i Sokółki

Zarząd województwa podlaskiego zwiększył dotację na remonty linii kolejowych w rejonie Kuźnicy i Sokółki

autor: Renata Reda

25.10.2019, 16:55, akt. 26.10.2019, 06:17

Przebudowa linii kolejowych Łapy-Śniadowo i Śniadowo-Łomża będzie odłożona o kolejne lata. Nie jest już natomiast zagrożona modernizacja dwóch linii w rejonie Kuźnicy i Sokółki w Podlaskiem. Chodzi o 28 kilometrów tras kolejowych: Kuźnica Białostocka - Gieniusze i Bufałowo Wschód - Bufałowo.

fot. Renata Reda
fot. Renata Reda

Zarząd województwa podlaskiego zwiększył dotację na modernizację linii kolejowych w rejonie Kuźnicy i Sokółki - relacja Renaty Redy

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zarząd Województwa Podlaskiego zdecydował bowiem o znacznym zwiększeniu unijnego dofinansowania na realizację inwestycji.

Umowę na dofinansowanie rewitalizacji linii w rejonie Kuźnicy i Sokółki Zarząd Województwa Podlaskiego podpisał z PKP PLK w czerwcu ubiegłego roku. Wówczas zakładano, że inwestycja będzie kosztować ponad 120 milionów złotych, z czego unijne dofinansowanie miało wynosić 73 miliony złotych.

Okazało się, że koszty są dużo wyższe i już kilka miesięcy później PKP PLK wnioskowało o zwiększenie unijnych funduszy.

Teraz przedstawiciele inwestora i władze samorządu województwa podlaskiego podpisali aneks do umowy o zwiększeniu dofinansowania o ponad 90 milionów złotych.

Marszałek Artur Kosicki zaznacza, że inwestycja jest bardzo ważna dla rozwoju województwa.

Dyrektor regionu centralnego Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK Krzysztof Pietras informuje, że wybrana jest już w przetargu firma, która zaprojektuje rewitalizację i przeprowadzi prace budowlane. Umowa z nią ma być podpisana do połowy listopada. Inwestycja natomiast ma być zakończona do listopada 2021 r.

Rewitalizacja linii kolejowych tzw. szerokiego toru w rejonie Kuźnicy i Sokółki ma kosztować około 246 milionów złotych.

Większa dotacja na te inwestycje oznacza przesunięcie na następną perspektywę finansową UE innych projektów kolejowych w regionie: na odcinkach Łapy-Śniadowo i Śniadowo-Łomża.

| red: maj, aryStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Nautilus w Polskim Radiu Białystok

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok