Radio Białystok | Wiadomości | Pierwszy transport maseczek, kombinezonów i innych środków ochrony trafił w nocy do łomżyńskiego szpitala [zdjęcia, wideo]

Pierwszy transport maseczek, kombinezonów i innych środków ochrony trafił w nocy do łomżyńskiego szpitala [zdjęcia, wideo]

autor: Paweł Wądołowski

18.03.2020, 07:05, akt. 13:41

Podstawowe środki ochrony osobistej dla pracowników trafiły do łomżyńskiego szpitala. Dostawa była konieczna po przekształceniu placówki w jednoimienny szpital zakaźny dla zarażonych koronawirusem.

Fot. Paweł Wądołowski
Fot. Paweł Wądołowski

Transport z magazynu Agencji Rezerw Materiałowych przyjechał do magazynu łomżyńskiego szpitala przed godziną 2:00. Przywieźli go żołnierze z jednostki wojskowej w Opolu.  Zgodnie z decyzją ministra zdrowia do placówki trafiło kilkaset maseczek, kombinezonów, półmasek, gogli i rękawic.Wcześniej, podczas spotkań z kierownictwem szpitala pracownicy zwracali uwagę na brak sprzętu, który pozwoliłby im bezpiecznie opiekować się pacjentami. Wielu z nich mówiło, że chce pomagać chorym, ale żeby to zrobić muszą mieć odpowiedni sprzęt, który zabezpieczy ich przed zarażeniem.

Zgodnie z zapowiedziami m.in. pełniącego obowiązki dyrektora szpitala w Łomży Jacka Roledera, transport, który przyjechał w nocy jest pierwszym z wielu, które mają trafić do łomżyńskiego szpitala.

Dwa respiratory trafią do łomżyńskiego szpitala ze szpitala wojewódzkiego w Białymstoku. Tak zdecydował zarząd województwa podlaskiego, któremu podlegają obie instytucje. Sprzęt będzie wypożyczony.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Chiny przekażą Polsce testy na koronawirusa oraz środki ochronne

18.03.2020, 05:07

Taką informację przekazało Ministerstwo Spraw Zagranicznych po rozmowie telefonicznej szefa resortu Jacka Czaputowicza z ambasadorem Chin w Polsce Liu Guangyuanem.


Pierwszy przypadek koronawirusa w Podlaskiem, 246 w Polsce

17.03.2020, 21:24

Koronawirus jest już w całym kraju. Pierwszy przypadek zakażenia nowym patogenem potwierdzono także w województwie podlaskim. Pacjent to mężczyzna w sile wieku, jego rodzina jest pod nadzorem epidemiologicznym - poinformował Podlaski Urząd Wojewódzki.


Unia Europejska zamyka granice na 30 dni

17.03.2020, 20:33

Unia Europejska zamyka swoje zewnętrzne granice w związku z koronawirusem. Zdecydowali o tym przywódcy 27 krajów podczas wideokonferencji, akceptując tym samym propozycję Komisji Europejskiej.


Otwarto przejście graniczne w Ogrodnikach, by rozładować kolejkę na wjazd do Polski

17.03.2020, 19:34

Żeby rozładować kolejki na przejściu granicznym w Budzisku i skrócić tam czas oczekiwania na wjazd do Polski, we wtorek po południu uruchomione zostały odprawy na sąsiednim polsko-litewskim przejściu granicznym w Ogrodnikach - podał Podlaski Oddział SG.


Szpital MSWiA w Białymstoku będzie przeznaczony do leczenia zakażonych koronawirusem

17.03.2020, 18:20

Szpital MSWiA w Białymstoku będzie drugim w regionie, po wojewódzkim w Łomży, tzw. jednoimiennym szpitalem zakaźnym do opieki nad pacjentami z koronawirusem - taką decyzję podjął we wtorek (17.03) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.


W sklepach możemy spotkać się z nowymi zasadami robienia zakupów - wszystko przez koronawirusa

17.03.2020, 17:15

Sprzedaż z okienka, kartki z informacjami o możliwości przebywania w sklepie ograniczonej liczby osób, wyznaczone miejsca dla klientów przy kasach, informacje o zachowaniu przynajmniej metra dystansu pomiędzy kupującymi.


Łomżyńscy radni chcą zmiany decyzji ws. przekształcenia szpitala wojewódzkiego w zakaźny

17.03.2020, 15:40

Rada Miejska Łomży chce zmiany decyzji ws. przekształcenia w tym mieście szpitala wojewódzkiego w zakaźny do opieki nad pacjentami z koronawirusem. Na nadzwyczajnej sesji przyjęli we wtorek (17.03) jednogłośnie stanowisko w tej sprawie.


Dyrektor szpitala w Zambrowie zachęca łomżan do wizyt w poradniach specjalistycznych

17.03.2020, 15:26

Wielu pacjentów poradni specjalistycznych zrezygnowało z wizyt w poradniach specjalistycznych szpitala w Zambrowie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok