Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy Czarnej Białostockiej mają problem z porannym dojazdem do Białegostoku

Mieszkańcy Czarnej Białostockiej mają problem z porannym dojazdem do Białegostoku

autor: Marcin Gliński

2.12.2019, 07:42, akt. 15:59

To sprawa, która bulwersuje i utrudnia życie mieszkańcom gminy Czarna Białostocka.

Fot. Wojciech Oksztol/ Wrota Podlasia
Fot. Wojciech Oksztol/ Wrota Podlasia

Mieszkańcy Czarnej Białostockiej mają problem z porannym dojazdem do Białegostoku - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


To sprawa, która bulwersuje i utrudnia życie mieszkańcom gminy Czarna Białostocka. Mimo że przez ich miejscowości przejeżdżają autobusy trzech przewoźników, to mieszkańcy mają problem z porannym dojazdem do Białegostoku. Autobusy są albo przepełnione, albo nie przyjeżdżają zgodnie z rozkładem.

- Ludzie nie mogą dojechać do pracy, uczniowie do szkół, do specjalisty tez graniczy z cudem. Trzeba wychodzić wcześniej, żeby czymś się dostać - mówi jedna z mieszkanek Czarnej Białostockiej.

Burmistrz Jacek Chrulski zaproponował przedsiębiorstwu PKS Nova rozwiązania.

Nie mogę powiedzieć, że tych połączeń do Czarnej Białostockiej nie ma. Oczywiście są godziny newralgiczne, kiedy oczywiście kumuluje się ten strumień pasażerów. Problem, który zgłaszają mieszkańcy jest następujący, że te kursy, które się pojawiają w rozkładzie, czasami nie są realizowane przez przewoźników. Było spotkanie, gdzie był prezes przedsiębiorstwa PKS Nova. Ja zaproponowałem, żeby rozważyli kwestię zakupu autobusów niskopodłogowych, które mogą zabrać o wiele większą liczbę pasażerów. Zaproponowałem, czy jest możliwość tzw. bisów. Na tę samą godzinę, dwa autobusy. Tutaj pracownicy PKS Nova potwierdzili, że jest to możliwe, ale nadal nie mają ani autobusów wolnych, ani kierowców - mówi burmistrz Czarnej Białostockiej Jacek Chrulski.


Pojawił się też pomysł włączenia Czarnej Białostockiej do Białostockiej Komunikacji Miejskiej, ale jak mówi burmistrz Jacek Chrulski, roczny koszt takich połączeń to ponad 700 tys. zł. Obawia się również, że gdyby autobusy BKM-u tam kursowały, to wycofaliby się z realizacji połączeń dotychczasowi przewoźnicy.

Zarząd spółki PKS Nova poinformował nas, że na chwilę obecną nie może uruchomić dodatkowych połączeń lub podstawić dwóch autobusów o tej samej godzinie, ponieważ brakuje pojazdów i kierowców.

Władze PKS Nova chcą jednak rozwiązać problem braku kadr. Rozmawiają w tej sprawie m.in. z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku. Obie placówki miałyby wspólnie szkolić przyszłych kierowców autobusów.

| red: sk, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Od grudnia mieszkańcy gminy Supraśl będą mogli korzystać ze zniżek na przejazdy autobusami PKS Nova

5.11.2019, 15:25

Mieszkańcy gminy Supraśl będą mogli korzystać ze zniżek na przejazdy autobusami PKS Nova. W niektórych przypadkach będzie to nawet 99 procent. Chodzi o zniżki na bilety miesięczne na trasie z Supraśla do Białegostoku.


Na trasie Sejny-Zelwa znów kursuje autobus, który dowozi dzieci do szkoły

5.11.2019, 08:39

Mimo wcześniejszych deklaracji, pierwszego dnia skorzystały z niego tylko dwie osoby. Władze powiatu liczą, ze sytuacja się poprawi i z czasem połączenie będzie rentowne.


Od poniedziałku będzie więcej połączeń autobusowych PKS NOVA z Białegostoku do Supraśla

23.10.2019, 19:07

Przewoźnik zwiększy liczbę kursów na prośbę mieszkańców i władz uzdrowiska. W ostatnich tygodniach trwały procedury związane z uruchomieniem nowych połączeń. Trzeba było m.in. konsultować rozkład z zarządcami dróg.


Prywatny przewoźnik będzie dowoził uczniów do szkół średnich w Sejnach

1.10.2019, 07:17

Takie rozwiązanie planuje gmina Sejny wraz ze starostwem powiatowym. Pierwszy próbny autobus kursować ma na trasie do Zelwy. Część kosztów samorządy pokryją z rządowego funduszu rozwoju przewozów autobusowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok