Radio Białystok | Wiadomości | Prokuratura w Zambrowie wszczęła śledztwo dot. fermy zwierząt futerkowych

Prokuratura w Zambrowie wszczęła śledztwo dot. fermy zwierząt futerkowych

autor: Adam Dąbrowski

23.11.2019, 10:07, akt. 10:19

Zambrowska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące fermy zwierząt futerkowych.

Fotolia.com
Fotolia.com

Doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez hodowcę, który miał zaniedbywać lisy i jenoty, nie leczyć sztuk chorych, i zwlekać z utylizowaniem padłych, złożyli inspektorzy fundacji zajmującej się ochroną praw zwierząt.

Dochodzenie ma przynieść odpowiedź czy postępowanie właściciela fermy można zakwalifikować jako znęcanie się nad zwierzętami - mówi prokurator rejonowy w Zambrowie Marek Mioduszewski.

- Akta postępowania zostały przekazane Komendzie Powiatowej Policji w Zambrowie celem przeprowadzenia postępowania przygotowawczego. Z tym, że to jest dopiero początkowy etap. Po zebraniu wszystkich dowodów i ocenieniu ich przez prokuratora, będzie podjęta decyzja co do sposobu zakończenia postępowania - mówi Marek Mioduszewski. 

Decyzję o wszczęciu śledztwa zapadła na podstawie doniesień aktywistów i raportu sporządzonego przez, wezwanych na miejsce tych zdarzeń, policjantów.  

- Trzeba przeprowadzić postępowanie dogłębnie, wyjaśnić wszystkie okoliczności podawane przez zawiadamiającego i sprawdzić m.in. kwestię związaną z nadzorem ze strony Powiatowego Lekarza nad funkcjonowaniem tej fermy. I te wszystkie okoliczności ma wyjasnić postępowanie przygotowawcze, które ma przeprowadzić miejscowa policja - dodaje Marek Mioduszewski.

Na podjęcie decyzji dotyczącej dalszych działań prokuratura ma czas do połowy stycznia przyszłego roku, jednak w razie konieczności postępowanie może zostać wydłużone - poinformował prokurator.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nie będzie powtórnego dochodzenia w sprawie kłusownika, który zabił rysia w Puszczy Knyszyńskiej

17.11.2019, 08:43

Sąd w Sokółce oddalił zażalenie na umorzenie postępowania, jakie wniosła Fundacja "Dzika Polska". Śledczym nie udało się znaleźć sprawcy.


"Horror na fermie w Zambrowie" - tak uważają inspektorzy Fundacji Viva

15.11.2019, 06:51

"Horror na fermie w Zambrowie" - tak zatytułowali informację o swoim odkryciu inspektorzy Fundacji Viva. 7 listopada, rok po pierwszej wizycie, ponownie odwiedzili fermę zwierząt futerkowych na przedmieściach Zambrowa.


Sprzedawca ryb z Białegostoku skazany za znęcanie się nad zwierzętami

8.10.2019, 10:37

Białostocki sprzedawca skazany za znęcanie się nad zwierzętami. Po interwencji aktywistów organizacji Wegestok – Viva, Sąd Rejonowy w Białymstoku uznał, że właściciel sklepu traktował żywe ryby w okrutny sposób.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok