Radio Białystok | Wiadomości | W Podlaskiem powstały regionalne sztaby wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

W Podlaskiem powstały regionalne sztaby wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej

autor: Adam Dąbrowski, Marcin Kapuściński

13.02.2020, 20:18, akt. 20:37

W Suwałkach i na ziemi łomżyńskiej powstały okręgowe sztaby wyborcze Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

W Łomży powstał regionalny sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, fot. Adam Dąbrowski
W Łomży powstał regionalny sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, fot. Adam Dąbrowski

Regionalni działacze Koalicji Obywatelskiej zaapelowali do mieszkańców o zaangażowanie się w kampanię i zbieranie podpisów.


Suwalski sztab zbiera podpisy 

Radna województwa podlaskiego Anna Naszkiewicz podkreśliła, że sztab wyborczy mieszczący się w suwalskiej kamienicy przy ulicy Kościuszki 76 otwarty jest dla wszystkich sympatyków Kidawy-Błońskiej.


Chcielibyśmy prosić mieszkańców Suwalszczyzny, Sejneńszczyny i Augustowszczyzny o włączenie się w akcję poparcia Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Chcemy zachęcić do zbierania podpisów pod listami naszej kandydatki. Takie listy znajdują się w naszym biurze i proszę się już po nie zgłaszać. Również każdy, kto chciałby włączyć się w akcję umieszczania banerów na swojej posesji lub ogrodzeniu, może zostawić tu do siebie kontakt - mówi Anna Naszkiewicz.


Augustowski radny Leszek Cieślik zapowiedział, że kampania prowadzona będzie blisko wyborców.

 

Pełnomocnicy PO będą w każdym powiecie. Sztaby, które zorganizują, zajmą się bezpośrednim wykonywaniem działań, które posłużą prezentowaniu kandydatki. Jeżeli przyjedzie ona na teren województwa podlaskiego, to będziemy wspólnie towarzyszyć w jej drodze oraz wskażemy jej problemy tego regionu - mówi Leszek Cieślik.

 

W skład okręgowego sztabu wyborczego oprócz Anny Naszkiewicz i Leszka Cieślika weszli też Waldemar Kwaterski i Andrzej Ostrowski z Sejn oraz Jacek Niedźwiedzki z Suwałk.


Łomżyński sztab Kidawy-Błońskiej rozpoczął pracę

Koalicja Obywatelska w Łomży, Zambrowie, Kolnie i Grajewie utworzy wspólny sztab okręgowy.

Pełnomocnik w powiecie łomżyńskim Jacek Piorunek, twierdzi, że w wyborach trudno będzie wygrać z prezydentem Andrzejem Dudą. Wierzy jednak, że ich kandydatka ma szanse na najważniejszy urząd w państwie.


Wygranie z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą będzie trudne, ale jest możliwe. W wyborach prezydenckich nie obowiązuje system przeliczania głosów D’Hondta, tylko liczą się głosy bezpośrednio oddane na konkretnego kandydata – Jacek Piorunek.


Siedziba sztabu okręgowego w Łomży mieści się w biurze Platformy Obywatelskiej przy ul. Długiej 6. Tam, i u koordynatorów powiatowych, zwolennicy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej mogą podpisać listę poparcia lub zadeklarować pomoc w zbieraniu podpisów albo informując o miejscu, gdzie można wywiesić plakaty wyborcze i banery.

Wybory prezydenckie w Polsce zaplanowano na 10. maja.

| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zbiera podpisy

10.02.2020, 12:28

Były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku (obecnie Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku) Cezary Mielko stanął na czele regionalnego sztabu wyborczego kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W sztabie są m.in. regionalni posłowie KO i samorządowcy.


Działacze Lewicy promują ich kandydata na prezydenta RP

30.01.2020, 09:53

11 komitetów poparcia już jest, ale celem jest utworzenie ich we wszystkich podlaskich powiatach. Działacze Lewicy rozpoczęli działania promujące ich kandydata na prezydenta RP - Roberta Biedronia.


Szef klubu KO Borys Budka odwiedził Białystok i Łomżę

15.01.2020, 17:38

Wybory w PO to nie tylko wybór lidera partii, ale też wybór wizji Polski - powiedział w środę (15.01) w Białymstoku szef klubu KO i kandydat na przewodniczącego partii Borys Budka. W jego ocenie Platforma potrzebuje nowej energii i nowego pomysłu na partię.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok