Radio Białystok | Wiadomości | WOAK nie dostanie pieniędzy z budżetu Białegostoku na Podlaską Oktawę Kultur

WOAK nie dostanie pieniędzy z budżetu Białegostoku na Podlaską Oktawę Kultur

autor: Olga Gordiejew

10.01.2020, 17:25, akt. 11.01.2020, 13:52

Białostocka odsłona Podlaskiej Oktawy Kultur - jednego z największych wakacyjnych festiwali w mieście - jest zagrożona. Prezydent odmówił w tym roku dofinansowania imprezy Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Podlaska Oktawa Kultur 2019 - parada zespołów, fot. Monika Kalicka
Podlaska Oktawa Kultur 2019 - parada zespołów, fot. Monika Kalicka

WOAK nie dostanie z budżetu Białegostoku pieniędzy na organizację Podlaskiej Oktawy Kultur - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Wydarzenie, choć organizowane przez podległą marszałkowi placówkę otrzymywało co roku z budżetu miasta ok 150 tysięcy złotych. W tym roku WOAK nie dostanie ani złotówki - mówi z-ca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury Joanna Gaweł.

W tegorocznym budżecie miasta nie ma przewidzianych pieniędzy na wsparcie Podlaskiej Oktawy Kultur. To była kwota 150 tys. zł i to jest aż 1/4 całego budżetu oktawy. Ogromny problem z brakiem tych pieniędzy. Oczywiście rozważamy różne scenariusze, ale wyprowadzenie Oktawy z Białegostoku byłoby bardzo bolesne i dla nas organizatorów, ale przede wszystkim dla mieszkańców Białegostoku; szkoda. 

- mówi Joanna Gaweł


Takie cięcia - to efekt trudnego budżetu - tłumaczy rzecznik prezydenta Białegostoku Urszula Boublej i dodaje, że oszczędności urząd miasta szukał też w placówkach podległych prezydentowi.


BTL otrzymał niemal o 150 tys. zł mniej niż wnioskował, BOK o 1,5 mln. zł mniej - też oszczędzają. To nie my zmniejszyliśmy sami sobie wpływy do budżetu z tytułu podatku PiT, choćby z tytułu podwyżek dla nauczycieli. I bardzo chętnie byśmy kontynuowali wsparcie wszelkich działań na takim poziomie jak w roku poprzednim. Niestety nie ma takiej możliwości.

- mówi Urszula Boublej


Co z oktawą bez pieniędzy z budżetu miasta? WOAK widzi trzy rozwiązania: albo skróci imprezę, zaprosi mniej zespołów albo skoncentruje wydarzenia w regionie. Nie wyklucza też przeniesienia głównej sceny imprezy z Białegostoku do innego miasta.

| red: maj, ary

ZOBACZ TEŻ:


Białystok wydał kalendarz z imprezami kulturalnymi na 2020 r.

4.01.2020, 14:57

Kilkaset zaplanowanych wydarzeń kulturalnych, które będą odbywały się w 2020 r. w Białymstoku znalazło się w wydanym przez miasto kalendarzu "Białystok wielu kultur". Trafi on m.in. do instytucji kultury i organizacji pozarządowych.


Barbara Bojaryn-Kazberuk

8.12.2019, 11:15

Czy Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku będzie niebawem Podlaskim Instytutem Kultury? A Spodki zostaną przeniesione i w to miejsce powstanie nowy budynek?


Czy WOAK w Białymstoku zmieni nazwę? Tego chce dyrektor instytucji

8.12.2019, 07:15

Czy Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku zmieni nazwę? Taki pomysł ma dyrektor tej instytucji Barbara Bojaryn-Kazberuk.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

KONKURS

"Miłość Ci nic nie wybaczy" Alek Rogoziński


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok