Radio Białystok | Wiadomości | Jedna oferta w przetargu na operatora BiKeR-a; cena wyższa od zakładanej przez urzędników

Jedna oferta w przetargu na operatora BiKeR-a; cena wyższa od zakładanej przez urzędników

26.02.2020, 18:48, akt. 19:00

Dotychczasowy operator, firma Nextbike Polska jako jedyna złożyła ofertę na prowadzenie przez kolejne trzy lata systemu miejskich rowerów w Białymstoku. Jej oferta jest jednak droższa, niż założenia przetargowe władz miasta.

Rower miejski w Białymstoku. Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
Rower miejski w Białymstoku. Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Po dwukrotnym przedłużeniu terminu, w środę (26.02) urzędnicy otworzyli oferty w przetargu na zorganizowanie, zarządzanie i eksploatację przez kolejne trzy lata systemu BiKeR, czyli białostockiej komunikacji rowerowej. Jak wynika z informacji opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku, wpłynęła jedna oferta - od Nextbike Polska SA.

Jego cena ofertowa, to blisko 9,5 mln zł brutto; miasto zamierza przeznaczyć na sfinalizowanie zamówienia kwotę o 2 mln zł brutto niższą.

BiKeR działa w Białymstoku od 2014 r. i obejmuje także gminy ościenne: Choroszcz, Supraśl i Juchnowiec Kościelny. W 2019 roku w systemie do dyspozycji było 650 rowerów miejskich na 64 stacjach, można było korzystać też z tandemów i rowerków dla dzieci.

Z końcem szóstego sezonu BiKeR-a, w ubiegłym roku, zakończyła się trzyletnia umowa z operatorem systemu. Dlatego w przetargu poszukiwany jest nowy, który dostarczy rowery i będzie nadal obsługiwał BiKeR-a.


Władze Białegostoku zadowolone z BiKeR-a


Już wcześniej władze Białegostoku zapowiadały, że chcą, by system BiKeR nadal działał, bo cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców i turystów. Stale rośnie liczba wypożyczeń; w ostatnim sezonie, zakończonym 30 listopada, rowery były wykorzystywane blisko 538 tys. razy. Kolejny sezon ma rozpocząć się 1 kwietnia, ale nowy operator powinien być gotowy do ewentualnego uruchomienia BiKeR-a wcześniej, jeśli będzie na to pozwalała pogoda.

Miasto chce podpisać umowę na trzy lata (2020-2022); w specyfikacji przetargu jest zapis o powiększeniu systemu o kolejnych sześć stacji i 60 rowerów. Mają pojawić się też kolejne rowerki dla dzieci. W ogłoszeniu znalazł się również zapis o możliwości działania systemu w gminach ościennych.

Aby korzystać w Białymstoku z miejskiego roweru, trzeba się zarejestrować w elektronicznym systemie, a następnie wnieść opłatę wstępną, która wynosi 10 zł. Do tej pory za darmo z roweru można korzystać przez pierwszych 20 minut, a w przypadku posiadaczy karty miejskiej - przez pierwsze pół godziny; potem jazda jest płatna według cennika, który jest dostępny m.in. na stronie www.bikerbialystok.pl

W ubiegłym sezonie za pierwsze płatne pół godziny (lub 40 minut) trzeba było zapłacić złotówkę, za kolejną godzinę - 2 lub 3 zł.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Nadal nie wiadomo, jaka firma będzie obsługiwać BiKeRa

24.02.2020, 09:37

Wciąż nie wiadomo, jaka firma obsługiwać będzie system rowerów miejskich w Białymstoku. Po raz drugi - tym razem do 26 lutego - urzędnicy przedłużyli termin składania ofert. Powodem są liczne zapytania od oferentów.


Władze Białegostoku szukają operatora systemu BiKeR - oferty można składać do 21 lutego

7.02.2020, 11:24

Do 21 lutego przedłużony został termin składania ofert w przetargu na dostarczenie rowerów i obsługę systemu miejskich jednośladów w Białymstoku - wynika z informacji w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Miasto szuka nowego operatora BiKeRa.


Białystok ogłosił przetarg na obsługę systemu miejskich rowerów BiKeR

4.01.2020, 16:38

Przetarg na dostarczenie rowerów miejskich i obsługę systemu miejskich jednośladów ogłosił Urząd Miejski w Białymstoku. System ma ruszyć od 1 kwietnia, w jego ofercie - jak dotąd - mają znaleźć się regularne rowery dla dorosłych, ale także tandemy i rowerki dla dzieci.


Ponad pół miliona wypożyczeń w kończącym się sezonie Białostockiej Komunikacji Rowerowej

30.11.2019, 09:57

Prawie 540 tysięcy wypożyczeń i 15 tysięcy nowych użytkowników. Taki był kończący się w sobotę (30.11) 6. sezon systemu rowerów miejskich BiKeR w Białymstoku.


Władze Białegostoku powołały pełnomocnika ds. infrastruktury rowerowej

3.10.2019, 13:27

Miasto Białystok powołało pełnomocnika ds. infrastruktury rowerowej; został nim jeden z pracowników Zarządu Dróg Miejskich magistratu. Do jego zadań będzie należało m.in. opracowywanie wytycznych i zasad projektowania ścieżek rowerowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wędrowny zakład fotograficzny" Agnieszki Pajączkowskiej
Mateusz Morawiecki, źródło: Kancelaria Premiera
KRAJ
1.04.2020, 08:16, akt. 15:12

Premier: dodatkowe ograniczenia w kraju
photonewman, Fotolia.com
KULTURA
1.04.2020, 08:13, akt. 08:45

Kultura online - teatr i musical


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok