Radio Białystok | Wiadomości | Na trasie Białystok-Supraśl mają kursować nowoczesne autobusy, będzie też nowy rozkład jazdy

Na trasie Białystok-Supraśl mają kursować nowoczesne autobusy, będzie też nowy rozkład jazdy

autor: Wojciech Szubzda

20.02.2020, 11:43, akt. 12:05

Władze Supraśla chcę rozszerzyć współpracę ze spółką PKS Nova. To jedyny przewoźnik, który obsługuje połączenia autobusowe z Białegostoku do Supraśla.

foto: Wojciech Oksztol, źródło: wrotapodlasia.pl
foto: Wojciech Oksztol, źródło: wrotapodlasia.pl

Dzięki planowanej umowie mają być nowe połączenia i autobusy, a część z nich będzie zajeżdżała w okolice szpitala uzdrowiskowego. Docelowo - mają zajeżdżać w bezpośrednie sąsiedztwo szpitala, a na razie - tylko w jego okolice.

Takie są ustalenia po spotkaniu przedstawicieli PKS-u z burmistrzem Supraśla Radosławem Dobrowolskim.


Naszym celem jest stworzenie linii podmiejskiej Supraśl-Białystok w oparciu o PKS. Docelowo chcemy podpisać umowę na kilka lat, jednocześnie dążymy do tego - poprzez stworzenie takiej umowy, aby PKS kupił 3 nowe samochody 

- mówi Radosław Dobrowolski.


Autobusy na trasie z Białegostoku do Supraśla mają być typu miejskiego, niskopodłogowe i z klimatyzacją.Radosław Dobrowolski chce również, żeby niektóre kursy zajeżdżały do Krasnego.


Chodzi o to, żeby autobus mógł na żądanie zjeżdżać pod estakadę, bo też jest taka potrzeba. Tam też mieszkają nasi mieszkańcy, ale też i wielu turystów tam chętnie przyjeżdża np. w okolice Komosy - mówi Radosław Dobrowolski.


Władze Supraśla i spółki PKS Nova już pracują nad nowym rozkładem jazdy. Ma zacząć obowiązywać za kilka tygodni, a nowe autobusy mają się pojawić na tej trasie najwcześniej w połowie roku.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Od grudnia mieszkańcy gminy Supraśl będą mogli korzystać ze zniżek na przejazdy autobusami PKS Nova

5.11.2019, 15:25

Mieszkańcy gminy Supraśl będą mogli korzystać ze zniżek na przejazdy autobusami PKS Nova. W niektórych przypadkach będzie to nawet 99 procent. Chodzi o zniżki na bilety miesięczne na trasie z Supraśla do Białegostoku.


Od poniedziałku będzie więcej połączeń autobusowych PKS NOVA z Białegostoku do Supraśla

23.10.2019, 19:07

Przewoźnik zwiększy liczbę kursów na prośbę mieszkańców i władz uzdrowiska. W ostatnich tygodniach trwały procedury związane z uruchomieniem nowych połączeń. Trzeba było m.in. konsultować rozkład z zarządcami dróg.


Jest szansa na porozumienie ws. wznowienia połączeń Białostockiej Komunikacji Miejskiej do Supraśla

19.09.2019, 13:57

Białystok schodzi z ceny, a władze Supraśla tym razem nie mówią "nie" ofercie na wznowienie połączeń Białostockiej Komunikacji Miejskiej do pobliskiego miasteczka.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok