Radio Białystok | Wiadomości | PROT nagrodziła najlepsze tegoroczne produkty turystyczne województwa

PROT nagrodziła najlepsze tegoroczne produkty turystyczne województwa

autor: Marcin Kapuściński

8.11.2019, 14:35, akt. 14:50

Spływ 500 kajaków rzeką Bug, festiwal sztuki Podlasie SlowFest z Supraśla oraz Puchar Polski Nordic Walking w Hajnówce. To zdaniem Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej najlepsze tegoroczne produkty turystyczne województwa.

PROT nagrodziła najlepsze tegoroczne produkty turystyczne województwa - Fot. Marcin Kapuściński
PROT nagrodziła najlepsze tegoroczne produkty turystyczne województwa - Fot. Marcin Kapuściński

Wyróżnienia wręczono w czwartek (07.11) podczas Podlaskiego Forum Turystycznego, które dobyło się w augustowskim Hotelu Wojciech.

Prezes Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Bożena Nienałtowska wylicza, że w konkursie rywalizowało ponad 20 produktów, z których trzy otrzymały certyfikaty pozwalające na rywalizację na szczeblu krajowym.

Przejdą one na kolejny etap oceny, którą prowadzić będzie teraz Polska Organizacja Turystyczna. Nagrody są tam już bardzo poważne. Za pierwsze miejsce otrzymać można 100 tys. zł na promocję. My jako PROT oprócz wręczenia certyfikat, będziemy nasze produkty aktywnie promować

- powiedziała Bożena Nienałtowska. Komisja konkursowa uznała, że w tej trójce najlepszym produktem jest spływ kajakowy pod hasłem "500 kajaków". Nagrodę odebrał organizator wydarzenia dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Drohiczynie Rafał Siwek.

To największy spływ na Podlasiu. Ma 29-kilometrów i organizowany jest z Drohiczyna do Grannego. Pomysł powstał 7 lat temu z okazji urodzin województwa podlaskiego. Weszło to nam w krew i w rzekę. Od tamtej pory co roku w pierwszy weekend sierpnia spotykamy się nad Bugiem. Największym docenieniem jest to, że przyjeżdżają do nas ludzie z całego świata. Certyfikat na pewno jeszcze szerzej pokaże, że spływ jest ciekawym sposobem spędzenia czasu

- powiedział Rafał Siwek. Galę rozdania nagród poprzedził panel dyskusyjny, na którym omawiano m.in. współpracę w ramach projektów transgranicznych i budowanie sieci partnerstwa w turystyce.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Finał Pucharu Polski w nordic walking w Hajnówce

14.09.2019, 08:19

To jedna z największych imprez w województwie podlaskim, która przyciąga miłośników tej aktywności fizycznej. 


To największy spływ kajakowy na Podlasiu – VII edycja "500 kajaków"

3.08.2019, 08:19

To propozycja nie tylko dla doświadczonych kajakarzy, ale też dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tą formą aktywności.


Pokazy filmowe, spektakle, koncerty i wystawy - III edycja festiwalu Podlasie SlowFest

2.07.2019, 16:04

Miesiąc wśród bogactwa natury i licznych zabytków Supraśla - tak zapowiada się III edycja festiwalu Podlasie SlowFest. To wakacyjna propozycja dla wszystkich poszukujących odpoczynku, wyciszenia i ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu w kontakcie z kulturą i sztuką w otoczeniu natury.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok