Radio Białystok | Wiadomości | Ulica Przemysłowa w Sokółce będzie przebudowana

Ulica Przemysłowa w Sokółce będzie przebudowana

autor: Marcin Gliński

30.11.2019, 09:36, akt. 12:53

To wyczekiwana przez mieszkańców Sokółki inwestycja. W mieście będzie przebudowana ulica Przemysłowa, często zalewana podczas obfitego deszczu.

fotolia.com
fotolia.com

Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska podpisała umowę z wykonawcą inwestycji. Budową zajmie się firma Strabag. Jak mówi zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik, ulica będzie odprowadzała ruch bezpośrednio z powstającego na ul. Kryńskiej wiaduktu.

Ulica Przemysłowa uzupełnia tę dużą inwestycję, z której cieszą się wszyscy mieszkańcy, czyli budowa wiaduktu. Ulica Przemysłowa będzie odprowadzała ruch bezpośrednio z wiaduktu. Budowa ulicy Przemysłowej to nie tylko wykonanie nawierzchni, ale też ciąg pieszo rowerowy, również wszystkie sieci, czyli deszczówka, kanalizacja. Nie tylko mieszkańcy, ale też liczne przedsiębiorstwa, które się mieszczą przy ulicy Przemysłowej będą z tej inwestycji naprawdę zadowolone.

 - mówi Adam Juchnik.

Burmistrz Sokółki podpisała również umowę z innym wykonawcą na budowę dwóch dróg w gminie. Zastępca burmistrza Sokółki Adam Juchnik mówi, że remontu nawierzchni doczekają się mieszkańcy miejscowości Nowa Kamionka i Szyszki.

Ulica Przemysłowa ma być gotowa w październiku przyszłego roku, zaś drogi w Nowej Kamionce i Szyszkach mają być oddane do użytku w czerwcu 2021 roku. Wartość inwestycji to łącznie ponad 14 milionów złotych. Oba zadania są współfinansowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy gminy Sokółka zapłacą wyższy podatek od nieruchomości

26.11.2019, 12:12

Takiej podwyżki nie było od 2013 roku. Mieszkańcy gminy Sokółka zapłacą wyższy podatek od nieruchomości. Na poniedziałkowej (25.11) sesji Rady Miejskiej za projektem uchwały w tej sprawie zagłosowało 10 radnych, przeciw było 9.


Sokółka i Grodno połączyły siły - powstał "Szlak Tyzenhauza"

2.10.2019, 16:12

Ma promować dziedzictwo kulturowe, historyczne i przyrodnicze województwa podlaskiego oraz obwodu grodzieńskiego na Białorusi. 
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok