Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 60 tys. podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy zebrały podlaskie struktury PiS

Ponad 60 tys. podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy zebrały podlaskie struktury PiS

8.03.2020, 15:34, akt. 15:45

Ponad 60,5 tys. podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy zebrali dotąd działacze podlaskich struktur PiS - poinformował w niedzielę (8.03) w Białymstoku szef partii w regionie, minister edukacji Dariusz Piontkowski. Podkreślał duże zainteresowanie składaniem podpisów ze strony mieszkańców.

Fot. Grzegorz Pilat
Fot. Grzegorz Pilat

Ponad 60 tys. podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy zebrały podlaskie struktury PiS - relacja Grzegorza Pilata

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Minister Dariusz Piontkowski poinformował, że do głównego sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy przekazano z regionu 60 602 podpisy.


- Te pierwsze kilka tygodni kampanii, kiedy zbieraliśmy podpisy (...), okazały się z naszego punktu widzenia bardzo owocne. Mieliśmy bardzo dobre sygnały od mieszkańców naszego regionu, z poszczególnych miejscowości, gdzie zbieraliśmy podpisy w miejscach publicznych, ale też po prostu w biurach struktur naszego ugrupowania - mówił w niedzielę na konferencji prasowej Dariusz Piontkowski.


"Zgłaszały się tysiące chętnych" - podkreślał. Jak powiedział, choć do centrali przekazano ponad 60,5 tys. podpisów, do sztabu regionalnego wciąż wpływają kolejne listy.


- Nadal zbieramy podpisy, chcemy pokazać, że prezydent Andrzej Duda to człowiek, który ma poparcie mieszkańców naszego regionu. Widzimy wyraźnie, że tak się dzieje, że ludzie bardzo chętnie te podpisy składają - mówił Piontkowski.


Ocenił, że to "bardzo dobra prognoza" przed wyborami. O dużej aktywności samych mieszkańców zapewniali działacze PiS.

Podlaski poseł tej partii Kazimierz Gwiazdowski podawał przykład swego biura poselskiego w Grajewie, gdzie sami mieszkańcy miasta zgłaszają się, by listy podpisywać; w ten sposób zebrano ok. 400 podpisów. 


- Ja naprawdę przeżyłem już bardzo dużo kampanii wyborczych (...), ale nie spotkałem się z czymś takim, żeby ludzie przychodzili sami do biura i podpisywali - mówił Kazimierz Gwiazdowski, dziękując też wolontariuszom.


Szacował, że ostatecznie z regionu może to być ponad 70 tys. podpisów.

- Nasze doświadczenia były dotąd takie, że ludzie niekoniecznie mobilizowali się na tym wstępnym etapie, nie zawsze łatwe było zbieranie podpisów a tym razem idzie to bardzo dobrze (...). Pamiętajmy, że w tej kampanii także walczymy o mobilizację wyborców poszczególnych kandydatów i ten sygnał przy zbieraniu podpisów, z naszego punktu widzenia, jest dobrym sygnałem, że powinno nam się udać zmobilizować sympatyków pana prezydenta Andrzeja Dudy - dodał Piontkowski.

Poinformował, że wśród kolejnych działań sztabu regionalnego będzie tworzenie tzw. komitetów poparcia Andrzeja Dudy, złożonych nie tylko z osób na co dzień zaangażowanych w działalność publiczną czy w politykę.

źródło: PAP | red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Mirosław Piotrowski rozpoczął kampanię prezydencką w woj. podlaskim

8.03.2020, 11:03

"Chrześcijańska Polska" - pod takim hasłem kampanię prezydencką w woj. podlaskim rozpoczął prof. Mirosław Piotrowski.


dr Maciej Białous [wideo]

6.03.2020, 08:28

"Wydaje mi się, że bardzo szybko ludzie znudzą się takimi ciągłymi sensacyjnymi informacjami, że koronawirus jest już w Polsce, jest już w Białymstoku, jest już gdzieś tam" - mówi Maciej Białous.


W Sejnach powstał komitet poparcia Andrzeja Dudy

5.03.2020, 17:17

W Sejnach powstał w czwartek (05.03) komitet poparcia Andrzeja Dudy. Już pierwszego dnia członkostwo w gremium, które wpierać będzie starania prezydenta o reelekcję, zadeklarowało ponad 80 osób z całej Sejneńszczyzny.


Dariusz Piontkowski szefem podlaskiego sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy

28.02.2020, 12:29

Pierwsze zadanie sztabu, to zbiórka jak największej liczby podpisów potrzebnych do formalnej rejestracji kandydatury. Szef MEN, podlaski poseł PiS Dariusz Piontkowski stanął na czele regionalnego sztabu - ubiegającego się o reelekcję - prezydenta Andrzeja Dudy.


Porozumienie zbiera podpisy poparcia dla prezydenta Dudy

24.02.2020, 14:53

O głosowanie w majowych wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę apelowali w centrum Białegostoku politycy partii Porozumienie.


Białystok: Zbiórka podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich

22.02.2020, 13:54

Zbiórka podpisów poparcia kandydatury obecnego prezydenta Andrzeja Dudy w majowych wyborach prezydenckich, rozpoczęła się w sobotę w Białymstoku. W centrum miasta podpisy zbierali miejscy radni PiS, sympatycy i zwolennicy Andrzeja Dudy.


W Białymstoku rozpoczęła się zbiórka podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta

17.02.2020, 15:28

Podlascy działacze PiS, a także partii tworzących Zjednoczoną Prawicę: Porozumienia i Solidarnej Polski rozpoczęli oficjalnie w poniedziałek (17.02) zbiórkę podpisów pod kandydaturą Andrzeja Dudy na prezydenta RP. Chcą by zbiórka pokazała szerokie poparcie dla Dudy.


Sondaż prezydencki: Wybory wygrałby Andrzej Duda

17.02.2020, 07:41

Gdyby wybory prezydenckie były dzisiaj - i tylko w województwie podlaskim - w pierwszej turze wygrałby Andrzej Duda. Tak wynika z sondażu Polskiej Press Grupy i Ośrodka Badawczego Dobra Opinia, który publikuje Kurier Poranny.


Szymon Hołownia [wideo]

10.02.2020, 08:33

- Wierzę, że jestem w stanie wejść do drugiej tury z tym pomysłem na Polskę, który mam.


Działacze Lewicy promują ich kandydata na prezydenta RP

30.01.2020, 09:53

11 komitetów poparcia już jest, ale celem jest utworzenie ich we wszystkich podlaskich powiatach. Działacze Lewicy rozpoczęli działania promujące ich kandydata na prezydenta RP - Roberta Biedronia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok