Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy funkcjonariusze wykryli przemyt papierosów w przesyłkach kurierskich

Podlascy funkcjonariusze wykryli przemyt papierosów w przesyłkach kurierskich

14.01.2020, 11:48, akt. 12:11

Przesyłki z przemytem papierosów do adresatów w Wielkiej Brytanii wykryli funkcjonariusze KAS w czasie kontroli w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich. W pięciu przesyłkach nadanych na Litwie było łącznie blisko 2,4 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.

Źródło fot.: Podlaska KAS
Źródło fot.: Podlaska KAS

Paczki zostały sprawdzone urządzeniem rtg i zatrzymane, gdy okazało się, iż są w nich nielegalne papierosy. Wartość tego przemytu szacowana jest na ok. 33,5 tys. zł. Funkcjonariusze KAS wszczęli w tej sprawie postępowania karne skarbowe, które prowadzić będzie Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku.


Papierosy ciągle są przemycane przez granicę


Według danych KAS, właśnie papierosy są jednym z popularniejszych towarów, które grupy przestępcze próbują przemycać zza wschodniej granicy w przesyłkach kurierskich, adresowanych do Polski lub do Europy Zachodniej. Kontrole takich przesyłek prowadzone są nie tylko w magazynach, ale też przez grupy mobilne administracji skarbowej na drogach, nierzadko również z wykorzystaniem psów wyszkolonych do takich zadań.

Kilka miesięcy temu w busie przewożącym takie przesyłki z Sejn do Wielkiej Brytanii, odkryto dwadzieścia takich przesyłek, w których było łącznie 15,9 tys. paczek papierosów.

W przesyłkach kurierskich podlaska KAS znajduje też towary podrabiane, które potencjalnie mają trafiać do Polski, np. do sprzedaży na bazarach. To m.in. kosmetyki czy leki lub suplementy. Była też próba dostarczenia do Polski podrabianych butów sportowych z Chin.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W Bobrownikach funkcjonariusze KAS udaremnili przemyt ponad 3 tys. paczek papierosów

13.01.2020, 10:41

3,2 tys. paczek papierosów znaleźli funkcjonariusze KAS w specjalnie przygotowanych skrytkach w trzech samochodach z Białorusi. Skontrolowano je na przejściu granicznym w Bobrownikach. Wartość zatrzymanej kontrabandy została oszacowana na ponad 48 tys. zł.


Podlascy funkcjonariusze KAS i policji zatrzymali podejrzanych o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej

15.11.2019, 18:02

Jak ustalili śledczy - na przejściu polsko-białoruskim w Połowcach czterej czynni funkcjonariusze umożliwiali wwóz na teren Polski nielegalnych papierosów, alkoholu i artykułów spożywczych.


Przemytnicy papierosów wpadli w Połowcach

28.10.2019, 10:34

Kontrabanda ukryta była w przerobionej podłodze, zderzakach i kanale wentylacyjnym dwóch pojazdów. Niemal 3,5 tysiąca paczek przemycanych papierosów przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z przejścia granicznego w Połowcach.


Przemyt prawie 350 tys. paczek papierosów w białoruskiej ciężarówce

24.10.2019, 08:40

Przemyt 346,5 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy zatrzymała KAS w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Kontrabanda była przewożona w ciężarówce; 57-letni białoruski kierowca został tymczasowo aresztowany.


Jechali po kwiaty, wieźli nielegalne papierosy - przemytników z Białorusi zatrzymali funkcjonariusze KAS z Budziska

10.10.2019, 10:40

48 tysięcy paczek papierosów pochodzących z przemytu przechwycili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska. Gdyby trafiły na czarny rynek, Skarb Państwa straciłby ponad milion złotych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Oddaj krew
stock.adobe.com
WYBORY
4.06.2020, 00:01, akt. 10:42

Wybory prezydenckie 28 czerwca
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok