Radio Białystok | Wiadomości | Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zbiera podpisy

Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zbiera podpisy

10.02.2020, 12:28, akt. 13:12

Były dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku (obecnie Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku) Cezary Mielko stanął na czele regionalnego sztabu wyborczego kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. W sztabie są m.in. regionalni posłowie KO i samorządowcy.

Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zbiera podpisy, fot. Edyta Wołosik
Sztab wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zbiera podpisy, fot. Edyta Wołosik

Postępujemy według zasady: wszystkie ręce na pokład (...) Zwyciężymy, jeżeli się zmobilizujemy, wierzymy w mobilizację - powiedział szef PO w Podlaskiem, poseł Robert Tyszkiewicz w poniedziałek (10.02) na konferencji prasowej.


Poinformował, że w sztabie będą też pozostali dwaj podlascy posłowie KO (Eugeniusz Czykwin i Krzysztof Truskolaski) oraz europoseł Tomasz Frankowski. Robert Tyszkiewicz przekonywał, że Małgorzata Kidawa-Błońska doskonale zna region i warto włączyć się w jej kampanię.Szefem sztabu został Cezary Mielko - do połowy 2019 roku dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Białymstoku, w ostatnich wyborach samorządowych kandydat KO do białostockiej rady miasta. Zapowiedział, że będą tworzone tzw. sztaby okręgowe. 


Chcemy, pełni energii, być wszędzie. W każdym powiecie, każdej gminie, każdej najmniejszej miejscowości, żeby rzeczywiście przekonać mieszkańców naszego regionu do Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - mówił.


Pod hasłem "Podlaskie dla Kidawy" zbierane są zgłoszenia osób chętnych do włączenia się w działania związane z kampanią wyborczą. "Mogą się zgłaszać osoby, które chcą pomóc: powiesić baner, rozdać ulotki (...), zgłosić się do zorganizowania spotkania, bądź chcą też uczestniczyć w spotkaniach wspólnie z naszą kandydatką" - powiedziała radna miejska Białegostoku Jowita Chudzik, współodpowiedzialna za tę akcję. 

źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Szymon Hołownia [wideo]

10.02.2020, 08:33

- Wierzę, że jestem w stanie wejść do drugiej tury z tym pomysłem na Polskę, który mam.


Działacze Lewicy promują ich kandydata na prezydenta RP

30.01.2020, 09:53

11 komitetów poparcia już jest, ale celem jest utworzenie ich we wszystkich podlaskich powiatach. Działacze Lewicy rozpoczęli działania promujące ich kandydata na prezydenta RP - Roberta Biedronia.


Małgorzata Kidawa-Błońska

5.12.2019, 08:25

"Ludzie potrzebują zaufania, potrzebują poczucia godności i poczucia tego, że są częścią wspólnoty, nikt nie chce być poza nawiasem, nikt nie chce być wykluczony" - mówi wicemarszałek Sejmu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok